BrAtKova NC750S DCT

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod Zizi79 » 27 Jan 2021, 12:25

nie je to prve NC s tymto problemom... poruchy sa objavuju od 85t km hore :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod puccky1 » 27 Jan 2021, 19:43

V podstate ked vies co tomu je a uz vies ako to opravit tak to nie je az tak tragicke.
Po tolkych km uz ma narok na par "lacnych" oprav.
Horsie je to pre toho kto vobec netusi co tomu je a zacina sedieviet.
Potom to zanesie do servisu Hondy a v niektorych moze ostat riadne sedivy
A niekto to zaniesie do garazoveho servisu kde ani nepoculi ze nejake NC vobec existuje a duplom ze automat? Po tyzdni maturovania zahlasia motorka kaput ta to uz nerozchodi automat nepatri ani do auta nie to este do motorky a majitel zacne nadavat naco kupoval taky srot

Zial aj to sa stava a ja len dufam zie tieto zasadne informacie pomozu vela ludom v nudzi.
Ved o tom je forum aby sme si navzajom pomahali

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 03 Jún 2021, 20:34

Ahoj rozborka krku riadenia pri 98700km a všetko ako nové - ložiská, misky, vazelina krásna maslová. Pri tejto príležitosti výročia teda aj nový olej vo vidlach tiež prvýkrát no a výmena predných brzdových platniciek tiež prvýkrát (ešte by dali sezónu). A ako čerešnička na torte - výmena pneu opäť spať k starým dobrým Scorpion Trail. Na to ze jazdím veľa a aj nejaký ten offroad slušny stav. Myslím že táto moto sa opotrebuva len veľmi pomaly.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 27 Jún 2021, 19:08

Malý výročník po prekročení prechodu AT/SLO Radlpass. Motorka sa narodila 04/2015.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod Richi » 27 Jún 2021, 19:54

:D Blahoželám! :like:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod pcx » 28 Jún 2021, 06:41

na paradu :like:
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 05 Máj 2022, 10:30

AKO SOM MENIL VODNU PUMPU...

DEMONTAZ:
Ahojte, po nejakom case si dovolim pridat maly update. Jedneho krasneho dna som zacitil v podstate beznu vonu a to vonu horucej chladiacej kvapaliny, obcas to zaciti kazdy, sem tam nieco vyprskne z prepadovej hadicky apd. Tak som to bral iba na vedomie a vyrazil na cestu. Asi po 20km dorazim ku kamratovi, zastavim a citim ten zapach opat. To uz si hovorim, ze nebude cosi v poriadku. Mrknem teda narychlo co a ako a ejhla, objavil som miesta zababrane od kvapaliny, iba zopar a malicko. Podotykam, ze priesak bol minimalny, takze sa pod motorkou v garazi ani inde neobjavila "louzicka". Ale poznate to, uz sa to neda ingorovat a treba podniknut kroky. Dvojdnovy trip som zrusil a tahal naspat do garaze na inspekciu. Presne miesto nebolo jasne, ale islo to od vodnej pumpy, tak som si nastudoval ako to v nej vyzera a objednal prislusne tesnenia z nasej Hondy.

Na druhy den som este preveril, ci funguje termostat (len nastartovanim a zistovanim teploty v privodnej hadici a na chladici). Samozrejme som pre istotu objednal aj tesnenie pod termostat, ale nechcite vediet, ako tazko sa termostat vybera, podla nakresu to vyzera, ze musi ist dole cely frunk (fake nadrz), nastastie som poruchu termostatu vylucil (ale pride urcite aj jeho cas).

Nuze a tak nastal cas na vypustenie kvapaliny a demontaz vodnej pumpy. Medzitym som spravil aj preplach chladica destilkou, povodna ruzova Motocool Organic + (silicate free) idem nahradit original Honda kvapalinou (lacnejsi je liter ako ten Motul).

K samotnej demontazi, no, je to trosku babracka, musel som dat dolu aj uchytny pliesok padaku Givi (ufff bal som sa ze cele padaky), jednotlive sroby v pumpe som si oznacil, kedze maju roznu dlzku a hybaj dolu s nimi, dva nesli von, kedze vytiahnutiu brani samotny ram motorky. S cim so sa zapotil najviac, bola privodna hadica od termostatu, ale asi tri rozne srobovaky a trosku vody zabrali (pristup uplne minimalny - uvidime ako to pojde naspat). Potom uz bolo mozne pumpu nejako zacat vytahovat, este vytieklo dost oleja z nahodnu od motora, ale dobre, lenze ups, pumpa sa takto lahko vytiahnut nedala. Tak som ju rozpolil este ked bola v rame, potom uz sa to dali tie dve polky nejako naklonit a sup vytiahnut zvysne dva sroby a carovnymi pohybmi sa mi pumpu podarilo dostat von. KONECNE !

A teraz to najdolzeitejsie, pumpa vonku, rozobrata na polovicu, vsetky nove tesnenia nachystane, takze pohoda nie ? Noooo, hladam unik kvapaliny podla cervenych zaschnutych flakov a stop. A do riciiii, unika to z miesta nalisovania lozisk, tu nie je ziadna sanca na repas (aspon nie v domacich podmienkach a Honda taketo diely neponuka). Na obrazku vidite zakruzkovane ruzovou, co mam na mysli. No a k tomu celemu sa ani uplne lahko netocila hriadel, co narobim. Svoje si zjavne odsluzila a po 108 000km je cas na jej vymenu. Na bazaroch som nenasiel zaujimavu ponku (ani na ebay) a kedze sa s vodnou pumpou neradno zahravat, padlo rozhodnutie nesetrit a kupit novu. Cena novej vodnej pumpy sa bezne hybe okolo 310-330EUR, ked mkrnete na diel 19200-MGS-D10 a to bez postovneho, mne sa ju podarilo na tomto sajte nemeckom kupit za 254,68EUR plus DHL dorucenie za 15EUR k tomu (dnes je uz out of stock a cena trosku vyssia). No a tak mi dnes novu pumpu doruci kurier...

...a potom popisem aj uskalia spatnej montaze...

ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 05 Máj 2022, 11:02

Taaak a tu je novucka pumpa, konstatujem ze:

- ide rovnako ztuha ako ta moja
- este ze som objednal tesnenie, na pumpe je osadene len jedno z dvoch (plus vnutri su este dve)

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 05 Máj 2022, 13:53

MONTAZ VODNEJ PUMPY:

Nuze ako som predpokladal, montaz presne v rovnakom poradi ako demontaz, pumpu bolo potrebne rozobrat a rozdelit na polovicu. Nastavit zarez na pohon aby bol v rovnakej polohe ako kolik na kluke od motora. Samozrejme vsetky tesnenia som presiel naolejovanym prstom a sup tam prvu polovicu, co je easy, teraz nasadit druhu polovicu ale pozor, kym nie je este uplne, treba zastrcit sroby u mna s cislom 3 a 5 a az potom to zacvaknut a nasadit hadicu od termostatu a az potom to cele nasadit na motor, chce to trosku trpezlivosti, ale ide to. Momenty utahovania sa neuvadzaju v prirucke, tak podla citu, dva je nutne utiahnut nastrcnym klucom, orech tam nedate. Tak uz len hadicovu spojku radiator - pumpa a spony. Nalial som destilovanu vodu, aby som vyplachol predoslu ruzovu kvapalinu, nakopol na chvilu masinu a sup vypustit kvapalinu, aj odpojit hadicu z radiatora a z expanzky tiez vyliat. Este raz dotiahnut sponu na hadici, vypustny srob a moze sa nalievat finalna modrozelena kvapalina od Hondy. Vypustit bubliny pri behu bez vrchnaka na chladici, mala jazda, nech sa to rozleje vsade a opat doliat az kym nie je vsetko ako ma. Aha a co vidi, priesak spod pripojnej hadice na pumpe, jasne, nechcel som celou silou dotiahnut spony na hadici, ale zjavne do chce vacsiu silu, hotovo. Necham ju vydychnut, potom spravim testovaciu jazdu.

Testovacia jazda - nič netečie.

Obrázok
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 24 Nov 2022, 11:27

Ahoj, cas uteka ako voda a ani som si neuvedomil, ze s helmou Schuberth C3 Louis Edition som uz presiel vyse 100 000 km a sluzila mi viac ako 7 rokov (kupena v roku ked som kupil NC). Teraz nastal cas na zmenu, vcera som si v Louise odskusal a kupil C4 Pro bielu, kedze prisli kupony z Louisa (-50EUR), tak za peknych 349EUR (vratane pinlocku a handsfree sluchadiel a mikrofonu). K tomu za dalsi kupon (-20EUR) este intercom SC1 Advanced (aka Sena 10U). A je na dalsich sto tisic km vystarane. V C3 som mal Interphone FM5C, to zial bola zla kupa a nebol som spokojny tak ako kedysi so Senou. FM5C tam odislo radio uz hadam aj tri roky nazad, ulomil sa nejaky cuplik plastovy, zalepil som, celkovo, nic moc vydrz. Zato C3 helma ta zvladla vela, na nej mi poslali v ramci zaruky novy limec z Pro verzie, dalej mi tam praskol kraj slnecnej clony co nevadilo slo to pouzivat a nakoniec asi 3 mesiace dozadu mi zostal v ruke cudlik na vysuvanie slnecne clony, na to ze ma 7,5 roka slusny vykon. To Nolan vyklapacku co som mal ta uz po dvoch rokoch cela vrzgala, vytlacilo sa polstrovanie, cize bola aj velka.
Prílohy
C4Pro_SC1A.jpg
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 30 Nov 2022, 19:42

Sezóna ukončená, batéria vytiahnutá, tachometer sa tento rok zastavil na čísle 115 000km a toho ročný nájazd iba 8000km. Hneď na skorú jar treba ísť zasa na STK a tam už budem musieť ísť aj s novými pneu.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 23 Feb 2023, 14:10

Ahoj, len pre zaujimavost pripajam historiu mojich pneu (DCT):

  • Pirelli Angel ST teraz objednana sada za 170EUR vratane dorucenia z pneuzone.sk
  • Pirelli Scorpion Trail 16050km (2021-2022)
  • Dunlop Sportmax Roadsmart III 25513km (2018-2021)
  • Pirelli Angel ST 28026km (2017-2018)
  • Pirelli Scorpion Trail 15731km (2016-2017) sada za 80E DOT2013
  • Pirelli Scorpion Trail 11290km (2016-2016) sada za 80E DOT2013
  • Bridgestone Battlax BT023 - 18140km (2015-2016) od vyroby
Naposledy upravil BrAtKo dňa 24 Feb 2023, 07:15, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod Budka1975 » 23 Feb 2023, 19:27

Tak som dobre obul
Pirelli Angel ST


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Okt 2022, 12:44
Motorka: Honda Integra 700

Re: BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 09 Mar 2023, 20:41

Sezóna nám pomaly začína a zajtrajších 17C by mohol byť dobrý štart. Ale čakať ma dosť práce.

Prezutie do Angel ST a keď už sú kolesá dolu tak výmena reťaze, plastového voditka reťaze, roziet. Samozrejme dobre všetko očistiť od bordelu. A gumové bloky v zadnom kolese výstužiť novými kúskami zo starej duše z bicykla.

Ďalej sa ešte asi pustím do ventilov čo znamená aj vypustiť časť chladiacej. Tesnenie okolo krytu hlavy motora snáď bude dobré, nové stojí 35€ a dávať tam silikónové tekuté sa mi nepáči.

No údržbu zavrsi výmena oleja a filtrov a aj sviečok.

Ak zostane čas na montáž, tak prišli prídavné svetlá z Číny na padáky, lebo take malé spoty čo som tam mal roky som musel každú sezónu meniť lebo vždy jedna odišla. Tak uvidíme čo yurt nové väčšie. No a ak navštívim Louis tak vezmem konečne po rokoch aj vyhrievané gripy Koso.

Aby to nebolo všetko ešte som dal presit aj sedlo.

Hor sa do sezóny chlapci!
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

BrAtKova NC750S DCT

Poslaťod BrAtKo » 15 Mar 2023, 21:10

Nuže priatelia 60€ veru za túto gumu :( ale po vyše 100 tisíc km si už zaslúži vymeniť. A čože to je už si zistite, napoveda je obrázok.
Obrázok
Naposledy upravil BrAtKo dňa 16 Mar 2023, 07:02, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia