Vyber kufra (topcase)

Vyber kufra (topcase)

Poslaťod BrAtKo » 22 Feb 2016, 18:39

Ahojte kedže som nenašiel relevantnú sekciu kam to dať (lebo to mame rozdelene na modely NC), dávam to sem. Ale ani podobnú tému kde by sa rozoberali rôzne kufre zadné.

Našiel som peknú recenziu Shad 39L a kedže origos Honda kufre vyrába Shad tak to bude jedno a to iste.

http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... 39-review/

Pre nových majiteľov. Tu je cena origos Honda top case 48L (Shad) co ma stalo v 2015 v NCS Trnava:
- Honda 48L kufor s opierkou 131€
- vložka zámku 15€
- držiak top case 79€
- na Amazon dokúpene Shad brzdové svetlo pod kufor 50€

Katalog príslušenstva s cenami
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Vyber kufra (topcase)

Poslaťod BrAtKo » 22 Feb 2016, 18:42

Porovnanie Honda s Givi B47, ktorý som mal na PCXku a Honda 48L mam na NC750S. Ten Givi je fajn, ale makky plast, relativne lahko sa da aj otvorit a po case zacne klepat viecko kufru (treba tam dat este gumu), ale sluzil fajn. Honda (Shad) to je tvrda skrupina s drzatkom (ruckou) na nosenie, s moznostou vlozky na zamok tak, ze ti pasuje kluc od zapalovania no a s opierkou pre spolujazdca, výmenný vrchný plat (môžeš si ho zafarbit lebo nový originál v laku stoji vela). Pod to si dokupit mozes pridavne brzdove svetlo, ceny toho celeho som pisal do prispevku o novom NC. Takze je to len o peniazoch, Shad je kvalitnejsi, masivnejsi, pevnejsi a drahsi. Mal som B47 za 119, nie V47 za 159 (monokey vs monolock), inak skrupina bude rovnaka, sam si mozes vybrat monolock ci monokey, lebo drziak na to podporuje obe verzie (drziak pre NC je jeden 1111FZ). Honda 48L ma stal 131EUR prosim pekne !!! Lacnejsie ako Givi. Asi je jasne do coho ist nie...
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber kufra (topcase)

Poslaťod Andy » 09 Dec 2021, 18:28

Viem že to vlákno je už staré, ale zaujímajú ma hlavne skúsenosti overené časom :)
Hľadám kufor na NC. Stačilo by mi niečo veľkosti do 40L (max 45L ale aj to sa mi už zdá zbytočne veľké lebo jazdím sám) ale nosnosť by som chcel do 10 kg. (dve flaše mineálky sú 3 kg :)) a jazdiť iba do 120 km ako udáva Shad neviem :D. Shad sa mi vzhľadom páči viac ako Givi. Shad má podľa výrobcu nižšiu nostnosť ako Givi pri porovnateľnej kapacite, nemyslím kufre veľkosti náklaďáku ako napr. Maxia. Zvažuje Shad SH45 alebo Givi V40... Čo mi poradíte?
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber kufra (topcase)

Poslaťod CHB » 09 Dec 2021, 18:42

mám k Integře orig topcase Honda - a leží nevyužitý ve sklepě.
Topcase je dost vysoko a ten originál má sám o sobě 6,5 kg - a je to dost znát.
Místo něj jezdím s nějakou 50l plastovou taškou. Pokud nevezu vodu má plná taška 6 kg i s obsahem.
CHB
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 07 Aug 2019, 18:34
Motorka: Honda Integra 750

Re: Vyber kufra (topcase)

Poslaťod Andy » 10 Dec 2021, 15:26

CHB máš pravdu že každá váha na zadku je cítiť, ak ešte k tomu pridám šírku kufra... mal som v lete pri jednej ceste požičaný hliníkáč, vypadal ako na rozvoz pizze, správal sa ako padák ťahaný za motorkou (brzdil a klepal do strán s celým zadkom). Ale na dovolenku mi nádrž nestačí tak hľadám niečo: hlavne primerane veľké (skôr malé :), slušne aerodinamické s dobrou nostnosťou a zamykateľné...
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber kufra (topcase)

Poslaťod CHB » 10 Dec 2021, 17:52

jak jsem psal, zvolil jsem pružnou tašku - myslím, že podobnou této https://www.motovsem.cz/givi-ea-115bk-vodotesna-taska-cerna-p339946/

a jako zamykání ji v případě potřeby provléknu/omotám ocelovým oplastovaným lankem. Jako zamykání mám vymyšlen "zámek" pod sedlem = zaháknu lanko, 3-4x obtočím/provléknu taškou, a zacvaknu pod zamykací sedlo (Integra), to jde rychle.
CHB
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 07 Aug 2019, 18:34
Motorka: Honda Integra 750


Späť na Kufre

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť