Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod xlu » 19 Júl 2015, 18:04

Zdravím všechny.
Mám problém. Po cca 13000km jsem se rozhodl nechat vyměnit zadní gumu. Původní obutí by sice ještě nějakou stovku kilometrů asi vydrželo, ale začal jsem mít pocit, že mi hlavně v zatáčkách zadní kolo občas sklouzne pod zadkem. Koupil jsem Metzeler Tour.Next a nechal jí vyměnit. Guma je OK, ale od té doby se někde od zadního kola (řetězu) ozývá nepříjemné klepání. Je to slyšet pouze při pomalé jízdě, protože při rychlejším tempu je toho okolního hluku tolik, že to není slyšet. Byl jsem s tím tam, kde mi měnili gumu, protože první nápad byl, že by to mohl dělat volný řetěz. Ten při montáži nechali tak, že by se na něm dalo oběsit. Jejich odpověď byla, že nemám řetěz namazaný. (Mimochodem četl jsem tady diskuzi o mazání řetězu a je pravda, že na mém eNCéčku si řetěz moc mazání neužil). Takže řetěz došponovali a namazali. Výsledek byl, že cca 50km byl klid, ale od té doby se klepání ozývá znova.
Kdybyste někdo měl podobné zkušenosti nebo věděl čím by to mohlo být, napište. dík lu
xlu
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Júl 2015, 10:20
Motorka: Honda NC 700X

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod keto » 19 Júl 2015, 19:11

Nemám podobnou zkušenost,ale při sundávání zadního kola se sundává i brzdový třmen,jinak je tam akorát rozeta,kdysi na pajdě se mi povolila,ale tady by to snad hrozit nemělo,pak ještě jestli je kolo vystředěné,no a nakonec ještě zkontrolovat,zda řetěz není nerovnoměrně vytahaný,jinak už nevím co by ještě mohlo být příčinou problémů. :roll: no ještě ložidko,ale to po tak málo km nepadá v úvahu ;) Teď s tím ložiskem mě ještě napadlo,jestli ti to utáhli správným momentem,někdy to totiž někteří dost přetahují a pak trpí ložiska :o
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod puccky1 » 19 Júl 2015, 21:29

V prvom rade si skontroluj ci nemas uvolneny plech na ktorom je sponovacia skrutka to je ten kde su matice na kluc 12 a 14
Ked sa to zle zaisti tak sa to casom uvolni
Skus pokyvat aj lavym aj pravym ci nema volu ak ma tak len z lahka dotiahnut
Inal zadny strmen je volny ale ja ho pocujem cvakat len ked chodim v Stiavnici pomaly po macacich hlavach ale ked bolo dole koleso tipujem to na to volne sponovanie
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod Richi » 19 Júl 2015, 23:56

Bud to,
Alebo nie je nahodou medzi rozetou a kolesom niekolko gumenych tlmicou? Ak ich tam naukladali zle, moze to pri zmene zaberu tiez klepat
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod xlu » 21 Júl 2015, 11:00

Takže díky všem co mi odpověděli. Konečně jsem, zdá se, přišel na to jak odstranit cvakání. Po namazání řetězu to přestane. Teď už mi zbývá jen přijít na to, proč to před výměnou gumy 13 tisíc km jelo bez nepříjemných zvukových projevů (bez mazání) a teď bych měl mazat pokaždé, když budu chtít vyjet! :cry:
xlu
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Júl 2015, 10:20
Motorka: Honda NC 700X

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod Pupi04 » 21 Júl 2015, 12:15

Ne nadarmo se říká: Kdo maže, ten jede :like: .
Čistím a mažu řetěz sice nepravidelně :D , ale v létě tak každý měsíc. Prach, zbytky oleje a sice teď to nehrozí - bláto, udělá se řetězem své.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod THeBaNDiT » 21 Júl 2015, 13:20

xlu píše:...proč to před výměnou gumy 13 tisíc km jelo bez nepříjemných zvukových projevů (bez mazání) a teď bych měl mazat pokaždé, když budu chtít vyjet! :cry:
to si reťaz naozaj 13-tisíc km nemazal?

Mne napadlo, či teraz nemáš reťaz ináč napnutú než pred výmenou pneu... buď príliš napnutú, alebo príliš voľnú (v porovnaní s predošlým napnutím), čo by v kombinácii s nemazanou reťazou mohlo spôsobiť pazvuky...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Klepání (cvakání) nekde u zadního kola

Poslaťod xlu » 28 Aug 2015, 17:27

fakt jsem na to 13 tisíc km kašlal. Tam kde jsem ji koupil tvrdili, že je bezúdržbová. Prý stačí jen dolévat benzín a jezdit. :) Tak jsem se tím řídil. A musím jim dát za pravdu. Tak nenáročnou motorku jsem ještě neměl.
eNCéčko je boží mašinka!!!
xlu
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Júl 2015, 10:20
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia