Volba NC 700/750 - S nebo X

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod janh2 » 08 Apr 2015, 20:35

Taky se přidávám ke gratulacím a o to více, když jde ještě o S-ko :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 09 Apr 2015, 07:25

 
georgoo>
jaryn67>
Puggy>
janh2>

Kluci, upřímně vám děkuju za gratulace!

První nebo druhá motorka málokomu vydrží déle než dvě tři sezóny, protože jak člověk postupně nabírá zkušenosti, seznamuje se i s dalšími možnostmi a pochopitelně chce vyzkoušet, jestli mu třeba zase jiný typ nebo i jenom jiná značka nesedne líp. Strojů různých typů a značek jsem už vystřídal víc a mám už zdárně za sebou ty fáze počátečního hledání, objevování a nacházení. I postupného ujasňování si vlastních potřeb a toho, co je nakonec podstatné - co je a co vlastně není zas až tak důležité. Po zkušenostech s jinými, většími a/nebo silnějšími a rychlejšími či ještě těžšími mašinami vím, že Honda NC má své nezastupitelné kvality a věřím, že s ní budu hodně dlouho (nejlépe pořád) spokojen.
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 09 Apr 2015, 07:46

 
Floyd píše:No a teraz Dovi šup šup na nákupy. Tuning, oblečenie ... Mňa už to stálo toľko ako polovičná cena motorky a to som ešte zďaleka neskončil


V tomto případě jsem docela v klidu.
S rychlým ověšením motorky vším možným to u mne nebude tak horké, a to z více důvodů:

 
1)
Ve zralém věku, s řidičským oprávněním trvajícím už desítky let a po mnoha autech a motorkách už člověk není tak nadržený jako když mu bylo patnáct - a šťastní jak blechy jsme se tehdy stále dokola trumfovali a tunili ty svoje kozí dechy, fechtly nebo ti ještě šťastnější dokonce simály a později pak v sedmnácti nejrůznější ty kejvačky, panelky, čízy atd.

 
2)
Dovybavit si mašinu lze funkčně a/nebo "jenom" pro potěchu oka a srdce.
Dospěl jsem pro sebe ke zjištění (samozřejmě někdo jiný může být jiného názoru), že největší hodnotu při případném prodeji si drží (a většinou se mi i nejvíc líbí) originální stav.

A jestli se nechystám okamžitě po zakoupení motorky s ní např. podnikat dálkové cesty a nejsem tlačen časem, tak je dobré to případné vylepšení funkčnosti neuspěchat, ale všechno si nejprve ujasnit a taky se poohlédnout, co se jiným osvědčilo a co ne. Ale hlavně to nepřehánět, ať motorka není ověšená jak vánoční stromeček.

 
3)
Když už dovybavovat, tak postupně - ono to těšení se na něco a nutnost tomu něco obětovat bývá v životě často i hezčí než když už člověk má všechno, nač si vzpomene, a nemusí si nic odříkat...
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod BrAtKo » 09 Apr 2015, 08:47

Kedze vela jazdim po vyletoch, okazmite som musel riesit uchytenie mobilu a nabijanie, ochranu pred vetrom a dazdom (plexi, deflektory), kufor, padaky ako ochrana investicie. A vobec, ono to je cele o peniazoch...ked ich po kupe motorky nemas (co je uplne bezne), tak nemozes riesit doplnky ani keby si chcel a musis dosetrit.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 09 Apr 2015, 10:50

 
BrAtKo píše:ono to je cele o peniazoch...


Ano i ne...

Máš sice pravdu, že aby sis mohl něco koupit, musíš na to mít peníze, ale opačně to neplatí - když (na něco) máš peníze, ještě to nutně neznamená, že je musíš hned utratit.

Je to i můj případ - po loňském "preventivním" prodeji dvou svých zánovních motorek (vypadalo to, že bych měl jet na 3 až 4 roky služebně do vzdáleného zahraničí) mi teď po pořízení NC 750S zbylo k mé další volné (motorkářské) dispozici ještě něco přes 90 tisíc Kč, což je u vás zhruba 3.500,- Euro. Jenže já už jsem takový, že mi větší radost udělají postupně třeba tři čtyři menší užitečné dárky v celkové ceně pár stovek než naráz jeden velký za tisíce.

Jsou to drobnosti, ale holt každý to máme u sebe nastaveno trošku jinak, a to je dobře :)
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 09 Apr 2015, 14:00

 
Ještě povinná první rychlofotka "z provozu" - po prvním dotankování do plné za stavu odometru 19 km...

Obrázok
(zvětšení na prokliknutí)

 
Jinak hned po převzetí jsem pro jistotu ověřil hladinu motorového oleje a chladicí a brzdové kapaliny, mrknul se na průhyb sekundáru a rovnoběžnost ustavení zadního kola, změřil tlak v pneumatikách, seřídil palubní hodiny, zkusil chod a vůli ložiska řízení, zkontroloval světla, brzdy, klakson a blinkry včetně varovných plus nouzový chcípák a bezpečnostní spínače na spojce a bočním stojanu... a "technická kontrola" na parkovišti byla hotová.
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Floyd » 09 Apr 2015, 19:37

Stirace stiraji?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod jezdec74 » 09 Apr 2015, 20:14

Floyd píše:Stirace stiraji?


Floyd, to jsi trefil :like: :like: :like: :like:
https://www.youtube.com/watch?v=n3dXWFyGVZg
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod georgoo » 09 Apr 2015, 20:56

Tak pozeram, ze z terenu zatial same fotky od zadu ;)

Predletova priprava je dolezita, tiez to robim, ale nie taku podrobnu :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 10 Apr 2015, 08:15

 
Floyd píše:Stirace stiraji?

jezdec74 píše:Floyd, to jsi trefil :like: :like: :like: :like:
https://www.youtube.com/watch?v=n3dXWFyGVZg


Tak tak, máte oba plus za znalost dalšího skvělého filmu.

Byl jsem taky trochu v pokušení doprovodit ten výčet onou zlidovělou hláškou, ale připadalo mi to s těma stěračema a ostřikovačema už notoricky známé.

A hlavně - od časů pánů Pařízka a Vrány před 35 lety se přece stěrače a ostřikovače už nemusí hlásit... :)
 

Obrázok

"Stěrače stírají... Ostřikovače stříkají..."
"Že se vám do toho pletu pane Pařízek, ale ty stěrače a ostřikovače, to nemusíte hlásit, to přece vidíte."
"To je pravda, díky! Erno, ty stěrače a ostřikovače, to nemusíte hlásit, to přece vidím."


 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 10 Apr 2015, 08:25

 
georgoo píše:Tak pozeram, ze z terenu zatial same fotky od zadu ;)


Máš recht, ale zatím ty zadovky "z terénu" byly jen dvě. Z tohu tu první mi v rychlosti a na hranici použitelnosti cvakla dcera ještě na parkovišti při přejímce a ten výcvak z benzinky jsem vzal za pochodu s helmou pod paží, cestou od pokladny k motorce.

Na lepší památeční fotky se chystám vzít si při vhodném počasí (skoro zataženo nebo aspoň polojasno a mimo poledne) zrcadlovku a světelnější pevný skla (širokáč plus tele a zkusím asi i rybinu), mj. i kvůli zmenšení hloubky ostrosti. No, uvidíme, řekl slepý.

 

 

georgoo píše:Predletova priprava je dolezita, tiez to robim, ale nie taku podrobnu :)


Jasně, souhlas a jistě si rozumíme - nejsem blázen, abych toto vše kontroloval jako Svěrák v čepici před každým výjezdem.

Ale když kupuju novou motorku, ať funglovku nebo z druhé ruky, tak si poprvé a naposled takto důkladně a krok za krokem ověřuju, na co ještě nevyzkoušeného (vlastní jízdou neprověřeného) si to sedám a čemu že to svěřuju svoje kosti a svůj život. Nerad bych až za jízdy zjistil, že tam třeba není dost oleje nebo že to nebrzdí, protože tam nenalili brzdovku. Nebo že řetěz je přešponovaný a já si zbytečně ničím jak řetězovku, tak ložisko výstupní hřídele z převodovky. Atd. atd.

 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod georgoo » 10 Apr 2015, 17:02

Dovi píše: 
Jasně, souhlas a jistě si rozumíme - nejsem blázen, abych toto vše kontroloval jako Svěrák v čepici před každým výjezdem.

Ale když kupuju novou motorku, ať funglovku nebo z druhé ruky, tak si poprvé a naposled takto důkladně a krok za krokem ověřuju, na co ještě nevyzkoušeného (vlastní jízdou neprověřeného) si to sedám a čemu že to svěřuju svoje kosti a svůj život. Nerad bych až za jízdy zjistil, že tam třeba není dost oleje nebo že to nebrzdí, protože tam nenalili brzdovku. Nebo že řetěz je přešponovaný a já si zbytečně ničím jak řetězovku, tak ložisko výstupní hřídele z převodovky. Atd. atd.
 


Tak s tymto sa neda nic ine len suhlasit :like:

No a Svěrák robil lepsiu predjazdovu pripravu ako robia pre lietadla na letisku :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 11 Apr 2015, 14:22

 

Po návratu z vyjížďky na Hondě NC 750, pod dojmem z ní a z toho, jak zní... :)

Vlivem většího objemu motoru, jiného časování vaček, druhého vyvažováku a údajně i odlišného vnitřku koncovky výfuku má prý mít inovovaná NC 750 oproti původní NC 700 pozměněno a trochu vylepšeno zvukové spektrum - hlavně s ohledem na menší zatlumení nižších frekvencí.

Jízdu na původní NC 700S jsem absolvoval už před dvěma roky a tak to teď s odstupem času asi nedokážu nestranně posoudit. Ale můžu říct, že nynější zvuk NC 750 S/X s originální koncovkou se mi zamlouvá. A tak trochu připomíná zvukový projev vzduchem chlazeného V-éčkového osmiválce v šestsettrojce:

https://www.youtube.com/watch?v=VWdTjwn5yk8&app=desktop

Zvuku motoru si tam sice moc neužijete, ale je to nádherná a více než půlstoletí stará reklama, u které se ani nechce věřit, že směla být natočena v Československu za Novotného.

Omlouvám se za trochu té kulturní vložky, ale mrkněte se, stojí to za to.

Námět příběhu, scénář, "napětí" versus jistá naivita, případná inspirace pro až následné slavné série Četníků s Louisem de Funesem, kamera, střih, hudba, pointa - zkrátka všechno. Řidiče (sám sebe) představuje zkušený a tehdy populární závodník a zkušební jezdec Jaroslav Pavelka (všimněte si např. jeho driftování po kočičích hlavách v úzkých uličkách - vše bez počítačových triků) a toho leštiče karoserie v úvodu i v úplném závěru filmu herec mnoha malých rolí Václav Babka. A manekýnka uprostřed s dobovým účesem a v kostýmu ala božská Audrey Hepburnová (pro připomenutí např. Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho, My Fair Lady atd.) už jen dokresluje tehdejší styl a nástup uvolněných šedesátých let.

__

https://www.youtube.com/watch?v=oVDUtmuZPLI&app=desktop

http://auto.idnes.cz/tatra-603-svet-ji- ... jetiny_fdv

 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 14 Apr 2015, 08:00

 
Pro budoucí generace, jako svědectví naší doby :) a v zájmu historické pravdy, bychom asi měli uchovat informace o originálních barevných variantách našich strojů...

 
Podle specifikací výrobce se jedná o tato existující barevná provedení:
 

Honda Integra NC 700D:
- černá
- bílá
- fialová

Honda NC 700S:
 - Graphite Black (černá)
 - Seal Silver Metallic (šedostříbrná)
 - Pearl Sunbeam White (lesklejší bílá)

Honda NC 700X:
 - Darkness Black Metallic (černá)
 - Digital Silver Metallic (světlejší stříbrná)
 - Pearl Sunbeam White (lesklejší bílá)
 - Magna Red (světlejší červená)

Honda Integra NC 750D:
- Graphite Black (černá)
- Matt Gunpowder Black Metallic (černá se zlatými koly)
- Pearl Glare White Tricolour (trikolóra se zlatými koly)
- Matt Bullet Silver (matnější stříbrná)
- Matt Pearl Glare White (matnější bílá)
- Candy Arcadian Red (tmavší červená)

Honda NC 750S:
 - Graphite Black (černá)
 - Mat Pearl Glare White (matnější bílá)
 - Candy Arcadian Red (tmavší červená)

Honda NC 750X:
 - Graphite Black (černá)
 - Sword Silver Metallic (tmavší stříbrnošedá)
 - Matt Pearl Glare White (matnější bílá)
 - Candy Arcadian Red (tmavší červená)
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod BrAtKo » 14 Apr 2015, 08:36

Matt Pearl Glare White - ziariva biela matna perlet
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia