Dívný zvuk řetěz/motor?

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Frodo » 27 Jún 2016, 09:29

Ahoj, když už se tady řeší divné zvuky. Trápí mě poslední měsíc divné zvuky při jízdě, pokud je motor v záběru tak slyším divné zvuky když jedu kolem překážek které odrážejí zvuk (auta/domy/tunel apod).
Je to jakoby neco mezi nenamazanym retezem (jak to skripe kdyz jej nemate namazany treba na bicyklu) a cvrlikanim ventilu. Pri jizde na volnobeh nebo bez plynu to nedela. Retez jsem zkousel namazat i opravu velmi dukladne ale problem setrvava.

Co by to mohlo byt?
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Pito » 27 Jún 2016, 12:15

Skus premazat stojany a dotiahnut padak na zaciatok ;)

Mna tiez trápi stále divny zvuk a už som myslel ze viem odkiaľ ide, ale zase sa objavil.... mrcha jedna :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod georgoo » 27 Jún 2016, 12:19

Ako si napisal, tie zvuky su tam stale, len ich nepocujesnechavas ich za sebou. Ked je vedla teba nejaka prekazka (betonove zvodidlo, stena, auto...) odrazaju sa k tebe.
Rozdelim to na dve casti.

Zvuky z lavej strany:
Kazda retaz, nech je akokolvek dobre namazana bude vzdy vydavat zvuky ako zetaz :) To sa odstranit neda, nech si ju akokolvek dobre namazes.
Skontroluj si, ci mas dobre nastaveny prevys retaze, ci nie je nerovnomerne vytahana. Dalej mozes skontrolovat, ci mas rovno koleso.
Kolko ma ta retaz odkrutene ???
Ak mas toto vsetko v poriadku, zvuk neries a veselo jazdi ;)

Zvuky z pravej strany:
NC-cko ma motor, ktory sa prejavuje tak, ako pises, "cvrlikanie ventilov". Na 700-vke je to vyraznejsie, 750-ka je v tomto trosku tichsia.
Dohodni sa s niekym kto ma 700-ku a porovnajte si zvuky motora. Ak sa ti to bude zdat stale divne, alebo hlucne, daj si zostelovat ventily.
Ak to bude podobne, mozes veselo jazdit ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Frodo » 27 Jún 2016, 15:03

Řetěz má okolo 13t km.
Převis a kolo zkontroluju. Zvuky jsou podle mě zejména z levé strany. Čili všechno ukazuje na řetěz. Možná mu dopřeju mimořádnou pozornost důkladným omytím a důkladným namazáním.
Zvuk řetězu jako takový znám a není to nic nepříjemného ale tohle je právě spíš zvuk jako řetěz bez mazání po dešti.
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Puggy » 27 Jún 2016, 15:28

Mne tam tiež všeličo hučí, búši, hrká a cvrliká, mrknem na kontrolky, ak nič nesvieti - n e r i e š i m :lol:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod THeBaNDiT » 27 Jún 2016, 16:11

Frodo, presne toto isté počujem aj ja, stačí, aby som po ľavej strane míňal stenu, plot, auto, autobus či kamión a zreteľne počujem klepkanie reťaze... Pri namazaní sa mi to ale zlepší, tak to neriešim. Blíži sa mi serviska po 12-tisíc km, nechám skontrolovať vyťahanie reťaze a zrejme aj dôkladné vyčistenie a namazanie.

Jednoduchá pomoc je ladený výfuk, majitelia hlučných motoriek nepočujú kopec (pa)zvukov, ktoré ich moto v skutočnosti vydáva... :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Frodo » 28 Jún 2016, 07:24

:-D jasně jak nesvítí kontrolky tak je to v pohodě :-D

no já to chci řešit protože bych byl nerad kdyby mi řetězovka vydržela jenom 13t km když vydává takové zvuky a právěže sériový výfuk není tak zvukově výrazný a mám obavy že to skřípění slyší kolemjdoucí.
Mám právě po servisní prohlídce ve 12t km.
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod georgoo » 28 Jún 2016, 08:31

Frodo píše::-D jasně jak nesvítí kontrolky tak je to v pohodě :-D

no já to chci řešit protože bych byl nerad kdyby mi řetězovka vydržela jenom 13t km když vydává takové zvuky a právěže sériový výfuk není tak zvukově výrazný a mám obavy že to skřípění slyší kolemjdoucí.
Mám právě po servisní prohlídce ve 12t km.


Pokial ale ma pravidelny prevys (zmeraj to aspon na 4 miestach), nemas tam zaseknute clanky, ktore sa voci sebe nepohybuju, popripade pokial s nej netecie mazivo. Ale toto vsetko by mali najst servisaci a doporucit vymenu. Pokial tak nespravili, pravdepodobne je retaz OK.
Hlavne si skontroluj, ci ti ju nepresponovali. Ak je presponovana, skracuje sa jej zivotnost a samozrejme aj vydava ine zvuky.
Vseobecne plati, mat ju racej trosku volnu, ako nasponovanu moc. Takze ak si dobre pamatam, tak vola je 10 - 40, takze idealne by malo byt medzi 20-35 mm.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Frodo » 11 Júl 2016, 08:06

Tak jsem odhalil v čem byla chyba. Byly uvolněné matky co slouží asi jako napínáky řetězu. Chtělo to dotáhnout sice cca jenom půlotáčky ale utlumilo to ten zvuk o cca 85%. Ještě tam asi něco bude jiného ale tohle fakt dost pomohlo.
Prílohy
44927-11_z1.jpg
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod wolodo » 17 Júl 2016, 18:40

U mna tiez cinkanie - lava zadna strana. Ta matka bla dost pevno, nesla snad ani pol otacky, takze tou to asi nebude. Skusal som hybat vsetkym moznym a najpodobnejsi zvuk vydava ta podlozka pod zadnou stupackou. Ale nie tak hlasno, cize to asi tiez nebude. Retaz mam cistenu a mazanu pravidelne. Dal som motorku na podstavec a len tak rucne som tocil kolecom a nic som nepocul. Iba za jazdy. Navyse mam pocit, ako keby to islo z prevodovky...
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod Pito » 18 Júl 2016, 08:29

Wolodo-mna to tiez trapi. Uz som myslel ze som na to dosiel ale nie. Niekedy to dokonca prestane. Puccky pred casom pisal, ze ked mazal retaz olejom nerobilo mu to. Uz sa na to asi vyprdnem a namazem retaz olejom. Aj ked bude moto v prdeli z toho, ale skusim a ked prestane, aspon budeme vediet na ktorej trase hladat :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod wolodo » 18 Júl 2016, 08:32

Mne sa blizi o 2000km servisny interval, tak sa na to spytam asi aj v honde. Zatial budem dufat, ze to motorka tych 2000km prezije. Maximalne vyskusam este nejakym pripravkom dobre vycistit retaz a este raz premazat. A mozno tam zavolam este skor, ci je to bezne, mam to v zaruke, tak by to mali poriesit :D
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod dottore » 09 Aug 2016, 21:15

ja mam tiez podobnu stav, ale co je horsie tak ja pocujem po nastartovani taky kokovy treci zvuk akoby valce sli nasucho , ked sa trocha zahreje moto tak s zmizne a svistive zvuky ktore sa akcentuju pri plyne som sa ukludnil do toho ze je to retaz, v teple raz po absolvovani 100 km na dialnici boli take intenzivne ze som myslal ze uz moto klakne ... prestriekal som retaz a bol o, asi budem musiet ju aj ja poriadne ocistit a namazem ju prevodovkovym olejom ... sice vsetko zadrbe ale mozno bude ticho ...tichsie
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod wolodo » 09 Aug 2016, 22:08

To asi nebude priamo retaz, skor to ozubene koleso predne. Retaz som nedavno dokonale vycistil a brutalne premazal a cinkalo to stale. Ale asi to nebude nic zle. Pocul som inu NC a cinkalo to rovnako. Okrem toho, som presiel teraz cez vikend na svojej 1200km a zvuk sa nijako nezmenil. Ak by to bol nezdravy zvuk, pravdepodobne by sa zhorsoval. O chvilu mam garancku a tam sa este na to spytam ale predpokladam, ze mi len potvrdia moje uvahy.
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Dívný zvuk řetěz/motor?

Poslaťod puccky1 » 10 Aug 2016, 05:10

Chlapi robilo to aj mne od minuleho roku sim vymenil asi vsetko retaz dva krat loziska v zadnom kolese uz som myslel ze to bude v prevodovke
Vymenil som male retazove koliecko na chvilko to prestalo potom zas to iste
Jedine co som si vsimol ze kej je riadne ale ze riadne nadrbana retaz v tedy je ticho
Momentalne mi to nerobi ani neviem preco mozno uz odralo retaz lebo ked ju mazem pekne vidno ako ju dere kolecko z vnutornej strany
Proste ta retazova sada ide krizom a retaz zaskakuje na malom koliecku uz som rozmyslal aj dat podlozku pod neho

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia