Zmena prevodu NC 700 X manual

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Zmena prevodu NC 700 X manual

Poslaťod puccky1 » 13 Jún 2015, 21:04

Dnes som dostal darcek od Georga len teraz neviem ci to bol darcek k mojej 40 ke alebo pre moto k 50 ke :lol:
A teraz k veci uz dlhsie sa pohravam s myslienkou zmenit prevod do rychla a dnes nastal den D
Georga s Ole som odprevadil len do Tlmac a siel som domov montovat proste som uz nevydrzal :lol:
Takze zmena sa udiala len na malom vyvodovom koliecku a to s 16 zuboveho na 17 zubove s NC 750(Georgovej)
Zatial napisem iba prve info so skusobnej jazdy cca 50 km solo bez ladvinky takze budu to len prve dojmy.
Planujem ho otestovat dlhodobejsie tak dalsie info bude az po par tisic km alebo po sezone teraz bude info len so skusobnej jazdy.
Pravdu povediac mal som troska obavu ze motorka velmo zlenivie ale zatial to nievyzera az tak zle 1. az 4. stupen cca normalne ziadne vyrazne oslabenie motora iba 5. a 6. stupen mi uz pripada ako keby som viezol ladvinku ale stale nic proti tomu co som cakal :)
Co to bude robit ked pojdem s ladvinkou a popripade s batozinou dam vediet neskor ale myslim ze to zvladne v pohode ;)
Ako iste vsetci dobre viete NC cka ukazuju na tachometri o dost viac ako realne idu
Mne moja ukazovala 53 ked som siel 50 potom 97 ked som siel realne 90 a potom ked som isiel okolo 150 160 tak uz ukazovala aj o 15 km viac
Cakal som ze ked pridam jeden zub sa rychlost priblizi k realu ale ze budem ukazovat uplne presne tak to som bol s toho paf :shock:
Na skusobnej jazde ukazovala presne ako ukazovalo Gps od nuly az do 150 na chlp presne takze tachac mam uz nakalibrovany :lol:
Na rovinke som s nej viac ako 150 nedostal cize ak budem chciet ist rychlesie budem musiet dat 5. prevodovy stupen lebo 6. uz nevladal prekonat odor vzduchu ale ako iste viete neslo mi o maximalku ale o znizenie otacok pri mojej beznej cestovnej rychlosti cize cca 110 az 130 km /h
Som spokojny ako presne ukazuje tachometer len si budem musiet teraz zvyknut ze v obci budem musiet ist ozaj 50 a nie viac :lol:
Horsie je na tom odometer sice zatial merane len podla navigacie ale aj tak divne odmerane prva trasa 22 km navigacia a moto ukazala len 20 km druha trasa nuloval som presne ked mi na navigacii skocilo do ciela 26 km a moto ukazala 25,5 km dost velky rozdiel proti prvemu meraniu no nic odmeram ked pojdem k ladvinke Ivke tam to mam presne odmerane podla stareho 16 zuboveho koliecka som to mal presne 49,8 km
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Zmena prevodu NC 700 X manual

Poslaťod puccky1 » 28 Jún 2015, 09:10

Testovanie zmeny prevodu ukoncene a prevod vrateny do povodneho stavu cize vratil som tam povodne 16 zubove koliecko.
Dovod vymeny? Bolo ich viacej ako napriklad ze stale som chodil 130 a viac co oproti povodnemu koliecku bolo o dost viac lietal som ako sarkan :lol: takze otacky som neznizil iba zvysil kedze ostatne rychlosti ako 6 ku som musel viac vytacat aby moto nehrkotala a samozrejme som aj castejsie musel radit co sa mi vobec nepacilo :roll:
Pri jazde vo dvoch som zaregistroval vo vyssich rychlostiach hnusne vybracie a divne zvuky ako mi volakedy vydaval hlavny stojan a nebol som si isty ci je to zas stojan alebo to robi predny kryt koliecka lebo isiel tesne popri koliecku kedze je vacsie oproti povodnemu a nejak ma to zenrvoznovalo lebo potom som si to vsimol aj v solo jazde ked som ju viacej zatazoval a mal som obavu ze retaz sa derie o plech ktory zabranuje aby retaz nabilo do motora pri pripadnom roztrhnuti alebo padnuti .
Takze vcera som mal trocha cas tak som to siel vymenit a pri zlozeni krytu som nasiel dlhu sponu s toho plechu takze asi ho fajne dralo :roll:
Kto chce menit prevod do rychla tak bude lepsie ked si na zadnej rozete ubere zo dva zuby lebo ked da vacsie koliecko do predu tak bude musiet zbrusit ten ochranny plech co si myslim ze je sprostost ked sa to da vyriesut zadnou rozetou ;)
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia