Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod konicahumno » 11 Júl 2022, 07:40

Na NC 750 DCT sa mi postupne zvyšovala hlučnosť - hukot z otvoru na kapotáži, postupne sa hluk zväčšoval, bolo to ako "chytené" ložisko.
Ložiská v prednom kolese som vylúčil, mohlo by to byť ložisko v prevodovke, lebo hluk - hukot sa zvyšuje pri vyššej rýchlosti. Nie je závislý od otáčok motora.
Pri poslednej ceste sa dokonca z prevodovky ozvali "chrupotavé" zvuky, to za chvíľku prestalo ale hluk sa zväčšil. V takomto stave som sa dostal domov (cca 350 km) pri bežnej jazde.
Má niekto nejaké skúsenosti s takýmto prípadne podobným javom?
Na motorke z roku 2019 je najazdené 16 200 km, pravidelne servisovaná v značkovom servise.
Ď.
konicahumno
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 11 Júl 2022, 07:26
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod vladimir » 11 Júl 2022, 14:19

Nazdárek..
takže nerobí to keď na mieste pridáš plyn.. je jedno akú máš zaradenú rýchlosť ale čím ideš rýchlejšie je to hlučnejšie.. mohlo by to byť povolené reťazové koliesko alebo ložisko za tým kolieskom.. aj keď sa mi nechce veriť že po tak málo kilometroch by odišlo ložisko.. reťaz máš v poriadku ? je to ešte pôvodná alebo si už menil ?
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod konicahumno » 12 Júl 2022, 15:00

Ahoj, zdravím ťa, nooo, to by mohlo byť o čom píšeš. Reťaz je pôvodná, kontrolovaná a priebežne mazaná, 1 - 2 x do roka vyčistená. Chystám sa to s kamošom dať na hlavný stojan, naštartovať, zaradiť rýchlosť a pomaly pridávať plyn. A snáď budeme počuť, odkiaľ ten hluk pôjde. Starí majstri používali kovovú tyčku do ucha a druhý koniec priložiť k povrchu motora alebo prevodovky. Mám to odskúšané, počuť tak každé ťuknutie, šuchnutie vo vnútri. Snáď to nájdeme. Nechce sa mi dať poliť celý blok tak zavčasu.
V každom prípade vďaka za typ.
konicahumno
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 11 Júl 2022, 07:26
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod vladimir » 14 Júl 2022, 07:19

nazdárek..
keď to dáš na stojan najprv skontroluj reťaz či nechodí hore dole, to stačí len potáčať koleso a články či sú pekne vyrovnané..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod konicahumno » 14 Júl 2022, 08:18

Ahoj,
momentálne sa mi nedá venovať týmto záležitostiam, s kamarátom to skúsime cez víkend alebo na budúci týždeň. Dám vedieť ako dopadneme.
Ďakujem za každú dobrú radu, viac hláv, viac skúsenosti a uhlov pohľadu na problém.
Ak má niekto ešte nejaký typ, tak nech napíše.
Ď.
VV
konicahumno
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 11 Júl 2022, 07:26
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod konicahumno » 26 Aug 2022, 10:14

Tak ložiská v prednom kolese to nie sú.
konicahumno
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 11 Júl 2022, 07:26
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod Lorak » 07 Nov 2022, 00:17

Zdravim, zaujimalo by ma ako si dopadol s tvojim problemom hlucnosti. Ja mam nieco podobne na forze 750 dct, neprijemny piskavy zvuk mi vydava na 5ke pri 60-70 km/h a 6ke pri 90-100km/h. Po ubrati plynu zvuk mizne. Je to este v zaruke ale servis na tuhovskej ma poslal do .....retaz a primarne kolo je nove.
Lorak
*
*
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Nov 2022, 00:02
Motorka: Iná

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod vladimir » 10 Nov 2022, 09:47

nazdárek..
možno to nieje nič vážne.. ten motor má svoje vibrácie.. možno len nejaké dve kovové veci trú o seba a vydávajú ten zvuk, môže byť aj niečo povolené.. no na oplastovanej motorke sa to ťažšie hľadá..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod konicahumno » 14 Nov 2022, 16:50

Zdravím Vás, bol som dlhšie neprihlásený, okrem iného som riešil aj ten môj problém.
LORAK - ergo Karol - kamarát opravoval Forzu, našiel tam čínske ložisko. Bola vraj vonka celá prevodovka. Verím že to nebude tvoj prípad.
Vladimír - nazdárek - tiež si to myslím, pred troma dňami som sa bol previezť, umyť motorečku pred zimným spánkom a keďže bolo iba čosi okolo 10 st.C, tak som akceleroval a pridával plyn a nič hrozné som nepočul. Snáď to bude v poriadku. Mal som dole aj ten plastový kryt čo je na bloku motora. Cez zimu si motorečka oddýchne a verím, že na jar bude v plnej sile. TAk sa tešme na zimné pulírovane a voňanie. Želám Vám úspešné zazimovanie a jarné prebudenie.
Čaute zatiaľ. :like:
konicahumno
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 11 Júl 2022, 07:26
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod Lorak » 15 Nov 2022, 20:32

No nazdar, mozes prosim upresnit kde bolo to cinske lozisko ? Ja mam zly pocit ze mi piska lozisko primarneho retaz kolecka. To by sa musela rozobrat prevodovka ? Dakujem
Lorak
*
*
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Nov 2022, 00:02
Motorka: Iná

Re: Zvýšená hlučnosť z DCT prevodovky

Poslaťod vladimir » 18 Nov 2022, 13:45

no neviem..
ložisko v oleji by nemalo pískať.. môže byť hlučné keď nemá hladký povrch ale aby pískalo to by sa asi muselo točiť celé v osadení.. občas sa stane že prevodovka je hlučnejšia a pripomína to vzdialené trúbenie lokomotívy a väčšinou stačí vymeniť olej za hustejší..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť