baterie

(poistky, relé, batéria, ...)

Re: baterie

Poslaťod Richi » 08 Nov 2023, 07:59

:o toľko nabíjačiek??? Ja nemám ani jednu a nikdy som ju ani nepotreboval.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: baterie

Poslaťod puccky1 » 08 Nov 2023, 08:18

Richi ale ty stale jazdis ty nepotrebujes nabijat
Ani ja som nepotreboval nabijat ale posledne dva roky a hlavne posledny len nabijam a nejazdim
Tiez si vystacim s nabijackou z lidla ale len na moto lebo auto som nabijal tri dni tak na auto som kupil cinsku 8A nabijacku a spokojnost zatial som nevyhorel dokazala na rozdiel od lidlackej nabijat aj uplne mrtvu baterku a spusti sa sama ked je vypadok prudu co lidlova taktiez nedokaze a u mna ten vypadok je na kazdodennom poriadku tak za mna ta cina za cc 20 eur pohoda teraz su uz drahsie aj v cine ale myslim ze do 30€ eur sa bude uz aj u nas dat kupit v pohode fajna nabijacka ak nie si narocny a nemusis mat nutne znackovu nabijacku.
Samozrejme lacna nabijacka znamena aj menej kvalitne spracovanie a napriklad mozem at aj kratke kable ako moja co skoro vzdy stojim tak ze treba aj predlzovaci kabel co zas napriklad pri lidlovej som nikdy nepotreboval.

Takuto nejaku pouzivam cca dva roky na auto alebo ked treba vskriesit totalne vybitu bateriu
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €16.42 65%OFF | 12V-24V 8A Full Automatic Battery-chargers Digital LCD Display Car Battery Chargers Power Puls Repair Chargers Wet Dry Lead Acid
https://a.aliexpress.com/_mLzwvgc

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: baterie

Poslaťod Meky » 08 Nov 2023, 19:35

No chlapci, u mne je to trošku složitější. Mám toho trošku více, v čem je baterie a o které je třeba se postarat a ještě ne vše na jednom místě. Ano, skoro všechny jsou 4 Amperové, až na tu již vzpomínanou ruskou, ta má 8 A. Tu používám když je něco již více vybité, nebo spěchám. Většinou ty " udržovací " používám když dlouho nikam nejedu, tak to připojím na různě dlouhou dobu, zda se dobije za 10 hodin nebo dva dny, neřeším. Jedním autem jezdím krátké trasy po městě, několikráte za den startuji, svítím, tak to občas v garáži napojím na udržovací nabíječku. No Richi, proto tolik nabíječek, či dobíječek. ;) Vzpomněl jsem si ještě, že z dob hodně dřívějších mám ještě Kondik, nebo jak se to jmenovalo, zapojovalo se to do zdířky zapalovače a zásuvky na 220 v, možná někdo pamatuje ;) To byla spíše taková udržovačka, dávala nějaké mA .
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: baterie

Poslaťod Pavel » 09 Nov 2023, 09:48

Ja jaro asi půjdu do téhle baterie https://www.autobaterie-pneumatiky.cz/b ... -ytz14-bs/, parametry má dobré, cenu OK, tak vyzkouším ;)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: baterie

Poslaťod Floyd » 09 Nov 2023, 23:20

Ja mám už 15 rokov CTEK , dá sa prepínať aj na moto, aj na auto. Cena síce 80 E,, ale maximálna spokojnosť. Pulzná a ešte sú tam chujovinky že refresh a nabijanie v mraze.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Predchádzajúci

Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia