Počítadlo Km - chybné údaje

(poistky, relé, batéria, ...)

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod JiriCZ » 26 Aug 2014, 19:10

Ahoj všichni, mám podobný problém. Nová Honda 750x, koupeno 03/2014 (Autoelegance Brno), najeto 4500 km. Během výletů se mi nahodile resetuje trip A i B (všimnu si vždycky při pauze, nebo až se vrátím domů). Total km je podle mě v pořádku, ale nevím, jestli pak funguje dobře počítadlo spotřeby a počet spotřebovaných litrů od tankování (což by mělo být měřeno podle trip A). Příští týden jdu reklamovat, tak uvidím, jak pochodím. Dám vědět.

J.
JiriCZ
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Aug 2014, 18:59
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jirik6 » 28 Aug 2014, 10:42

Na zahraničních forech je tento problém často zmiňován. Našel jsem "návod/ jak to opravit....
Jde o to, že počítadlo se samo resetuje pokud je funkce HISS nastavena tak aby motorka po vyndání klíčku neblikala. Stačí tedy tuto funkci zapnout (otočit klíček a podržet levé tlačítko A alespoň dvě vteřiny) HISS se rosvítí a kliček dát do polohy OFF. Po té již k restartům nedochází. Alespoň u mne to funguje. Je to chyba firmware a Honda prý pracuje na update, který pak dá k dispozici prodejcům.
J.
Obrázok
jirik6
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28 Aug 2014, 10:36
Motorka: Honda NC 750S

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 28 Aug 2014, 11:27

jirik6 píše:Na zahraničních forech je tento problém často zmiňován. Našel jsem "návod/ jak to opravit....
Jde o to, že počítadlo se samo resetuje pokud je funkce HISS nastavena tak aby motorka po vyndání klíčku neblikala. Stačí tedy tuto funkci zapnout (otočit klíček a podržet levé tlačítko A alespoň dvě vteřiny) HISS se rosvítí a kliček dát do polohy OFF. Po té již k restartům nedochází. Alespoň u mne to funguje. Je to chyba firmware a Honda prý pracuje na update, který pak dá k dispozici prodejcům.
J.


Vitaj na fore :)

Ja som si nikdy nevsimol, ked sa idem "motorkovat" a nasadam, ci to blika, alebo nie :)
Standartne je toto blikanie ako nastavene ??? Blika to stale, alebo len chvilu po vybrati klucika ???

Ak to spravne chapem, podla toho navodu by sa to malo resetovat len tomu, kto ma blikanie vypnute ???
Ja som s tym nic nerobil. Je to tak ako ked sa X-ko narodilo, a resetuje sa to.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod THeBaNDiT » 28 Aug 2014, 12:05

kontrolka HISS blika 24 hodin po vypnuti zapalovania... alebo neblika vobec, ak to deaktivujes vyssie popisanym postupom... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jirik6 » 28 Aug 2014, 12:14

Je to tak jak píše THeBaNDit. U mne to bylo tak, že pokud to bylo nastavené na blikání vůbec tak se čas od času vynulovaly počítadla kilometrů. Od doby co jsem to nastavil na blikání po vypnutí tak zatím bez resetu. cca 800km.
J.
Obrázok
jirik6
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28 Aug 2014, 10:36
Motorka: Honda NC 750S

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod THeBaNDiT » 28 Aug 2014, 12:26

Ja som mal a mam kontrolku HISS zapnutu neustale a raz alebo dvakrat sa mi pocitadlo zresetovalo (aspon co som si vsimol). Vtedy som mal stale zobrazenu priemernu spotrebu, a pocitadlo sa mi vynulovalo pri zapnuti zapalovania. Pocitadlo sa mi nezresetovalo uz ani raz od doby, co si na displeji nechavam zobrazovat denne pocitadlo. Vzdy pri starte hned vidim, ci je tam povodna hodnota, alebo je tam 0.0 ;) (ale to uz nie je)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod richo » 28 Aug 2014, 13:26

Ja mam od doby kedy som zaregistroval tento problém počítadlo stále prepnuté na denné počítadlo A ale keď dôjde k resetu, tak nikdy na stav 0 ale zresetuje len poslednú jazdu do stavu počítadla pred ňou. Samozrejme rovnakú hodnotu odpočíta aj od počítadla B a rovnako aj údaj o množstve spotrebovaného paliva. Pri jazdení na jednu plnú nádrž sa tak stáva 1 ale aj 2-3 krát . Tým sa údaje na palubnom počítadle samozrejme stávajú nekorektné a je pri sledovaní údajov úplne na nič. V praxi to vyzerá tak, že spotrebu paliva mi ukazuje napr. 7-8 litrov a už mi začne blikať rezerva. V Honde mi povedali, že o probléme vedia, riešia ho a dajú mi vedieť, či to budú riešiť softvérovo alebo vymenia celý budík.
Obrázok užívateľa
richo
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 28 Jan 2014, 20:14
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod THeBaNDiT » 28 Aug 2014, 13:57

hmm... tak to je zaujimave, dufam, ze to poriesia... ja som si to vsimol vacsinou len kratko po tankovani a vynulovani pocitadla... odlozil som motorku po 3-4 kilometroch od tankovania do garaze a na dalsi den, ked som ju vybral, som tam mal nulu... Inac, ked natankujem, zadavam si udaje (celkove kilometre, natankovane mnozstvo paliva a cenu) do mobilu do aplikacie na sledovanie spotreby a prakticky vzdy mi sedi ubehnuty pocet kilometrov od posledneho tankovania s udajmi palubneho pocitaca (denne pocitadlo) :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod radu » 28 Aug 2014, 17:48

Dúfam, že ak tak budú len prehrávať nový firmware....a nie meniť budíky....nech sa poponáhľakú aby to to bolo ešte kým mám moto v záruke
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Richi » 28 Aug 2014, 18:57

georgoo píše:
Vitaj na fore :)

Ja som si nikdy nevsimol, ked sa idem "motorkovat" a nasadam, ci to blika, alebo nie :)
Standartne je toto blikanie ako nastavene ??? Blika to stale, alebo len chvilu po vybrati klucika ???

Ak to spravne chapem, podla toho navodu by sa to malo resetovat len tomu, kto ma blikanie vypnute ???
Ja som s tym nic nerobil. Je to tak ako ked sa X-ko narodilo, a resetuje sa to.


Defaultna hodnota - nastavenie z vyroby je = neblika
A resetuje sa to aj pri prepnuti na blikanie. Tak ako u mna.
V honde o probleme vobec nevedeli. Bol som jediny co sa "stazoval" a nepredpoklada (diler v BA) ze s tym budu nieco robit
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod JiriCZ » 29 Aug 2014, 12:10

Ahoj všichni, v zahraničním fóru jsem toto info také našel, včera jsem vyzkoušel a skutečně to pomohlo. Zdá se, že jsem omylem místo resetu tripu podržel levé tlačítko a tím jsem deaktivoval HISS. Včera jsem to stejným způsobem zapnul a zatím žádný reset (250km). S deaktivovaným HISS už by reset proběhl, budu to dále sledovat...
JiriCZ
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Aug 2014, 18:59
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jirik6 » 29 Aug 2014, 14:35

U mne je to stejné od aktivace zatím bez resetu....
Obrázok
jirik6
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28 Aug 2014, 10:36
Motorka: Honda NC 750S

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod janh2 » 29 Aug 2014, 21:26

Mám NC750S cca 2 měsíce, najeto něco přes 4.000km a zatím se mi počítadlo ani jednou neresetovalo. Pravdou je, že blikání HISS mám od počátku aktivované.
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod richo » 30 Aug 2014, 20:16

Taktiež som dnes vyskúšal aktiváciu blikania HISS, najazdil som 164 km a zatiaľ bez resetu. Budem to ďalej sledovať a dám vedieť.
Obrázok užívateľa
richo
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 28 Jan 2014, 20:14
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jaryn67 » 11 Sep 2014, 08:47

Tak počítadlo se zbláznilo už i mi.Zjistil jsem to v Tatrách,ale tam jsem si myslel,že nulování jsem udělal omylem.Nebyl to omyl.A když jsem ze srandy udělal spotřebu,tak mi vyšla cca na 16,5.Kupuju tank,ten jí má lepší.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia