Aku nabijacku na bateriu?

(poistky, relé, batéria, ...)

Re: Aku nabijacku na bateriu?

Poslaťod dancul » 14 Aug 2017, 13:54

Jirka píše:Přes víkend jsem byl na moto na Berchtesgadenu a asi jsem zapoměl vypnout vnitřní světlo v autě. Baterka je úplně vytlučená. Hodil jsem nabíječku z Lídlu (Ultimate Speed) a nějak to nic nedělá.
Nemáte na to nějaký fígl?


Tieto moderné digitálne nabíjačky nedokážu rozpoznať napätie batérie, ak je batéria totálne vybitá. Mne sa stalo niečo podobné. Žena nechala svietiť v aute a digitálna nabíjačka Bosch si ani neprdla.
Odporúčam klasickú analógovú nabíjačku. Alebo výkonnejší napájací zdroj.
Ja som batériu oživil cez napájací zdroj. Nastavil som napätie na 13V, prúd som udržiaval myslím okolo 1-1,5A. Občas som batériu odpojil a zmeral napätie. Ak som nameral niečo cez 9-10V, pripojil som batériu na digitálnu Bosch-ku a už sa chytila. Oživenie trvalo asi okolo hodiny.
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Aku nabijacku na bateriu?

Poslaťod Jirka » 14 Aug 2017, 14:20

Díky za odpověď. :like:
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Aku nabijacku na bateriu?

Poslaťod aldav » 27 Aug 2017, 19:01

Pokud je baterie úplně vybitá a máš jen "Lidl" nabíječku, která se nechytá, tak vezmeš jakoukoliv jinou baterií, která je funkční a stejného napětí a připojíš je na hoďku paralelně k sobě. Ona se pak chytne a půjde normálně nabít. Druhou baterii samo odpojíš.


tap 1+3
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia