zapalovací svíčka

(poistky, relé, batéria, ...)

zapalovací svíčka

Poslaťod keto » 27 Aug 2021, 10:04

Jen taková zajímavost. Do NC 700X 2012 přijde svíčka NGK IFR6G-11K Iridium (pravděpodobně i do jiných ročníků a modelů) a je to stejná svíčka jako do auta HONDA CIVIC VIII Hatchback (FN, FK), 1.4 (FK1) [61kW, 1339ccm], ovšem podstatné je to, že v autodílech je ta svíčka cca o 50% levnější, než v motodílech, takže informace kdyby chtěl někdo ušetřit :) .
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: zapalovací svíčka

Poslaťod Pavel » 29 Aug 2021, 01:37

Já teda ještě nikdy nekupoval nic v motodílech, vím, že je tam zboží pěkně předražené. Vždy když něco potřebuji, tak dám do Googlu a buď Heureku či Zboží a koupím dle ceny. Pokud něco potřebuji vyzkoušet na sobě, tak zajdu do nejbližšího motokrámku a vyzkouším si velikost, která mi padne. Samozřejmě, že ti u pokladny žádnou slevu nebudou chtít dát(no a v duchu si říkám, mohli jste mít alespoň nějaký kšeft a nebudete mít nic), tak dojedu domů a objednám na netu tam, kde to vyjde cenově nejvýhodněji. Třeba u dobré přilby to může být i 100 Eur, to nikomu navíc nechávat nebudu ;) Jen jednou jsem koupil v motorkářské prodejně ty rifle kevlarky od Trilobite a mikinu Trilobite s kapucí, protože jinde se neprodávaly a svého času to byly jedny z nejlepších a celkem hezkých výrobků. No rifle dosud celkem O.K. (ale nižší pas), ale mikina drahá a rychle se vyšarala už po dvou vypráních v pračce a ještě mi roba musela přišívat odpárané rukávy, hold Pákistánský šicí stroj to nezvládl, no kvalita nic moc za ty prachy co mě stála, ale vysoké ceny si naše motoshopy nastavit umí. Ještě mám ve skříni no name hnědou koženou bundu, ale pěkného střihu i s vložkou z hověziny, kterou mám od svých 17 ti let a furt drží, jde nosit normálně na vycházky a i na motorku, té není vůbec nic, jen jednou před deseti lety jsem jí namazal Indulonou. A když k ni přidám hezké džíny a bílé triko, tak v ní můžu jít i na dízu :D A co jsem tím chtěl vlastně říct, no to, že bychom jsme se měli konečně posunout na západ, kde není takový rozdíl v cenách a lidi toto nemusí řešit. U nás je to pořád jako za komunismu, to se v ČR a SR jen tak nezmění, jen lidi jsou naivní a myslí si, že jo.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia