xenon v prednom svetle

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 03 Jan 2016, 22:44

zdarte, robili ste niekto prestavbu halogen h4 za xenon na nc? mal som to aj na pcx, ale tam to nebolo to prave pre oproti iducich :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Richi » 03 Jan 2016, 23:49

Vitaj na fore, Juanito
si odomna cez Babu tak sa hadam skoro uvidime na vyjazde ;)
k Tvojej otazke:
myslim ze nie ale citaj viac tu
viewtopic.php?f=21&t=310&p=10389&hilit=xenon#p10389
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 04 Jan 2016, 00:02

vdaka za privitanie. kde kupit a ako namontovat, to vsetko mi je jasne, zopar som ich namontoval. mne skor islo o to, ci uz to realne niekto ma namontovane a ako to parabola lame. lebo na pcx mi to robilo taky pas svetla, ktory svietil presne oproti iducim plechovkarom do oci.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod janh2 » 04 Jan 2016, 08:36

Ahoj a vítej na fóru.

Myslím, že H4 zatím nikdo tady neměnil za xenon. Většinou někteří vyměnili původní H4 za H4 s bělejším světlem a žárovku pro obrysové světlo za LED žárovku. Nikdo se zatím do větších akcí nepouštěl :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Pito » 04 Jan 2016, 09:05

Ahoj, tiez Ta vitam a tiez sme od seba kusok :D

K teme, podla mna by bol celkom problem to spravne "nastavit", ja som tiez tymto smerom uvazoval, no nakoniec vyhrala kombinacia vykonna ziarovka+pridavne svetla :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod puccky1 » 04 Jan 2016, 10:22

Myslim ze kazdy priemerny motorista vie ze xenon v cirom svetle strasne oslepuje protiiducich
V dnesnej dobe sa da prestavba na xenon urobit za babaku
Sestre som prave pod stromcek kupil sadu H7 kedze jej cocky v svetlach su uz vypalene a nepomahali ani neviem ake drahe ziarovky
Kazdy to vychvaluje tak som obetoval cca 40€ a urobil pokus co taky xenon dokaze a bol som celkom milo prekvapeny aky je to rozdiel ale stale to nesvieti ako moje svetla tak aj tak pocitam ze do roka max dvoch sa nevyhne kupe novych svetiel
Kedze aj ja mam cockove svetla s H 7 rozmyslam ze dam denne svietenie na hmlovky nech si zbytocne nevypalujem to zrkadlenie v cocke predsa je to maly priestor a vysoka teplota
Ja som skor spekuloval dat xenon do pridavnych svetiel Givi lebo tam je cocka ale asi nejaka zvlastna lebo ani s origo H 3 som nevedel nastavit svetelny luc svetlo si vzdy nejak zvlastne rozptylilo nechapem to sestre na Roomsteri pekne ta cocka urobila luc ako ked tam bola H 7
Xenony H 7 sa daju kupit aj s clonitkom teda v cirom svetle by tak nemali oslnovat ale H 4 som take nenasiel tak to asi nebude rozumne to tam davat a riskovat ze ma niekto skoli koli tomu ze som ho oslepil a on nic nevidel nehovoriac o tom ze ten xenon v cirom svetle doslova bije do oci a pyta si hned pokutu
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 04 Jan 2016, 10:48

@puccky ty mas pridavne givi 310 sa mi zda, niekde tu som to videl. tak tam na prestavbu xenon zabudni, h3 ma 30mm od patice a nic dlhsie tam nevojde, je este aj ulozena napriec, to som smiroval hned pri montazi. vojde tam max nejaka led, napr. http://www.eshopbn.sk/patica-h3-pk22s/8 ... v-1ks.html .. ale ako to bude svietit, neviem, skor na viditelnost cez den. takze zima nam prisla, objednam xenon sadu a skusim, ked tak dam vediet, ako to svieti.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Pupi04 » 04 Jan 2016, 13:02

O přechodu na xenony se tady už mluvilo hodně. Myslím si, že přechod na lepší H4 je mnohem lepší řešení a schůdnější potom na STK. Plechovkáři tě přehlídnou stejně tak jako tak ať máš H4, H3 nebo xenon (vlastní zkušenost :cry: )
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod puccky1 » 04 Jan 2016, 13:13

Tak v tom pripade tie Givi asi vyhodim a kupim tie cinske
Tome ty ich mas isiel si s nimi uz aj v noci? Cez den to svietilo riadne tie moje Givi proti nim len tak zmuria aj s origo H 3
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 04 Jan 2016, 13:48

dobre svietia aj tie 320 led od givi..ale 239€ je uz trochen dost. ja som ich tam dal hlavne, aby som bol cez den lepsie viditelny. a na tie xenony som si zvykol z plechoviek. aj ked das dobru halogenku, napr. osram night breaker, nikdy to nebude svietit ako 4300k xenon. a hlavne ten xenon vydrzi daleko viac ako halogen. a na pcx som mal xenon 3 roky a iba raz sa mi v noci pri kontrole prislusnikom stalo, ze ma slusne poprosil, aby som si vypol dialkove :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Zizi79 » 04 Jan 2016, 14:12

Juanito píše:zdarte, robili ste niekto prestavbu halogen h4 za xenon na nc? mal som to aj na pcx, ale tam to nebolo to prave pre oproti iducich :)


Cau bratu...
ja mam BIxenon namiesto halogenu, svietivost subjektivne o 50% lepsia ako h4 nightbraker ... Skusal som ak projektor ale bolo to zle... za seba odporucam bixenon...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 04 Jan 2016, 14:17

a mas prestavbovu sadu, alebo cocku(uz aj to som videl, do origo paraboly vrezat cocku)? ja mam na oboch plechovkach prestavbove xenony, takze rozdiel viem a ine auto ako s xenonmi by som uz nechcel. mna len zaujimalo, ci ten xenon nerobi nejaku zvlastnu svetelnu mapu na ceste, ako mi to robilo na pcx. ale šak skusim a uvidim.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Zizi79 » 04 Jan 2016, 18:42

Juanito píše:a mas prestavbovu sadu, alebo cocku(uz aj to som videl, do origo paraboly vrezat cocku)? ja mam na oboch plechovkach prestavbove xenony, takze rozdiel viem a ine auto ako s xenonmi by som uz nechcel. mna len zaujimalo, ci ten xenon nerobi nejaku zvlastnu svetelnu mapu na ceste, ako mi to robilo na pcx. ale šak skusim a uvidim.


neviem sice aku svetelnu stopu mas na mysli, ale ja mam prestabu na auto klasika cina s kablami...
- prestavby xenon OSRAM na H4 neexistuju... to robia len sikmaci... inak xenon OSRAM nightbraker by som si dal...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod Juanito » 04 Jan 2016, 19:45

ja viem, ze prestavby osram nerobi, 1.xenony som si montoval do fabie v 2004, vtedy este stali nejakych 18000SK :) a na pcx to robilo taky pas svetla, ktory absolutne presne oslepoval v noci vodicov oproti
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: xenon v prednom svetle

Poslaťod puccky1 » 04 Jan 2016, 19:58

Juanito píše:a mas prestavbovu sadu, alebo cocku(uz aj to som videl, do origo paraboly vrezat cocku)? ja mam na oboch plechovkach prestavbove xenony, takze rozdiel viem a ine auto ako s xenonmi by som uz nechcel. mna len zaujimalo, ci ten xenon nerobi nejaku zvlastnu svetelnu mapu na ceste, ako mi to robilo na pcx. ale šak skusim a uvidim.

Sak skus a daj info
Ak by sa dalo svetlo nastavit tak ze by neoslnovalo tak by som do toho siel aj ja
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia