Kamera na motorku

(kamery, držiaky, software na spracovanie videa, ...)

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Puggy » 25 Feb 2016, 21:51

Ale riešil si súčasné nahrávanie a dobíjanie, a to je snáď jedno, či má kameru na vrchu helmy alebo na boku keď má powerbank v bunde, nie?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 25 Feb 2016, 22:02

Puggy píše:Ale riešil si súčasné nahrávanie a dobíjanie, a to je snáď jedno, či má kameru na vrchu helmy alebo na boku keď má powerbank v bunde, nie?


No uplne tak jedno to nie je. Problemy su:
1. vyklapacka
- poloha hore nie je moc stastne riesenie, lebo ak vyklopis prilbu, cez pol zaberu mas bradu
- dalo by sa to poriesit tak, ze by si kameru vypodlozil, alebo inak povedane, vyssi drziak, to by si ale vypadal ako ten trt...o z teletabies (ci jak sa to pise)
- na strane je zase na vyklapacke obmedzene miesto
- tieto problemy pri integralke nemas

2. napajanie
- na boku to nie je problem, kabel jednoducho strcis popod limec do bundy k powerbanke
- ak das kameru hore, kabel je dlhy, trepoce vo vetre a naraza do prilby, co je velmi neprijemne (hlucne)
- dalo by sa to vyriesit prichytenim kabla o prilbu, ale tam zase vznika problem zo zhorsenou manipulaciou

Aby som to zhrnul:
- ak chcete mat kameru na prilbe a napajat ju kablom tak odporucam ju dat na bok :)
- a ak chcete natacat aj pocas zastavenia, tak zaber z hora prilby bude velmi neprirodzeny (to je vlastne aj pri jazde, moj nazor)
- jednoducho, ak sa s niekym budes rozpravat a natacat to, bud budes vidiet huňu, alebo odlesk, zalezi od toho, ci ma vlasy, alebo plesinu ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Stanci » 26 Feb 2016, 07:11

Presne tak :D ale k helme plánujem si to dať tiež z boku a uchytiť ten káblik suchým zipsom nalepovacim A spustiť dnu do bundy jasné káblik bude dlhý v rezerve vnútri v bunde tak ak budem sa otáčať bude si ho brať Z vrecka :) tak plánujem :D
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 26 Feb 2016, 07:52

Stanci píše:Presne tak :D ale k helme plánujem si to dať tiež z boku a uchytiť ten káblik suchým zipsom nalepovacim A spustiť dnu do bundy jasné káblik bude dlhý v rezerve vnútri v bunde tak ak budem sa otáčať bude si ho brať Z vrecka :) tak plánujem :D


Ak si das kameru na bok prilby, ziadny suchy zips nepotrebujes ;) to je nezmysel.
Len si tym skomplikujes manipulaciu s kamerou a prilbou.
Upevnenie o prilbu by som riesil len v pripade, ze by si to chcel dat hore na prilbu (tato poloha je ale podla mna nezmysel, tak k tomu viac pisat nebudem).

Nasiel som len jednu fotku pocas jazdy. Je to zvacseny vyrez, takze kvalita nic moc, ale pre predstavu to snad bude stacit ;)
ObrázokObrázok
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Baterka » 26 Feb 2016, 08:25

Pito píše:A kde ju ma? Na boku, ci vrchu helmy?

Má jí na vrchu, viz foto: https://drive.google.com/file/d/0ByG0Tk ... cslist_api

S umístěním kamerky v zásadě souhlasím s Georgoo. Na boku to může vypadat o něco lépe než na tom vrchu, ale u spolujezdce by pak velkou část záběru zabíral řidič. Na klepání kabelu do helmy za jízdy si ale přítelkyně nestěžovala. :-)

Na fotce si můžete všimnout ještě jedné základny pro uchycení kamerky na bradě helmy. Tam si myslím že je to vůbec nejlepší. Pomocí několika 'gopro' kolínek dostanete kamerku jakoby před pusu a vznikne tak záběr hodně blízký pohledu z vašich očí. Samozřejmě se to dá použít zase jen u řidiče a navíc nesmíte mít tak vysoké plexi jako já. To pak totiž v záběru zavází.

PS: mám v plánu si ještě pohrát s umístěním na boku - také o něm uvažuji právě kvůli tomu vysokému plexi

Sent from my SGP621 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 08:32

No ja dost uvazujem aj o umiestneni vpredu, na brade. Aspon mi nebude brat kameru napor vzduchu a ked odpadne, budem to registrovat :D

Netaha to helmu vsak dopredu, taketo umiestnenie?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 26 Feb 2016, 08:54

Baterka píše:S umístěním kamerky v zásadě souhlasím s Georgoo. Na boku to může vypadat o něco lépe než na tom vrchu, ale u spolujezdce by pak velkou část záběru zabíral řidič. Na klepání kabelu do helmy za jízdy si ale přítelkyně nestěžovala. :-)

Ak das kameru spolujazdcovi, tak s tebou suhlasim, vtedy je to lepsie hore, z dovodu, ktory si uviedol :)

Pito píše:No ja dost uvazujem aj o umiestneni vpredu, na brade. Aspon mi nebude brat kameru napor vzduchu a ked odpadne, budem to registrovat :D
Netaha to helmu vsak dopredu, taketo umiestnenie?


Ja mam "Garminku", ktora je o nieco tazsia ako napr. GoPro, Xiaomi Yi, ... a vobec ju necitim. Nemam vobec pocit, ze by bola prilba na lavej strane tazsia.
Ak mas spravnu prilbu (velkost, tvar hlavy), spravne ti sedi, tohoto pocitu sa bat nemusis :)
Co sa tyka odporu vzduchu, tam ti nedokazem povedat. Garmin ma mensiu celnu plochu ako napr. GoPro, Xiaomi Yi, ...
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Juanito » 26 Feb 2016, 09:58

georgoo, pito ma tu najlepsiu prilbu predsa. tefal s vyklapacim sklom :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 20:03

Juanito kuš :D

Ked si taky mudry, povedz mi, ako si ju tam namontujem na bradu prilby :lol:

Ale inak s tou myslienkou sa stale cim dalej, tym viac pohravam. Paci sa mi viac ako vrch prilby, ked pojde pohlad ponad plexy a bude sa dat rozumne prichytit, tak ju davam tam :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 26 Feb 2016, 20:06

Pito to je taká hovadina a dôkazom toho je ze som to este u nikoho nevidel. Ako budes cez to vidieť na budíky ? Výrazne ti to zníži výhľad.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 20:34

Nemam sajn co to spravi s vyhladom. Nahodou to ma celkom dost ludi, urcite by som nebol jediny... Ved prilba dojde, vyskusam a uvidim....
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod puccky1 » 26 Feb 2016, 20:47

Ja som to videl na brade u jedneho co sa k nam pripojil v Rumunsku
Mal nahaca fz 6 a prilbu integralku takze nehrozilo vyklapanie
Vravim mu ze som to tak nikomu este nevidel a on mi povedal ze jemu sa to tam najviac osvedcilo
Pito otazne je aku kupis prilbu po tefalke
Druha vec bude ze ako bude snimat ked mas plexi co nahac nemal
Ale Georgoo ma kameru na boku co je skoro cca rovnaka vyska tak neviem treba to len nejak vyskusat provizorne ju tam pripevnit a testovat

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 20:55

Chcem Tescomu pro 2016 model :D Budem mat integralu... Skusim a uvidim. To je otazne, mam dost vysoko plexy, tak uvidime.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 27 Feb 2016, 00:13

Pito píše:Chcem Tescomu pro 2016 model :D Budem mat integralu... Skusim a uvidim. To je otazne, mam dost vysoko plexy, tak uvidime.


Ono zalezi od tvaru kamery a tvaru prilby.
Moja sa trebars na bradu neda dat, vyzeral by som jak tukan (ten vtak s velkym zobakom) :D
Ak to chces dat na bradu, tak je podstatne ako je spravena tvarovo brada na prilbe, a ako su riesene vetraky na brade.
Jednoducho, ci tam bude dost miesta na nalepenie drziaku
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 27 Feb 2016, 08:23

JJ, moja co chcem, ma dost lomeny tvar v predu na brade. Kupil som pre istotu rovne aj zahnute drziaky, tak prirovnam a uvidim. Ak by to neslo, pojde hore, na bok ako ty mas sa bojim dat. Ako si pisal, Xiaomi ma dost velku celnu stranu a tam by ten vzduch neobtekal tak lahko. Ak by bola na strane, bal by som sa velkeho tahania...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kamera

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia