Kamera na motorku

(kamery, držiaky, software na spracovanie videa, ...)

Re: Kamera

Poslaťod jezdec74 » 15 Apr 2015, 21:45

Tak tuto kameru používám, jen bez nápisu GoGEN. pro ty, kdo by nechtěl nakupovat v Číně, tak má možnost třeba zde za dobrou cenu:

http://www.euronics.cz/outdoorova-kamera-gogen-xtreme-cam-10-b-cerna-gogxtremecam10b/p380385/
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Kamera

Poslaťod BrAtKo » 12 Máj 2015, 09:15

Ahojte na trhu sa objavila silna cinska konkurencia kamery GoPro za cenu asi 73USD - XiaoMi Yi (1080P(60fps/48fps/30fps/24fps),960P(60fps/48fps), 720P(120fps/60fps/48fps), 480P(240fps)). Kolega ju ma, mal som ju v ruke, dnes sme natocili rovnake snimky na nej, GoPro 3 a GoPro Entry Level tak porovname. Od ineho bajkera je tu video z tej cinskej kamery, mozete posudit kvalitu ak si prepnete do full HD. Ale anglicke recenzie viacerych kamier (aj jednej na helmu podoba sa Virb) http://www.techmoan.com/blog/category/action-cameras.
https://www.youtube.com/watch?v=ZFCooOApE2g
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera

Poslaťod BrAtKo » 12 Máj 2015, 12:46

Tak vysledky testu GoPro3, GoPro Entry, Yi, GoPro Entry zlyhala na plnej ciare, obraz proti svetlu a slnku tmavy, slnko vyzeralo ako ciara, na ostatnych kamerach to bol proste kruh, v interieri na slnkom zaliatom stole lezala flaska, GoPro Entry toto miesto natocila ako velky biely prepaleny flak.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera

Poslaťod georgoo » 12 Máj 2015, 17:57

Pani,

kto uvazuje o kamere, tak pozor na jednu vec pri "wifi" kamerach.

Myslim tym kamery, ktore vas lakaju na wifi ovladanie. Tieto kamery maju na tele len dva gombiky ON / OFF a REC.

Skusal som take 2, Sony a jednu cinsku (uz ale presne neviem oznacenie) tak je tam jeden problem.
Akekolvek nastavenie spravite len cez wifi.
Ak ju pouzijete bez wifi, nastavenie sa vrati do vychodzieho nastavenia, co bolo pri kamerach, ktore som skusal max rozlisenie, max fps = vysoka kvalitaobrazu, ale veeeeelky datovy subor videa a kratka zivotnost baterky, wifi tiez ma nejaku spotrebu. Navyse k tomu potrebujete dalsie zariadenie (ovladac), ktory treba nabijat (napajat).

Naco mi je kamera, ktora spravi 45 minutove FullHD video s uzasnym rozlisenim, ked musim stale strazit co mozem a co nemozem natacat.

Ja mam Garmin Virb Elite + externu poverbanku.
Ide mi z vrecka na bunde kabel, je to take trochu neprakticke, je s tym viac roboty, ked sa obliekam. Ale dokazem natocit celodenny vyjazd.
Testovane:
- zatial co som natocil najviac bolo 6 a pol hodiny za jeden vyjazd (cca 26Gb HD 720p 30fps + zvuk)
- baterka na 50% kapacity
- pamat na karte na dalsich 8 hodin
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera

Poslaťod BrAtKo » 12 Máj 2015, 18:15

A aky je teda problem nerozumiem co musis strazit ? Nastavenie si spravim kedy chcem, lebo mobil mam stale pri sebe, takze ta appka k tomu je vyhodou. To oneskorenie za zivym obrazom je ovela ovela mensie na cine ako na gopro. Inak ta cina a gopro vyssi level maju uplne rovnake cipy Ambrella. A normalne uvazujem, ze predam svoju GoPro Hero 2 a kupim si tu cinsku.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera

Poslaťod THeBaNDiT » 12 Máj 2015, 21:15

georgoo píše:Pani,

kto uvazuje o kamere, tak pozor na jednu vec pri "wifi" kamerach.

Myslim tym kamery, ktore vas lakaju na wifi ovladanie. Tieto kamery maju na tele len dva gombiky ON / OFF a REC.

Skusal som take 2, Sony a jednu cinsku (uz ale presne neviem oznacenie) tak je tam jeden problem.
Akekolvek nastavenie spravite len cez wifi.
Ak ju pouzijete bez wifi, nastavenie sa vrati do vychodzieho nastavenia
ja mám už niekoľký rok športovú kameru SONY HDR-AS15, má i wifi. Komplet všetky nastavenia sa dajú spraviť pomocou troch tlačidiel, ktoré kamera obsahuje: PREV, NEXT a REC. Prvými dvoma sa vchádza a listuje v MENU, tretím sa potvrdzuje výber. Nikdy sa mi nastavenie nevynulovalo...

Pomocou wifi viem kameru spojiť s aplikáciou v mobile, kde sa dá cez appku tiež všetko nastaviť, a zároveň spúšťať/vypínať nahrávanie, a v neposlednom rade pozerať, čo kamera vidí/sníma (s oneskorením cca 0.5s).

Pomocou wifi viem kameru spojiť s diaľkovým ovládaním v podobe hodiniek na ruku, dá sa pripnúť i na motoriadidlá. Toto diaľkové ovládanie (SONY RM-LVR1) je vodotesné do 3 metrov. Obsahuje 6 tlačidiel a LCD displej. Môžem ním kameru nastavovať (ale nie až do takej miery, ako cez kameru alebo appku, no všetky parametre nahrávania áno), môžem ním spúšťať/vypínať nahrávanie, a môžem na displeji sledovať, čo kamera vidí (opäť s oneskorením cca 0.5s, teda zanedbateľným).

Wifi modul sa dá v MENU vypnúť, ukáže sa to na výdrže baterky, no na georgoom udávanú výdrž sa zďaleka nedostanem. Baterka vydrží niekoľko hodín, tuším max 4. No je vymeniteľná, tak ak by som potreboval natáčať viac, viem si splašiť ďalších 5, externú nabíjačku a nabíjať si zvyšok v moto. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera

Poslaťod georgoo » 13 Máj 2015, 22:32

Thebandit,

ta sa nastavovat da, ale nova generacia mini sony kamier sa tato nastavovat nedaju, ja som kupil konkretne tuto hdr-az1:
http://www.sony.sk/electronics/actioncam/hdr-az1-kit

kamera pekna, ale na to co som ja chcel nepouzitelna, na druhy den isla spat do obchodu.
Mala vydrz baterky, tazko komunikovala z mobilom a ovladac som nechcel.
Neda sa napojit na externu baterku. Nie kazda kamera to dokaze, natacat a nabijat sa sucasne :(

Ja som momentalne velmi spokojny s mojou :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera

Poslaťod BrAtKo » 15 Máj 2015, 12:54

Test kamier z dTest.cz
Prílohy
Testkamier.jpg
Testkamier.jpg (47.74 KiB) Zobrazené 424 krát
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera

Poslaťod Luther » 16 Máj 2015, 08:22

Tak teď ti pěkně děkuji BrAtKo!! Dal jsi mi obrovského brouka do hlavy!! Ten obraz je fakt úžasný!!
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera

Poslaťod Puggy » 21 Máj 2015, 21:16

A čo tak kúpiť lietajúceho psa - kameramana. Nastavíš si výšku a uhol z akého ťa má snímať, naštartuješ a filmuje za teba. Má to ešte pár nedostatkov (baterka vydrží iba 20 minút, maximálna rýchlosť 60 km/h) ale číňania to omrknú a vymakajú :D Cena zatiaľ cca 1300,- USD
https://www.youtube.com/user/airdogchannel
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera

Poslaťod Puggy » 21 Máj 2015, 21:20

Alebo toto: http://www.mobilmania.cz/clanky/hodte-h ... fault.aspx
Predobjednávky cca 500,- USD, potom dvojnásobok.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera

Poslaťod Macek » 21 Máj 2015, 21:27

..ja mam SD 21 AEE cam.. a tu tam nemáš v tom testu.. a to bych řek, že je lepší než goPro Hero2 kterou mám tež.. a příjde na nějakých 6tis.. se fším fšudy.. wifi, dálkáč, atd.. vše prostě.. baterie, display..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Kamera

Poslaťod janh2 » 21 Máj 2015, 21:28

Po pondělní skoro kolizi, kdy řidič v právem pruhu za jízdy telefonoval a zničehonic se rozhodl přejet do levého pruhu, kde jsem souběžně s ním jel já, jsem dospěl k rozhodnutí si zabudovat permanentní kameru na motorku. Na S-ku je nad světlometem za plexi štítem šikovný prostor, kde by dala kamera schovat. Bude stačit kamera s nízkým rozlišením, bez displeje a s cyklickým nahrávání, které se bude aktivovat napájením, podobně jako je to u kamer, které se dávají do aut. Zatím jsem ještě nezačal dělat průzkum na čínských serverech. Náhodou, máte někdo nějaký tip na takovou kameru?
Naposledy upravil janh2 dňa 22 Máj 2015, 20:17, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera

Poslaťod Macek » 21 Máj 2015, 21:31

http://www.kamerydoakce.cz/aee-magicam-sd21/
tak tady to je.. já ji kupoval za 6100,- tady je za 7000,- ale určo se dá sehnat i levnějc.. jen je třeba hledat..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Kamera

Poslaťod Richi » 21 Máj 2015, 21:31

Puggy píše:A čo tak kúpiť lietajúceho psa - kameramana. Nastavíš si výšku a uhol z akého ťa má snímať, naštartuješ a filmuje za teba. Má to ešte pár nedostatkov (baterka vydrží iba 20 minút, maximálna rýchlosť 60 km/h) ale číňania to omrknú a vymakajú :D Cena zatiaľ cca 1300,- USD
https://www.youtube.com/user/airdogchannel


wau
tak to je parada :like: to sa mi paci :D
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kamera

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť