Kamera na motorku

(kamery, držiaky, software na spracovanie videa, ...)

Re: Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 26 Apr 2016, 16:43

Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Juanito » 02 Máj 2016, 09:14

Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Supi » 04 Máj 2016, 13:57

Tak som po dlhych uvahach dnes v noci objednal kameru Gitup Git2. Este na jesen som si vravel, ze trochu posetrim a kupim Garmin Virb XE. Zvitazila vsak cena.

Preco som chcel Garmin:
- ma GPS (je prijemne presne vediet, kde bolo natocene to ktore video)
- velmi dobry system zapinania nahravania videa - nie gombik, ale posuvny ovladac. Nemusite sa pozerat na kameru, je vam hned jasne, ci nahravate alebo nie. Neda sa pomylit
- dobry dialkovy ovladac. Signalizuje, ci sa prave nahrava video alebo nie. Nemoze sa stat, ze nebudete vediet v akom stave sa nachadza kamera....a najlepsie useky vypnete nahravanie a na to co nechcete, nahravanie naopak zapnete.
- moznost dobijat kameru pocas jazdy a stale je kamera vodotesna
- dobra stabilizacia videa
- moznost bluetooth externeho mikrofonu

Preco som kupil Git2:
- v porovnani s Garminom len kvoli cene. :) ..... dialkovy ovladac, pridavne baterky, externa nabijacka...vsetko je neporovnatelne lacnejsie, aj ked kvalitou sa nevyrovna Garminu
- v porovnani s inou "cinou" ..... ma stabilizaciu obrazu, dialkovy ovladac, dobru kvalitu obrazu (niektore ciny nesplnaju vsetky 3 parametre)

Dufam, ze nebudem lutovat. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 04 Máj 2016, 14:17

Ja musim povedat, ze moja xiaomi bude asi na predaj. Kamera je super, nemam ju vsak kam uchytit a uz mam z toho nerf. Na motorke to v podstate vsade dost "vibruje", na bmw system 6 nie je kam ani na stred prilby.... Nemate nejake zarucene miesta, kam by to mohlo ist? Lebo ja uz som z toho nacisto zufaly...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod THeBaNDiT » 04 Máj 2016, 17:56

@Pito: Mne sa okrem prilby veľmi osvedčil hrudný pás... Ja ho mám od SONY ako originálne príslušenstvo, hrudný pás sa ale dá kúpiť aj pre GoPro a všetky jeho klony, ktoré sa uchycujú na rovnaký typ držiaka. Na SONY sa to uchycuje na statívový závit. A okrem moto sa dá výborne využiť vo veľa prípadoch, ako sú napr. bicykel, korčule, plávanie (potápanie), rybárčenie, kajakovanie, prakticky čokoľvek... :like:

Z môjho archívu (foto je zmenšené kvôli obmedzeniu fóra pre prílohy):
received_10204621343675683-800x450.jpeg
SONY HDR-AS15


Z internetu:
Obrázok

Obrázok


http://www.google.sk/search?q=gopro+chest+mount+harness&biw=981&bih=538&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjymuH-8cDMAhXLbBoKHa8gAzcQ_AUIBigB
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 04 Máj 2016, 20:58

Bandita dik za reakciu, Bratko to ma tiez. Rozmyslal som nad tym, no mam turisticke vysoke plexi a navyse aj deflektor. Casto zasrany od musiek+navi nad tachometrom. Cize u mna by bol obraz problem. Dokonca Miro mi vravel ze na podobne vybavenej moto je problem aj na prilbe-na brade mat kameru... Cize zial toto moj problem neriesi
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod THeBaNDiT » 04 Máj 2016, 21:13

Nech ti to Bratko na pár km požičia a sám posúdiš, či ti takýto záber vyhovuje, alebo nič neprináša... :) Výhodou veľkého plexi je to, že ti na kameru nebude fúkať a tým pádom i zvuk by mal byť lepší - bez ruchu vetra. :like:
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Supi » 04 Máj 2016, 21:24

Ja som presne tvar ako ma Sony nechcel. Na prilbu super, ale kameru chcem pouzivat aj na kitesurfing. Tam je lepsia kamera typu Gopro - nezavadzia na tele/cele, existuju drziaky na kite.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 04 Máj 2016, 21:36

Supi a ty na moto riesis kameru na prilbe?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod THeBaNDiT » 04 Máj 2016, 22:09

@Supi: teraz neriešime kameru, riešime, aké alternatívy k uchyteniu na prilbu a na motorku ešte sú... ;)


Výhoda uchytenia na hruď je v tom, že je krytá pred muškami, keďže na ňu nefúka, a tým pádom ani nekladie vzduchu žiadny odpor. Nevýhodou môže byť horší výhľad, ale v mojom prípade to nie je problém, a v Pitovom prípade postačí, ak si to vďaka Bratkovi vyskúša sám... za to nič nedá. :) A ako som písal, uchytenie na hruď je univerzálne, využije sa v mnohých ďalších situáciách... :like: Napr. jednoduchým prehodením na chrbát (za asistencie inej osoby pri zapínaní popruhu) vie človek kamerovať i dozadu jazdcov za sebou, alebo ju požičať kamošovi za sebou, nech ho ten natočí zozadu... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Supi » 11 Máj 2016, 13:01

V piatok mi prisla kamera GitUp Git2. Cez vikend som ju trochu otestoval.

Co sa mi paci:
- obraz je celkom OK. (nahraval som len full HD, 60fps). Ked som si takto nahrate video pozrel na mobile, obraz bol perfektny. Na monitore s rozlisenim 2560x1440 to az take perfektne nie je. To vsak nie je problem kamery ale zvoleneho rozlisenia.
- Dialkove ovladanie - kameru bez dialkoveho ovladania by som nechcel. Nepotrebujem mat nahratych niekolko hodin jazdy. Staci mi zapnut nahravanie vtedy, ked to za to stoji a viem, ze nahrate zabery pouzijem v zostrihanom finalnom videu.
- stabilizacia - vyzera, ze celkom funguje
- "rychle nahravanie" (volitelna funkcia) - aj ked je kamera vypnuta, staci stlacit nahravanie a kamera okamzite nahrava. Po vypnuti nahravania sa kamera vypne.
- lacne prislusenstvo - napr. nahradna bateria cca 5 EUR

Co sa mi nepaci:
- system zapnutia nahravania - pocas jazdy sa tazko da nahmatat gombik na nahravanie. Garmin Virb XE to ma poriesene ovela lepsie (cez velky posuvny ovladac)
- system zapnutia nahravania vs zadny displej - zadny displej moze byt nonstop zapnuty alebo sa da nastavit casovac jeho vypinania. Kedze dost zere baterku, tak som si nastavil najkratsi cas t.j. 1 min. Problem ale je, ze ak je displej vypnuty, jednym stlacenim tlacitka na nahravanie sa displej zapne. Dalsim stlacenim sa zacne nahravat. Ak je displej zapnuty, nahravanie zacne hned po prvom stlaceni tlacidla.
Stavalo sa mi, ze som si nebol isty, ci bol alebo nebol displej zapnuty, ked som spustal nahravanie. A tym padom som nevedel, ci nahravam, alebo nie. Musel som si v zrkadle kotrolovat LED diody co su na kamere a signalizuju v akom stave je kamera.
- dialkove ovladanie vs zadny displej - plati presne to iste co v bode vyssie. Garmin ma svoje dialkove ovladanie poriesene omnoho lepsie - ma led diodu, ktora blika pocas nahravania.

Takze, ak by som nevedel co s peniazmi, kupil by som si Garmin Virb XE a bol asi velmi spokojny. Teraz som spokojny s vyhradami. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 11 Máj 2016, 13:31

Cau a neskumal si aj kameru TomTom v porovnani s Garmin ? Mne sa paci, ked sa k zaznamu zapisuje aj GPX subor z GPS cipu.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Supi » 11 Máj 2016, 14:03

TomTom som nechcel kvoli tvaru kamery. Na motorku OK, ale kameru chcem pouzivat aj na kitesurfing. Tam mi je lepsi skor tvar ako ma Gopro.
Este mi na TomTome nieco vadilo, ale nespomeniem si co. :) Recenzie som cital uz davno, kameru som vylucil zo svojho vyberu a dalej som sa nou nezaoberal.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Supi » 31 Máj 2016, 21:20

cez vikend som v Alpach vyskusal kameru Gitup Git2. Kratke skusobne video:
https://www.youtube.com/watch?v=t5155Nty2-w

Kvalita zdrojoveho videa je lepsia, Youtube ju trochu zhorsil. Cez den je to OK, v horsich svetelnych podmienkach slabe. Za tie peniaze som ale celkom spokojny.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 01 Jún 2016, 13:53

Ako si to mal pripevnene na moto ???
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kamera

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť