Kamera na motorku

(kamery, držiaky, software na spracovanie videa, ...)

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Puggy » 23 Feb 2016, 15:48

Pripojím aj ja moje skúsenosti: mám kameru DRIFT http://store.driftinnovation.com/eu/cam ... t-ghost-s/
Držiaky mám na riadidlách (na nádržke), na padáku a na prilbe, môžem si ju ľubovoľne prehadzovať. Pokiaľ je umiestnená na riadidlách resp. na padáku je trvalo nabíjaná zo zásuvky, na prilbe má po nabití výdrž 4 hodiny. Jediná výhrada doteraz je možno slabšia stabilizácia obrazu (chvenie), predovšetkým na riadidlách a na padáku. Chcem to poriešiť nejakým odpružením - uvidím. Inak čo sa týka softvéru je pravidelne aktualizovaný na stránkach výrobcu, postupne pridali už pár funkcií (niekde sa to ale asi raz zastaví). Ešte doplním, že kamera je akoby pogumovaná, vodeodolná a vodotesná do hĺbky 3m. Pogumovaný úpovrch ju dokonale chráni proti nárazom (už mi dokonca za jazdy po nedokonalom zaistení spadla a v pohode funguje ďalej).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod THeBaNDiT » 23 Feb 2016, 19:08

georgoo píše:THeBaNDiT
Kolko ti v nej vydrzi baterka ??? Ja som mal Sony-AZ1 a ledva hodinu a pol, ked bolo zapnute dialkove, tak po hodine bola baterka uplne prec :(
Na prilbu som ju ani nelepil, len som ju skusal doma (december, vlani) no a nic moc musim povedat, co sa tyka baterky, katastrofa :(
Takze som ju poslal spat predajcovi.

Zhruba tak, ako píšeš, hodinku a pol, ale nikdy som to špeciálne nesledoval... jazdím so zapnutým wifi v spojení s tými hodinkami, no s vypnutým displejom na hodinkách, teda kamera sa nemusí vyšťavovať spracovaním a odosielaním obrazu, hodinky rovnako. Úplne mi stačí, že viem podľa farby diódy pri nahrávacom tlačidle na hodinkách, či nahrávam, alebo nenahrávam... (modrá - ready, červená - nahrávam)

Takže ja s baterkou problém nemám, ak aj idem na celodenný výlet a kde-tu niečo nahrávam (tie krajšie zábery a prostredia), v prípade potreby nechávam kameru dobíjať počas prestávky na kofole či na obede (priamo v motorke cez motozásuvku). :like: Ak by mi to nepostačovalo, môžem si kúpiť nabíjačku a ďalšiu baterku a tú vybitú nabíjať počas jazdy... vymeniť baterku počas prestávky je záležitosť 30 sekúnd... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 23 Feb 2016, 21:48

Mne sa inak osvedcila kamera na padaku, velmi pekne zabery su z toho :like:

Akurat teraz riesim vibracie v urcitom spektre otacok, skusim pod to dat gumenu podlozku, tepterfoam(co sa pouziva ako chranic) alebo Georgoo mi prislubil nieco specialne. Tak snad sa podari. V kombinacii s helmou sa uz moc tesim na zabery.

Mimochodom taky moj postreh. Vsetko je o kompromisoch. Ak clovek nahrava fullhd, zerie to ozaj neskutocne vela miesta. 64gb karta mi vystaci na cca iba 5h nahravania. Preto som so Xiaomi spokojny a nepotrebujem riesit celodenne nahravanie, nemal by som to kam ukladat :) Georgoo trebars razi opacnu cestu, isiel s kvalitou nahravky dole(je to vidiet) ale nahra ovela viac. To len tak baj d vej :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 24 Feb 2016, 07:17

Ako pise Pito, netocim FullHD, je to kapacitne velmi narocne, aj spracovanie videa (renderovanie) pri mojej sucasnej technike trva vecnost :(
Natacam v HD teda 720p

Ak si niekto mysli, ze si to bude potom strihat a nudne pasaze vymazavat, napisem len toto :D :D :D NEBUDE, editacia a renderovanie trva to moc dlho.
Bud to budete mazat, alebo dokupovat kapacitu ;)
Len tak pre zaujimavost, kto uvazujete o kamere, zacnite uvazovat aj o tom, kam to potom budete archivovat ???
Ku kamere doporucujem dokupit aj externy HDD ;)

Obrázok

Kazdy riadok je jeden den, alebo zraz, ktory som natacal.

Trosku matematiky, pouzil som realne dlzky zaznamu a objemy dat z mojho a Pitovho videa:
Georgoo: HD 3,55 GB na 53 miunt --------> 0,066 GB/min = ca 66 MB / minuta zaznamu
Pito: FullHD 0,823 GB na 5 minut --------> 0,164 GB/min = ca 164 MB / minuta zaznamu

Ak by som nenatacal moje videa v HD ale vo FullHD
HD 64:33:08 = 245,2 GB
FullHD 64:33:08 = 635,2 GB (teoreticky)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 08:31

Esteze spolu tak suhlasime Georgoo :D

Ja to este teda upresnim. Kto podla mna chce kameru na nahravanie tak ako ja, nie cely den, strihat to, iba urcite useky, staci mu Xiaomi. Robi krasne zabery, nie je vsak(myslim) moznost nabijat a nahravat. Mne to nevadi, kvalita je super :like:

Naopak, kto chce cely den, bude potrebovat bud k*rva velky HDD, alebo sa v tom vrtat a strihat, alebo ist cestou nizsej kvality. Ten bude potrebovat nieco ako Virb. Ja zase tolko casu na to nemam, Zatial co mam videa, som s nimi nic nerobil a ani nebudem.

Takze toto su podla mna dva hlavne smery(pristupy) v kamerovani :lol: 8-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 24 Feb 2016, 08:40

Pito a to nemôžeš skúsiť pripojiť na nabíjačku, zapnúť kameru a dat record ?

Ja mam gopro a dokopy som natočil iba pár gb :) mne sa to totiž nechce riešiť pri jazdení (baterky, zapínať, vypínať). Ja nahrávam do hlavy zážitky a starať sa o kameru ma zdržiava navyše ked sa mi uz vôbec nechce potom to nejako strihnut ci upraviť. Tak vačšinou kameru nechávam doma alebo leží v motorke zabalená.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1420
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Juanito » 24 Feb 2016, 08:54

prave vcera som to skusal, na gopro ide nahravat aj nabijat sucasne. a nasiel som aj obal s dierou na kabel
http://www.aliexpress.com/item/Go-Pro-4 ... 689a066580
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 09:02

Ja sa na to este pri Xiaomi pozriem, ked som to mal vsak pichnute na nabijacke, nahravat neslo. Skusim to este nejako inak osefovat, ale samozrejme tento primitif test som urobil :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 11:41

Tak si predstavte, koumal som nad Xiaomi Yi a pri nabijani ozaj nahravat IDE! Nie je to sice indikovane vopred, kamera sa tvari, ze pocas nabijania sa da max citat z karty, avsak po starte i ked sa kamera nerozsvieti ako pripravena nakoniec zacne po stlaceni rec s nahravanim...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 24 Feb 2016, 11:45

Pito píše:Tak si predstavte, koumal som nad Xiaomi Yi a pri nabijani ozaj nahravat IDE! Nie je to sice indikovane vopred, kamera sa tvari, ze pocas nabijania sa da max citat z karty, avsak po starte i ked sa kamera nerozsvieti ako pripravena nakoniec zacne po stlaceni rec s nahravanim...

Tak toto je pre mna velmi potesujuca sprava :) :like:
(mam ju objednanu)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 12:19

Ja to vsak aj tak nevyuzijem kvoli tomu mojmu nahravaniu FullHD. Mam kupene tri baterie a budem akurat tie striedat. Spolu s nabijackou na dve, bude dostatok energie :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Baterka » 24 Feb 2016, 23:07

Xiaomi Yi mám (resp. má moje drahá polovička) na helmě připojenou k powerbance v kapse. Potvrzuji že nahrávat při nabíjení funguje bez problémů. :-)

Sent from my SGP621 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 08:57

A kde ju ma? Na boku, ci vrchu helmy?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Puggy » 25 Feb 2016, 20:28

Veď to je Piťo jedno, nie?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 21:00

Vobec Puggy, to mas dost rozdielne obrazy a tiez moznosti uchytenia a napajania. Napr, ti s vyklapackami vedia :-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kamera

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia