Kamera na motorku

(kamery, držiaky, software na spracovanie videa, ...)

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 27 Feb 2016, 10:13

Nasiel som celkom zaujimavy porovnavaci test kamier :)

http://www.dropzone.com/news/Gear/Best_ ... _1027.html
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 27 Feb 2016, 10:24

Síce starší test a aj pekný, ale žiaľ nezohľadňujú sa tam čínske kamery, ktoré slapu na krk tym značkovým. Ale o tej Sony ked pred pár rokmi vyšla som co to prečítal a nič moc. Take čosi to chce nájsť, porovnanie činy so značkami.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 27 Feb 2016, 10:27

Bratko, tu to mas :)
Porovnanie roznych cinskych ako nahrada za GoPro

https://www.wearechampionmag.com/4-best ... ternatives

Je to tak, ako pises. Pred par rokmi si si mohol vyberat z par kamier.
GoPro pozna asi kazdy, ked zacinali, prakticky boli jediny na trhu. Nova myslienka, spravili nieco, co na trhu chybalo, zapchali dieru :)
Dlhu dobu bolo GoPro jednickou na trhu s actioncam, ale uz to nie je pravda (moj nazor).
Kamery stale robia dobre, inovuju, ale dnes uz je tolko vselijakych vyrobcov. Za menej eurodukatov dostanete viac muziky a ked aj nie tak minimalne porovnatelny model.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 27 Feb 2016, 10:29

Našiel som ešte jeden taký rýchly pre porovnanie tých najdôležitejších parametrov http://www.gizmag.com/action-cam-comparison-2015/39771/
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 27 Feb 2016, 11:14

Pito píše:JJ, moja co chcem, ma dost lomeny tvar v predu na brade. Kupil som pre istotu rovne aj zahnute drziaky, tak prirovnam a uvidim. Ak by to neslo, pojde hore, na bok ako ty mas sa bojim dat. Ako si pisal, Xiaomi ma dost velku celnu stranu a tam by ten vzduch neobtekal tak lahko. Ak by bola na strane, bal by som sa velkeho tahania...

Este ma napadla jedna vec, alebo problem pri umiestneni kamery na vrch prilby. HMYZ :( Neviem, ako si to mal s hmyzom na skutri ???
Moja skusenost je taka, ze to co neskonci na plexi, alebo deflektore skonci na cele prilby, alebo preleti tesne ponad. Po jazde, hlavne na jar mavam dost zahnuseny deflektor aj celo na prilbe. Ak tam das kameru, nebudes robit nic ine, len ju umyvat od hmyzu. Preto si myslim, ze rozumnejsie je ju dat na bradu, alebo na bok, kde ho bude podstatne menej.

Pre predstavu ;)

Blizke stretnutie plexi s panom molom (kameru netrafil)
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Blizke stretnutie plexi s panom molom 2 (kameru trafil)
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Este pre predstavu, lahky letny dazd:
Obrázok
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorkuh

Poslaťod Richi » 27 Feb 2016, 11:19

Parádne má črevá :lol:
To je pekná momentka :like:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 27 Feb 2016, 12:15

No dal si si teda pracicku s tym :like:

No aj ked som mal na skutri takmer dokonalu ochranu a plexi hore zalomene, aj tak som to mal vsetko na priezore. Takze si ma zneistil dost, ale zase na brade budem pozerat skrz plexi.... Tak teraz neviem co je lepsie :?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod georgoo » 27 Feb 2016, 12:46

Pito,
hmyzu sa nevyhnes niako, to sa neda. Da sa to len zredukovat vhodnym umiestnenim kamery.
Kazdopadne ak by som to bral len z pohladu hmyzu, tak na vrchu prilby urcite nie je dobre miesto (v kombinacii s deflektorom, ktory mas na plexi).
Samozrejme, ak beriem dni, kedy lieta hmyz, tak sa mi stalo, ze som necistil vobec, ale aj dni, keby som cistil aj 10-15 krat :(

Kameru na brade, alebo na bok prilby, si dokazes jednoducho skontrolovat v spatnom zrkadle, ci nahrava, popripade ci nie je spinava.
Na hornej casti prilby neviem, ci toto pojde ???

Dialkove s mini LCD ti povie, ci nahrava, alebo nie. Kedze tam je ale smiesne rozlisenie displeja, nedokazes z toho spoznat, ci je kamera cista, alebo nie.
Sluzi to viacmenej len na predstavu o tom, co je v zabere.

PS:
ak natacate, doporucujem nosit aj mikrovlaknovu utierku a nejku dobrotu na cistenie plexi
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 27 Feb 2016, 14:18

Velmi dobre postrehy Georgoo, najma s tym spatakom ma zatial nenapadlo vobec. :like: Utierka, ci minimalne kapesniky su urcite povinnost, vseobecne :)

No uz sa tesim na novu prilbu a pojdeme pekne na skusy, bok neuvazujem aj kvoli intercomu a vpravo nechcem davat, ale ta brada ak sa zaber nebude pozerat skrz plexi moc, tak to bude super, tam mi musky nezavitaju 8-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Dovi » 27 Feb 2016, 21:36

BrAtKo píše:Smiem otazku preco si uplne vylucil Xiaomi Yi? Mam kolegu, ktory je do kamier fanatik, je letecky modelar a na stole mal rozne generacie GoPro a aj Yi, drzali sme kameri vedla seba a tocili rovnake sceny. Ta Yi naozaj prekvapila uzasnym obrazom za smiesnu cenu. Sam potom kupit tuto kameru, rovnako dalsi dvaja kolegovia na lyzovanie, vsetci nadmieru spokojni.

Dovi píše:Díky za tip a osobní zkušenost. Jsem zatím pořád ještě skoro na začátku, pomalu se v tom začínám trochu orientovat a teprve se rozkoukávám. Proto bych si teď ještě nedovolil vyloučit žádnou z dnešních nabídek, a už vůbec ne definitivně. A protože jsem si o kameře Xiaomi Yi ještě nezjistil potřebné informace, tak v tuto chvíli není v mém užším výběru (zatím ještě ani nemůže být).
Kromě jiného se mi totiž spolu s obrazem jedná současně i o záznam zvuku v použitelné kvalitě. A to kvůli eliminaci hluku vlivem náporu větru na motorce a kvůli zachycení zvuku motoru. Proto bych chtěl aspoň u těch levnějších kamer mít možnost připojení externího mikrofonu...


Tak jsem po delší rozvaze nakonec Xiaomi Yi do výběru bohužel nezařadil.

Hardvérově je sice vybavena slušně, ale jinak její upřednostnění by myslím nebylo moc výhodné kvůli těmto nedostatkům...

- nemá LCD
- nemá stabilizaci obrazu
- nemá vstup pro externí mikrofon
- podle srovnávacích ukázek (i od různých autorů) táhne barevně trochu do zelena (v porovnání s jinými kamerami je to asi nejvíc vidět na asfaltu)
- stavové LEDky jsou špatně rozeznatelné a venku na slunci prakticky neviditelné
- nedisponuje funkcí Auto/Stop ani rotací obrazu (pro Dash Cam)
- součástí balení je kromě akumulátorku už jen USB kablík v ceně 2-3 Eur, jinak nic, ani žádný vodotěsný obal, ani držáky apod., prostě nic

https://www.youtube.com/watch?v=Tybp5I9ow3I
http://www.isix.cz/xiaomi/sportovni-kam ... p-full-hd/

Samozřejmě tyto nevýhody mohou být pro někoho nevýznamné (některé více, některé méně) a důležitá může být nižší cena Xiomi Yi

___


Oproti tomu GitUp Git2 je sice o zhruba 1.100,-Kč / 40 Euro dražší, ale je to mnohonásobně vyváženo těmito výhodami...

- má překvapivě kvalitní (funkční, účinnou) stabilizaci obrazu, uživatelsky volitelnou
- má LCD
- její automatické vyvážení bílé je neutrálnější
- má vstup pro externí mikrofon
- jako volitelné příslušenství se nabízí i dálkové ovládání vodotěsnými "hodinkami" za cenu 500,- Kč (cca 19 Eur)
- má funkci Auto/Stop, smyčky a rotaci obrazu a lze ji použít i jako Dash Cam
- podporuje karty o kapacitě až 128 GB
- součástí balení je velké množství příslušenství včetně vodotěsného obalu a nejrůznějších držáků
- má (alespoň v ČR) nadstandardní 3 letou záruku, kdy první 2 roky je případná reklamace řešena okamžitě výměnou nebo servisem do 24 hodin a třetím rokem pak standardně v 30 denní zákonné lhůtě

https://www.youtube.com/watch?v=X10JFBd94GM
http://www.isix.cz/gitup/git2-pro-balen ... e-gitup-2/
Naposledy upravil Dovi dňa 27 Feb 2016, 21:41, celkovo upravené 1
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Kamera na motorku

Poslaťod BrAtKo » 27 Feb 2016, 21:41

Disky super je to naozaj fajn ze si to porovnal. A prosím ta koľko stoji GitUp z činy vs z CZ shopu len tak pre zaujímavosť, aký je cenový rozdiel. Displej uz dnes nie je nutný zerie baterky a môže sa poškodiť. Na to mam mobil kde vidím obraz (a wifi vypnem). Inak pozri na banggood.com a daj hľadať autobot luxusná dashcam, kamoš si to kúpil.
Edit: no pozerám ze nákup z činy sa moc nevyplatí ta cena v CZ je super, žiaľ cena je 2x taká ako Xiaomi a bohate postačuje na motorku, ale kto je náročnejší prečo nie. Ako motorkár by som radšej kúpil dve Xiaomi a mal z dvoch pohľadov natočené.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Dovi » 27 Feb 2016, 21:47

Ceny v Číně jsem ani nehledal, protože tady by na to stejně napařili clo a DPH) a taky bych neměl tu 3 letou záruku - takže bych to stejně kupoval tady... Jinak ty ceny tady u nás jsou uvedeny v těch odkazech v mém příspěvku. Myslím, že za těch cca 40 Euro navíc není co řešit.
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Dovi » 27 Feb 2016, 21:53

BrAtKo píše:no pozerám ze nákup z činy sa moc nevyplatí ta cena v CZ je super, žiaľ cena je 2x taká ako Xiaomi a bohate postačuje na motorku, ale kto je náročnejší prečo nie. Ako motorkár by som radšej kúpil dve Xiaomi a mal z dvoch pohľadov natočené.

Prosím Tě, kde vidíš cenu 2x větší ???

- úplně holá Xiaomi Yi se standardní 2 letou zárukou je za 2.460 Kč (91 Euro)

- kompletně vybavená GitUp Git2 a navíc s nadstandardní zárukou je za 3.595 Kč (133 Euro)
Naposledy upravil Dovi dňa 27 Feb 2016, 21:58, celkovo upravené 2
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 27 Feb 2016, 21:55

V podstate ma Bratko pravdu, v cine stoji 65e hola kamera :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kamera na motorku

Poslaťod Pito » 13 Mar 2016, 22:45

Veriaci v kristu! Riesim problem kam s kamerou. Na vsetko kaslem, dal som to na lavy spatak a zatial som spokojny. Cakam od Georga taku zazracnu penu, tak snad vibracie budu ok. Skusal som to umiestnit na falosnu nadrz na dlhu nozku, no ten obraz cez plexo nie je ono. Kto ma vsak s-ko, moze mat fajn inspiraciu v tomto, neskutocne sa mi to paci :D :like:

https://www.youtube.com/watch?v=lZpkc-J0COw

prepnite si video na fullhd
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kamera

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia