Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Navigace

Poslaťod Ruidos » 06 Aug 2019, 17:27

Chalani úprimne moc nerozumiem, ale nestačí Vám napríklad mapy.cz ? Veď tam sa dá celkom super naplánovať cez web ako trasy tak aj zastávky a následne pustiť na mobile. Či ja o inom píšem ? Tuším aj export gpx tam je. Pripadne skúste Scenic je to odnož kurviger.de


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Mikino » 13 Aug 2019, 15:44

Pito píše:Richi, ani nevrav.... riesim to tyzden! Bohuzial, asi to neobstime. Skusal som finticky vo forme konvertovania vystupu google map do gpx a podobne (v minulosti hoc to slo cez inu stranku, api nebolo vyzadovane), ale vsade "uvalili" aplikacne programove rozhranie s klucom. Teda mozes pouzivat embedd mapy, co ti je uplne k hovnu pri vytvarani trasy, alebo openstreetmap, ale tam je malo dat a taktiez pre mna nevyhovujuce.

Je mi proti srsti davat dalsiemu programu informacie o kreditke, ktore su bohvie ako zabezpecene a dostavat 200 dolarov kredit, ktory ked minies budes platit. Za prve Tyre nie je ziadny luxusny program na tvorbu tras ale iba nutne zlo, za druhe neviem ako budu presne vycislovat to, kedy minies svoj kredit a ci budes vobec upozorneny a podobne.

Este existuje moznost tvorit trasy cez Mydrive od Tomtomu, ale neriesi to problem, ze sa nedostanes k trasam v tyre-co je pre mna zasadne.

Hold asi nevidim inu moznost, len ist cez Tyre a proste to risknut, kedze navigaciu mam prakticky uplne odstavenu teraz.

Edit: nasiel som nejake programy, ale vsetky mi ukazali trasy z tyre (potažmo gpx) v priamkach medzi jednotlivymi bodmi :roll:



Pito, a sme dokecali, po Bohuzial som chapal :)
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Navigace

Poslaťod keto » 14 Aug 2019, 08:17

Používal jsem navigaci v mobilu, která je grátis a funguje docela dobře. Motocyklovou jsem koupil z důvodu možnosti plánovat zábavnou trasu v několika stupních, vodě odolnosti a otřesuvzdornosti, na kole a na pěší stále používám mobil a od doby, kdy jsem si koupil vodotěsný, tak už se nebojím na kole ani deště ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 14 Aug 2019, 10:01

Tyre sa da velmi lahko vyriesit.

Staci si stiahnut verziu 7.0, ta neobsahuje poziadavku na kluc, alebo platbu.
Postup:
- stiahnut verziu Tyre 7.0
- po instalacii je treba vypat na pocitaci internet
- zapat Tyre, odkliknut upozornenie o nedostupnej sieti
- v Tyre v nastaveniach vypat automaticke aktualizacie
- vypat Tyre
- zapat internet
- zapat Tyre a "zazrakom" funguje ako predtým, bez otravovania s paltbou :)

Program bude sice neaktualny, alebo nie najnovsia verzia, ale mapy budu aktualne ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Richi » 15 Aug 2019, 07:13

Odporúčam vypnúť internet už pred inštaláciou verzie 7 (stiahnuť, vypnúť internet, inštalovať)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod vladimir » 15 Aug 2019, 10:45

ja mám navigáciu len v mobile.. do uší sluchátka a jazdím.. ona mi povie či doprava, doľava a na kruhovom objazde ktorý výjazd.. nepozerám na mobil, obraz je vypnutý len v mestách občas zapnem a pozriem.. zatiaľ som sa vždy vrátil.. :)
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 16 Aug 2019, 05:57

Tyre nesluzi len na planovanie trasy, to sa da spravit aj v navigacke samotnej. Tyre sluzi na vytvaranie, archivovanie, editovanie itinerárov.
Kombinaciou povedzme 3 itinerarov dostanem jeden vysledny, ktory chcem (nemyslim teraz spojit 3 trasy do jednej dlhej).

Existuje ale vela programov, je to vec zvyku, kto co pouziva.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia