Plexi na Honda NC 700 S

(väčšie plexi, deflektory, ...)

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod puccky1 » 26 Máj 2016, 12:24

Neviem co sa tu stale toci o 2 mm a zaobleni
Bol som teraz v garazi mam plexi od Givi a nema urcite zaoblenie 2 mm
Je to normalne rovno orezane do kola celeho plexi a samozrejme trolinka zaoblene aby tam nebola ostra hrana ale je to minimom len by ma zaujimalo ako chcu odmerat zaoblenie 2 mm
Poviem to asi takto ked ta bude chciet pokutovat tak ta bude pokutovat
Inak zaujimave ak sa dobre pamatm Richi mal tiez plexi Givi a on mal dookola tu gumu a uz mam druhe od Givi a a gumu som nemal ani na jednom
Ako je to Richi s tou gumou co si mal ty

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Richi » 26 Máj 2016, 23:01

No to neviem. :? Tak som to kúpil (aj s novou motorkou). A dosť mi tam prekážala. Postupne som si však na to zvykol. Rovnakú gumu ale bielu som videl aj origo Honda turistické plexi.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod georgoo » 27 Máj 2016, 07:03

Ja mam origo turisticke plexi Honda a po 3 jazdach ta guma isla do kosa. nejake ochranne vlastnosti to asi ma, ale je to neprakticke :(
Vadilo mi to, plexi bolo strasne viditelne, ked som plexi umyval, nedostal som sa az do rohu, musel som davat tu gumu dole.
Potom to prestalo drzat, a lepit som to nechcel, tak som ju zahodil.

Ako spravne podotkol Puccky, ako to budu vsetko merať ??? Ako chapem a suhlasim s vecami ako je odstrihnuta SPZ, alebo priskrutkovana tak, ze skrutka rodeluje 0 na dve polovice a na foto sa moze zdat ako 8-ka.

Ale co sa tyka plexi, radiusu 2 mm, alebo tie uhly viditelnosti SPZ, popripade smeroviek, cim to budu policajti merat ???
Ja pracujem v priemysle a cokolvek co meriame musime mat sublery, vahy, ... ciachovane a pravidelne sa to musi kontrolovat.
Som preto zvedavy, ak mi zmeria vysku smerovky, alebo zaoblenie plexi obycajnym pasmom, budem od neho chciet potvrdenie, ze to meraclo ma ciachovane.
Je to to iste ako s dregerom, tiez ho musia praviedelne kontrolovat a doklad o kontrole (kalibracii) musia nosit zo sebou.
Tieto veci nie su lacny spas.

Cele toto hnutie ohladom bezpecnosti na cestach je podla mna len dalsim sposobom, ako ryzovat pre statny rozpocet peniaze. Motorkarov stale pribuda a pre stat sa otvaraju nove moznosti ako si privirobit. Toto je smutne, miesto toho aby investovali do prevencie, hladaju sposoby ako ludom skomplikovat zivot :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Richi » 27 Máj 2016, 10:50

Uplne suhlaim az na dve veci kde ta poopravim

... ako ryzovat pre (statny rozpocet) VLAKY ZADARMO A VRATKY ZA PLYN peniaze. Motorkarov stale pribuda a pre (stat) FICKA sa otvaraju nove moznosti ... :cry: :cry:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod georgoo » 27 Máj 2016, 11:33

:like:
Uzavrime tuto temu, idem tu do OFF topicu.
Bavme sa tu o plexi :)

Podla mna (len moj nazor) plexi na ulici nikto merat nebude, budu riesit ine veci.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Femicko » 27 Máj 2016, 17:24

Budem trosku off topic, ale plexi na Sko spomeniem, kedze jedno mam na svojej motorke. Rozmyslam, ze ho po tomto vsetkom skraslim rovnakou nalepkou, aku nosim na kufri. Nechcem to sem davat, ale ti, co sme sa spolu stretli, presne vedia, aku mam na mysli ..... a mozno mi aj na nej uhly budu merat :D
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Puggy » 27 Máj 2016, 21:24

georgoo píše::like:
Uzavrime tuto temu, idem tu do OFF topicu.
Bavme sa tu o plexi :)

Podla mna (len moj nazor) plexi na ulici nikto merat nebude, budu riesit ine veci.


Georgo, zmerať zaoblenie plexi je otázka 5-tich sekúnd (neverím, že to ale robiť budú). To zaoblenie je tam predpísané z bezpečnostných dôvodov, aby sa z plexí pri prepadnutí cez riadidlá nestal ostrý nôž, ale tupý nôž, ktorý sa pri náraze tela zlomí. Urobiť malú L-kovú šablónku (napr. z plastu) s polomerom vnútorného uhla 2mm nie je žiadny problém a policajtom ich môžu rozdať. Môj názor, že to zaoblenie rozhodne svoje opodstatnenie má.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod puccky1 » 28 Máj 2016, 05:40

Pugy myslim ze nikto nepochybuje ze plexi ma mat zaoblenie kazdemu je asi jasne ze ostre hrany na moto ci auto nepatria
Co sa tyka meriania hadam si nikto nemysite ze budu sebou nosit sablony ved kazde plexi ma aj inu hrubku a policajt nemoze sebou nosit vsetko na kontrolovanie na to je stk ved by museli vsetci chodit v dodavkach lebo co ak by chcel skontrolovat aj zrkadla alebo ci mas dobre nastavene svetla to by bolo pristrojov hehe
Myslim ze sa zbytocne poniektori plasite a ak trefite na iniciativneho curaka tak nepotrebuje ani pristroje a ani ine pomocky aby dal pokutu

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Stanci » 28 Máj 2016, 06:36

Tiež si myslím.. keď potrebuje zarobiť tak nepomôže vám už nič začne od svetiel dezén aj olej ti bude kontrolovať :D niečo nájde ..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod georgoo » 29 Máj 2016, 19:39

Puggy píše:Georgo, zmerať zaoblenie plexi je otázka 5-tich sekúnd (neverím, že to ale robiť budú). To zaoblenie je tam predpísané z bezpečnostných dôvodov, aby sa z plexí pri prepadnutí cez riadidlá nestal ostrý nôž, ale tupý nôž, ktorý sa pri náraze tela zlomí. Urobiť malú L-kovú šablónku (napr. z plastu) s polomerom vnútorného uhla 2mm nie je žiadny problém a policajtom ich môžu rozdať. Môj názor, že to zaoblenie rozhodne svoje opodstatnenie má.


Ja ale nespochybnujem nutnost zaoblenia plexi. Suhlasim s tebou, co pises.
Len som napisal, ze ak niekto chce nieco merat a davat za to pokuty, musi na to mat kalibrovane meradlo a to nieco stoji ;)

Tiez si myslim, ale ze ak budu chciet tuto prirucku uviest do praxe, tak sa budu skor zameriavat na choppristov, alebo custom bike.
Tam maju ovela vacsiu sancu najst nieco, co nespada do predpisov podla tejto prirucky.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod Puggy » 29 Máj 2016, 21:40

Jasnééé, tak to bude, mňa už policajti zastavili x-krát a nikdy okrem dokladov nechceli nič (pardón, lekárničku).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Plexi na Honda NC 700 S

Poslaťod hipisko » 30 Máj 2016, 11:37

ja mam plexi ermax a mam ostre hrany, teda prave uhly a ziadne zaoblenie na hranach. Ze by mi to nejako vadio nemozem povedat.
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Predchádzajúci

Späť na Plexi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia