Motooblečenie

(bunda, nohavice, ladviňák, ...)

Motooblečenie

Poslaťod Puggy » 23 Feb 2013, 19:43

Čawes bikerky a bikeri, pomaly sa blíži nová motosezóna a tak mi príde úplne normálne, porozprávať sa trochu o tom, v čom na motorkách jazdíme. Jazdci typu bermudy a vietnamky sice vyzerajú "velice elegantne", ale vyberať potom doma špendlíkom kusy asfaltu zadreté do lakťa nie je bohviečo.
Skúste sem napísať, v čom jazdíte, v čom sa na motke dobre cítite a podobne. Myslím, že ak niekto bude mať v oblečení ešte nejaké medzierky, je dosť času do sezóny sa o tom povyprávať a čo to ponaprávať.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod puccky1 » 23 Feb 2013, 20:14

Hah bermudy :lol: som si spomenul ked som mal 14 rokov na nohach kratasky medzi nohami CZ 175 sport :D na hlave bielu casidu
aj to len koli tomu aby "zandari" nevideli aky sopliak sa vozi na tej motorke :) a prepalil som zakrutu v cca 80 km preskocil jarok a narval
to rovno do plotu :roll:
Vysledok: na moto ostal dobry motor a zadne koleso ostatne sa kupovalo nove a ram sa dal narovnavat do nedalekej fabriky.
Plot ohnuty prilba len oskreta v mieste narazu a to ohla "ocelovy stlpik" !!! a ja od kolena po prdel bez koze ako som sa suchal o betonovy zaklad co vam poviem taka chrasta sa tak lahko nevidi.
Situacia 2 asi 16 rocny ta ista moto mozno aj tie iste kratke gate len tentoraz ma navstivila osa a dostala sa az k mojej zadnici a zacala ma ockovat asi proti vsetkym chorobam lebo tie injekcie neprestavala davat az dokym som ju vlastnorucne neuzemnil :lol:
Od tej doby na moto len s prilbou a dobre obleceny :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod yenkie » 23 Feb 2013, 20:48

Oblečenie budem musieť poriešiť tiež, len u mňa je to nevýhoda, že je to krát dva, keďže jazdím s polovičkou. Našťastie nám ostalo nejaké, takže do začiatku stačí. Už toho investovania bolo dosť. Jedná sa o jedno z tých lacnejších textilných motooblečení z louis.de (Cycle Spirit).
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod dizzy » 23 Feb 2013, 21:34

Ja mám textil značky "Rukka", stálo to dosť, ale kupoval som ho spolu s Hondou Shadow (ktorá viac stojí v garáži ako jazdí, a preto som si kúpil NC), ktorú som pred 4 rokmi kupoval na leasing a oblečenie mi pridali do ceny motorky, takže som ho mal v podstate na splátky a dalo sa to zvládnuť, a je fakt výborné hlavne do chladnejšieho počasia. Okrem toho mám koženú bundu v štýle "chopper", ale v horúčavách je aj v nej fakt horúco. Minulý rok som však v niekoľkých moto časopisoch čítal pozitívne recenzie na moto jeansy "Trilobite" a koženú perforovanú bundu "4SR", ktoré sú vhodné do letných horúčav. Uveril som a bol som si to kúpiť v Prahe, ale zatiaľ nemal možnosť vyskúšať v praxi (kupované v novembri), tak uvidíme...už aby sa dalo jazdiť !
dizzy
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: Banská Bystrica + Košice
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod oraj » 26 Feb 2013, 17:31

ja jazdím v moto bunde Buse Adventure STX, môžem doporučiť , je super , ide o trojkombináciu s premmylseným systémom vetrania. V lete za horúčavy bez STY membrány a bez polarteku čo je vo vnútry sa dá s otvorenými vetrakmi v pohode exostovať. Nohavice Buse Sunday , s gélovými chráničom . Ak je chladno tak do nich vkladám neprefuk. Ináč jazdím bez toho a ten mám v kufre. Jazdím cestné enduro a zatiaľ ma toto oblečko nikdy nesklamalo. Okrem toho mám aj W-tec Astar tiež trokombináciu v ktorej som vymenil všetky chrániče za Forcefield. Čo sa týka úžitkových vlastností dá sa porovnať s Buse Adventrue akurát má slabšiu membránu /Reissa/ a Adventure má Sympatex. No zatiaľ mi nepremokla ani jedna. W-tec má aj nákrčník na suchý zips a vo vnútry bundy menej vreciek. Stojí však o polovicu menej ako Adventure. Čižmy používam Sidi Adventure a na tieto nedám dopustiť. Sú super. Pred tým som používal Probiker STX, no Sidi sú pohodlnejšie a majú lepšiu podrášku ak chceš tlačiť motorku po blate. To je asi tak všetko. Tieto veci Vám viem aj zohnať v dobrej cene a aj mnoho iných čo sa týka centovania na endure.
oraj
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Feb 2013, 17:33
Bydlisko: Sečovce
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Luther » 21 Máj 2013, 09:30

co říkáte na tohle, šli byste do toho?? Bunda MBW Buddy a kalhoty MBW Beret??? a nebo radši Bunda RST Ventilator III a Kalhoty RST Ventilator III??
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod jets » 21 Máj 2013, 14:15

jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Floyd » 30 Máj 2013, 13:50

Ahoj Jets, mne to pripadá ako montérky, ale to je len obrázok asi skreslený.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Jarek » 31 Máj 2013, 19:37

haha dobreee, ale musim napisať, že ja som si kupil nohavice, ktore na obrazku vyzerali ako gumene gate pre rybarov a skutocnost je nastastie ine
Jarek
**
**
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 08 Máj 2013, 20:13
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod keto » 01 Jún 2013, 07:19

Měl jsem poměrně levný textil od Padany na jarní a podzimní ježdění to bylo OK,dobrá odolnost proti dešti,ale v létě se v tom nedalo vydržet, tak když začal dosluhovat koupil jsem od RST ventilátor III a jsem s ním spokojený,výborně odvětraný do letních teplot,dvě vložky.Do deště mám nepromok,takže jeho horší odolnost vůči dešti mi nevadí.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod Floyd » 01 Jún 2013, 11:51

Dainese je pre mňa Nr. 1. Troška aj kvôli tomu, že ju používa Valentino Rossi, ale kúpil som si a nevedel, že aj VR oblieka Dainese. Maximálna
spokojnosť, len ceny sú dosť vysoké.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Jarek » 01 Jún 2013, 13:57

Pozeral som si Dainese, fakt pekne, ale do ceny pravdepodobne zapocitali aj tyzdnovu dovolenku na Havaji :-)
Jarek
**
**
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 08 Máj 2013, 20:13
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod phpetros » 01 Jún 2013, 20:17

Ja mam bundu Macna Geo2-3 layer system,nohavice Macna Alpine-3 layer system,obuv Falco 330 Axis2,rukavice Macna Region,prilba Nolan N104.So všetkým som maximalne spokojný,všetky vrstvy v oblečení sa daju nezavisle na sebe odopínat a tak mi ani v najväčšom teple nie je teplo a v zime nie je zima.Ma to premakane vetranie,čo som už ocenil vela krát v horúce dni.A všetko to viem zohnat za lepšie ceny ako na nete(Oblečenie Macna,Dane,Difi,prilby Nolan-všetky,obuv Falco,doplnky Giwi,zabezpečenie-retaze a zamky Luma).Všetko samozrejme nové s dokladom.
phpetros
**
**
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 15 Mar 2013, 09:12
Bydlisko: TT
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Floyd » 04 Jún 2013, 11:41

phpetros, myslím že to všetko, čo píšeš dováža Styx. Akú vieš dať zľavu ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod radu » 24 Mar 2014, 22:21

ja som kúpil túto bundu
http://www.m-b-w.cz/product-sk/textilne ... y-grey/297
je s vložkou proti daždu...može sa tato vlozka pouzivat ako neprefuk?
nohavice som kupil tieto
http://www.m-b-w.cz/product-sk/moto-noh ... ohavice/41
a rukavice
http://www.m-b-w.cz/product-sk/moto-ruk ... ukavice/60

PS: pripadne poradite nejake dobre oblecenie za prijatelnu cenu..nejaku strednu kategoriu
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Telo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť