Prilba flip-up (vyklapacia)

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod ole18 » 21 Apr 2015, 09:04

No ja som vcera cely vecer cital o prilbach...
Shoei je na mna este draha aj ked na prilbe sa nesetri...mozno o 2-3 mesiace bude doma ale zatial vypadava... Schubert C3 mi nie velmi sedela ale je pravda ze mali iba jednu velkost takze mozno keby skusil M tak by bola lepsia...

Ale co je horsie... citam testy, fora atd. (presli ste si tym asi vsetci pri vybere cohokolvek :) ) ale znova rozmyslam ci integralu kvoli bezpecnosti alebo vyklapacku... som zase na zaciatku :(

Vy co mate vyklapacky... je ta praktickost az taka vyhoda ze sa oplati vziat to mozno na ukor pevnejsej skrubiny a teda bezpecnosti? kolko krat to mate otvorene...alebo s tym jazdite stale takto? a co je dolezitejsie...vsimol som si vcera ze niektore vyklapacky su mohutnejsie... vojdu do NCcka? dnes idem do BB moto nejake vyskusat a potom sa znova budem rozhodovat a dufam do konca tyzdna kupim :D

... a to sa povazujem za pomerene rozhodneho cloveka :D :D :D
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 21 Apr 2015, 09:14

Tak vyklápění používám rozhodně čatěji než vyšší pevnost skořepiny při pádu :lol: :lol: :lol: Ale teď vážně,vyklápění používám při vyšších teplotách i při pomalé jízdě v koloně nebo ve městě,na křižovatkách,když čekám na zelenou.Když někde bloudím a potřebuji se doptat na cestu atd.Už jsem si na tu vymoženost tak zvykl,že se už asi k integrálce nevrátím,taky pro to,že mi už slábne zrak a musím počítat i s možností jízdy s brýlemi a na to jsou výklopky líp uzpůsobené ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Supi » 21 Apr 2015, 09:43

1.) mam Nolan N104. Je to moja prva prilba, kupil som si ju 2 roky dozadu, ked som si robil vodicak na motorku. Az po dlhsom case a jazdeni som zistil, ze mi nesedi uplne dokonale - tlaci ma na licach, trochu zhora na usiach, ked nemam kuklu. Dalej Nolan N104 je dost mohutna a tazka prilba. Ak by som kupoval teraz, radsej dosporim a kupim si lepsiu (Schubert, Shoei a pod).

Hlavne vyhody vyklapaciek (ako ich vnimam ja):
- som alergik. Potrebujem si kychnut - pocas jazdy zdvihnem prednu cast... Vyfukat si nos - zastanem, zdvihnem rychlo prednu cast... a idem hned dalej.
- na pumpe viem s obsluhou normalne komunikovat aj s prilbou na hlave. Plati pre x dalsich situacii
- v lete v mestach, dedinach jazdim casto s vyklopenou prednou castou. Vietor prijemne ochladi tvar

2.)
BBMoto - prilbu som kupil u nich. Chalani, co tam robia su prijemni, ustretovi, ochotne poradia. Mam s nimi len dobre skusenosti.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod PeterM » 21 Apr 2015, 09:44

Ahoj. Tiež mám Schuberth C3 a podobné skúsenosti ako Keto. Vyklápačku som ale kúpil z jediného dôvodu - mám okuliare. S C3 som schopný helmu pohodlne nasadiť a a dať dole aj s okuliarmi na ksichte. Do integrály by som ich strkal len s veľkými problémami. Inak jazdím z 99 percent so zatvorenou helmou. Pokiaľ nepočítam starosti s okuliarmi, tak by som sa rozhodoval skôr podľa ceny. Pokiaľ máš hlboko do vrecka, kúp slušnú integrálu. Pokiaľ peniaze neriešiš, slušná vyklápačka nie je zlá vec.
PeterM
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 01 Júl 2014, 20:56
Bydlisko: Rosice u Brna
Motorka: Honda Integra 700

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod dancul » 21 Apr 2015, 09:44

Presne ako píše keto... Výhody vyklápačky sú nepopierateľné. Nevýhodou je o niečo menšia pevnosť (no treba sa voziť a nie padať), vyššia hmotnosť a vyššia hlučnosť (asi väčšina vyklápačiek).
Okuliare sa do integrálky naozaj zle strkajú.
LS2 FF386 Ride do kufríka na NC-čku vojde presne na chlp. Viac info tu: viewtopic.php?f=68&t=358
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Richi » 21 Apr 2015, 20:33

ma tu nekto z vas vobec integralu?
ako tak pozeram fotky tak same vyklapacky...
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod radu » 21 Apr 2015, 21:08

ja sa hlásim k integrálnej skupine
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Puggy » 21 Apr 2015, 21:28

ole18 píše:No ja som vcera cely vecer cital o prilbach...
Shoei je na mna este draha aj ked na prilbe sa nesetri...mozno o 2-3 mesiace bude doma ale zatial vypadava... Schubert C3 mi nie velmi sedela ale je pravda ze mali iba jednu velkost takze mozno keby skusil M tak by bola lepsia...

Ale co je horsie... citam testy, fora atd. (presli ste si tym asi vsetci pri vybere cohokolvek :) ) ale znova rozmyslam ci integralu kvoli bezpecnosti alebo vyklapacku... som zase na zaciatku :(

Vy co mate vyklapacky... je ta praktickost az taka vyhoda ze sa oplati vziat to mozno na ukor pevnejsej skrubiny a teda bezpecnosti? kolko krat to mate otvorene...alebo s tym jazdite stale takto? a co je dolezitejsie...vsimol som si vcera ze niektore vyklapacky su mohutnejsie... vojdu do NCcka? dnes idem do BB moto nejake vyskusat a potom sa znova budem rozhodovat a dufam do konca tyzdna kupim :D

... a to sa povazujem za pomerene rozhodneho cloveka :D :D :D


ole18, moja Nolan 104 (veľkosť XL) sa do odkladacej schránky nezmestí :cry:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 21 Apr 2015, 23:43

Richi píše:ma tu nekto z vas vobec integralu?
ako tak pozeram fotky tak same vyklapacky...

žena má integrálku,jezdí málo a nechtěla do toho tolik investovat a než levnou klapačku,tak koupila raději integrálku a jako spolujezdec může jet bez brýlí :lol:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Jirka » 22 Apr 2015, 15:16

Taky mám integrálu Shark. Docela mi sedí. Zatím měnit nebudu.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod BB33 » 22 Apr 2015, 17:33

jirik6 píše:Schubert C3 nebo SHOEI Neotec. Vyzkoušel jsem obě, Neotec seděl dokonale.... takže jasná volba :-)


...sice asi neskoro ale , predsa.... ak si sa rozhodol pre neotec urobil si dobre ...jediná chybka je mozno hluk pri bocnom vetre inak čo sa týka mechanizmu zamykania vyklapania a schopnosti udžať sa hore vo vyklopenom stave je uplne v pohode, vetranie dobré hlavne vrchom krasne pretahuje až dozadu.

Mam ju 4 roky najazdených od albanska cez upršane madarsko v -3 až po +43...vnútro sice nepratelné ale tep spray vyčistí . Vyberatelné inlety v iných prilbách sa po čase vyťahaju a je to na draka...nutné kupiť nové - dalšie zbytocné naklady .

to že nemá clonu nevadí , jednak je jednoduchšia konštrukcia - nema sa čo pokaziť, a ak sa nahodou clona poškriabe je to vcelku problem vymeniť, ja osobne radšej okuliare nakolko si dám ake potrebujem , nie každemu vyhovuje šedá modrá.

Jazdím 60-70 % s otvorenou, jednoducho viac vidíš, viac cítiš, lepšie vetráš, lepšie komunikuješ , treba samozrejme mysliet aj na hmyz, ale pri dobre nastavenom plexi nieje čo riešiť. A ak máš dovod, jednoducho zaklapneš a hotovo.

Bezpečnosť : pri zavretej prilbe - myslím že top vyrobcovia to majú zvladnuté aby prilba maximalne chranila jazdca a že nepustia na trh nič za čo by mohli byť popoťahovaní.

Lacné prilby roznych noname vyrobcov zdaleka obchadzať !!!
Naposledy upravil BB33 dňa 22 Apr 2015, 17:47, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
BB33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 25 Aug 2014, 08:32
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 22 Apr 2015, 17:45

Tak já jsem s clonou max spokojený,když se honí počasí zataženo roztaženo :lol: tak jednoduchým pohybem spouštím nebo zatahuji clonu,při jízdě v oblasti častých tunelů je to taky k nezaplacení :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod BB33 » 22 Apr 2015, 17:48

keto píše:Tak já jsem s clonou max spokojený,když se honí počasí zataženo roztaženo :lol: tak jednoduchým pohybem spouštím nebo zatahuji clonu,při jízdě v oblasti častých tunelů je to taky k nezaplacení :like:



...jasne , každemu vyhovuje niečo iné, všetko ma svoje pre a proti...
Obrázok užívateľa
BB33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 25 Aug 2014, 08:32
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod jaryn67 » 22 Apr 2015, 18:04

Ale neotec tu clonu už má.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 22 Apr 2015, 18:14

jaryn67 píše:Ale neotec tu clonu už má.

Supr,tak to mám do budoucna další přilbu na výběr :like: oni to pořád inovujou,už je i C3 Pro a prý je zas v něčem lepší než C3 :roll: holt nějak ty prachy z nás vytahat musí :lol:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia