Prilba LS2

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Prilba LS2

Poslaťod jezdec74 » 27 Mar 2016, 19:10

puccky1 píše:Mna by ale skor zaujimalo aka je v nom jazda v noci

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

No dneska to už nezkusím, ale až budu vědět, jak to vypadá za tmy, tak napíšu.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod jezdec74 » 27 Mar 2016, 19:13

Juro, asi to tak bude, ale zase tady šlo jen asi o 500Kč, tak jsem to risknul. Na Shark to bude asi jiná cena a problém by byl ještě při výměně. Kdyby to za šera nebylo OK, pak by se muselo vozit i čiré plexi a v případě potřeby přehodit. Na Sharku to tak lehce nejde, na LS2 je to snadné a hned.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod puccky1 » 27 Mar 2016, 19:14

Ved v pohode Tome ja som nemyslel hned
Ked bude moznost tak to skus lebo ak by som do toho siel musi byt v nom vidno aj v noci inak pre mna nema vyznam nikdy neviem kedy sa vratim s vyjazdu I ked vzdy sa snazim prist za vidna

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba LS2

Poslaťod jezdec74 » 27 Mar 2016, 19:20

No, já to právě objednal, protože mi je to jedno, přilba je už určena pro spolujezdce a ten vidět nemusí :lol: :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod milanncx » 02 Mar 2019, 10:13

Má niekto skúsenosť s vyklápačkou LS2 FF313 Vortex?
teraz:NC750XD, Jawa 250/593 Tempo
bolo:FJS600 Silverwing, FZ6SA, XTZ600 Tenere, GSF400 Bandit, Jawa 350/640
milanncx
**
**
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 13 Feb 2019, 12:57
Bydlisko: Humenné
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba LS2

Poslaťod HonzaR » 02 Mar 2019, 11:37

Můžu sem zkopírovat, co jsem psal v létě o výklopce LS2 na Skutrforum:

Rád bych tady poskytl několik postřehů s novou přilbou LS2 Valiant, kterou mám necelé 2 měsíce a pořídil ji, jako druhou (letní) k Shoei Neotec, kterou se mi nechce sytit potem přes léto. Neotec je sice homologovaná i jako otevřená, ale nechávám si ji na dlouhé trasy, na letní kodrcání po Praze je právě určena LS2 Valiant. Budu tedy srovnávat s přilbou vyšší třídy a také s mojí předchozí Shark Evoline3, která je principově totéž. Co se týká nasazování a výhledu, je na tom lépe LS2, má snazší mechanismus překlopení, hlubší plexi umožňuje snazší pohled na budíky. Výsuvná sluneční clona je rozměrná, výborně kryje, ale výtku mám k jejímu ovládání na spodním lemu (na boku mi přijde vhodnější) a hlavně k odstínu filtru - ten je takový namodralý, na přímém slunci to ujde, ale běda, jak se střídá světlo a stín rychle za sebou. To u Shoeiky je filtr vymakaný, není potřeba clonu neustále vy/zasouvat, kolikrát jedu lesem a uvědomím si, že mám clonu. Větrání a hlučnost - to je další slabina LS2. Naštěstí ji používám v 95% jako jetku, ale jakmile se uzavře a jede se nad cca 80, je v ní kravál, který se umocní otevřenou ventilací. Ventilace není optimálně směřovaná, proud vzduchu cítím bodově nad čelem, zbytek hlavy se peče. Navíc má jen polohy otevřeno/zavřeno, žádná regulace. Hned druhý den, co jsem ji měl novou, jsem chytil na dálnici u Berouna déšť. Během pár minut mi teklo na hlavu (!) Prostě v dešti nesmíte větrat, naštestí je přilba včetně pin-locku. Závěrem - jako druhá rezervní přilba poslouží dobře, zvlášť s ohledem na její cenu cca 7tkč. Kdo by se chtěl vyhnout zmíněným nedostatků, ať volí raději Shark Evoline3, nebo novou EvoOne.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod Milos » 06 Mar 2019, 18:01

HonzaR píše:Můžu sem zkopírovat, co jsem psal v létě o výklopce LS2 na Skutrforum:

Rád bych tady poskytl několik postřehů s novou přilbou LS2 Valiant, kterou mám necelé 2 měsíce a pořídil ji, jako druhou (letní) k Shoei Neotec, kterou se mi nechce sytit potem přes léto. Neotec je sice homologovaná i jako otevřená, ale nechávám si ji na dlouhé trasy, na letní kodrcání po Praze je právě určena LS2 Valiant. Budu tedy srovnávat s přilbou vyšší třídy a také s mojí předchozí Shark Evoline3, která je principově totéž. Co se týká nasazování a výhledu, je na tom lépe LS2, má snazší mechanismus překlopení, hlubší plexi umožňuje snazší pohled na budíky. Výsuvná sluneční clona je rozměrná, výborně kryje, ale výtku mám k jejímu ovládání na spodním lemu (na boku mi přijde vhodnější) a hlavně k odstínu filtru - ten je takový namodralý, na přímém slunci to ujde, ale běda, jak se střídá světlo a stín rychle za sebou. To u Shoeiky je filtr vymakaný, není potřeba clonu neustále vy/zasouvat, kolikrát jedu lesem a uvědomím si, že mám clonu. Větrání a hlučnost - to je další slabina LS2. Naštěstí ji používám v 95% jako jetku, ale jakmile se uzavře a jede se nad cca 80, je v ní kravál, který se umocní otevřenou ventilací. Ventilace není optimálně směřovaná, proud vzduchu cítím bodově nad čelem, zbytek hlavy se peče. Navíc má jen polohy otevřeno/zavřeno, žádná regulace. Hned druhý den, co jsem ji měl novou, jsem chytil na dálnici u Berouna déšť. Během pár minut mi teklo na hlavu (!) Prostě v dešti nesmíte větrat, naštestí je přilba včetně pin-locku. Závěrem - jako druhá rezervní přilba poslouží dobře, zvlášť s ohledem na její cenu cca 7tkč. Kdo by se chtěl vyhnout zmíněným nedostatků, ať volí raději Shark Evoline3, nebo novou EvoOne.


Souhlas ;)
Honda NC 750X (2014) ABS
Obrázok užívateľa
Milos
*
*
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13 Okt 2017, 07:09
Bydlisko: Krkonoše, Lánov u Vrchlabí
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba LS2

Poslaťod kekso » 07 Mar 2019, 12:06

Tak Shark je istota ale LS2 je minimalne o tretinu lacnejsia
kekso
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 04 Sep 2018, 07:24
Motorka: Honda NC 750X

Predchádzajúci

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť