Opotrebovanie pneumatik

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pavel » 03 Nov 2017, 08:50

Včera jsem si při očistě moto všiml většího opotřebení zadní pneu, mám ještě ty origo Bridgestone Battlax bt-023, najeto lehce přes 12.000 km, jak to ze zvyku klopím více nalevo, tak zadní levá strana se viditelně bortí a to nejsem žádný střelec, pravá strana je vpoho, asi bude čas na výměnu, přední je rovnoměrně opotřebovaná. No ještě by sezónu daly, ale není na co čekat, ploška na středu je taky. Raději je vyměním, ale už dlouho špekuluji za které. V současnosti jsou favoritem ty Piťou vychvalované Pirelli Angel ST(sice jednosměs), asi půjdu do nich, původně jsem chtěl GT(dvousměs), ale po Samicových recenzích ohledně malého nájezdu asi ty STčka, prý dobře drží.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod HonzaR » 03 Nov 2017, 09:00

Vidíš, mně se podařilo dát na Angel GT přes 11tkm a ještě by daly tak 1-2tkm. Ale subjektivně mi přišlo, že GT jsou určené (asi) na těžší stroj. V náklonech byly citlivé na změny povrchu, jakoby jim chyběla přítlačná síla - jen můj pocit, nemohu to nijak exaktně prokázat, porovnávám s Mich. PR4.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 03 Nov 2017, 09:01

Pavle, skloňuje sa Piťom :D

Ako ST su super gumy, ale ked jazdis vacsinou rovno, neviem ci s nimi budes spokojny. Prilnavost je fantasticka, ja som ich trapil na okruhu ci v alpach, ale tam sme si davali svizne zatackove tempo. Ja som mal najazd na st 7000 a gt 13000. Dnes uz obuvam dokonca este maksie gumy, aj ked jazdim turistiku. Nehovorim, ze su zle, v ziadnom pripade, ale pre moj pocit vacsej prilnavosti aj za mensi najazd zvolim maksie.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 03 Nov 2017, 09:04

HonzaR píše:Vidíš, mně se podařilo dát na Angel GT přes 11tkm a ještě by daly tak 1-2tkm. Ale subjektivně mi přišlo, že GT jsou určené (asi) na těžší stroj. V náklonech byly citlivé na změny povrchu, jakoby jim chyběla přítlačná síla - jen můj pocit, nemohu to nijak exaktně prokázat, porovnávám s Mich. PR4.


Ja som citil nieco podobne, i ked u mna to bolo na nc pri preklapani motorky. Akonahle sa moto dostala z boku na stred a nebodaj som pri tom brzdil, zadok ustreloval-ako keby spravili stred az moc tvrdy. Moto jasne s abs, ale cloveka to rozhodi, najma ked ide trosku sviznejsie. Preto mne potom ST davali vacsi zmysel, tento neduh odstranili. Ale bavime sa o rychlejsej jazde, clovek ak chodi kochacku, budu uplne postacovat aj trebars diablo strada-su 2 zmesove a pomerne lacne. Mal som ich na prvej moto a drzali krasne.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pavel » 03 Nov 2017, 09:39

Tak na 90 procent jsem rozhodnutý pro ty ST, měka guma mi bude vyhovovat, alespoň si to myslím, potřebuji gumy na sucho, v dešti nejezdím(no jen vyjmečně). Nevím jaké jinak koupit tzv. do sucha "co hodně lepí".
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 03 Nov 2017, 10:00

Gúm "co hodně lepí" mas kopu...Ak ostaneme len pri pirelli su to trebars Rosso 2, Rosso 3, Roso Corsa,... atd. Je ich vela. Ale to uz nie su uplne turisticke gumy, aj ked su 2-zmesove. Ja trebars budem obuvat Rosso 2. Pri tychto gumach si vsak treba dat pozor na to, ze viac ci menej su konstruovane na behanie premavka/okruh. Nemusi ti trebars sadnut ich radius. Turistiky su viac siroke, zatial co tieto viac do "špicata". Za mna poviem, mam rad zatacky a obetujem kvazi stabilitu v priamom smere, ale dostanem vacsiu stycnu plochu v naklone. Tak isto, cim je meksia zmes, tym lepsie sa sprava na kolajach, mackach, kanaloch (Pepe mi povedal, ja vyskusal a je to tak :like: ).
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Supi » 03 Nov 2017, 11:26

O stycnej ploche v naklone by som az tak nevravel. Skor to bude o tom, ze so sportovejsimi gumami pojde motorka lepsie do naklonov a dovolia lepsie naklony.... ale tu ta stopnu stupacky, stojan, vyfuk... :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod vladimir » 19 Júl 2022, 05:55

chalani..
zo zlej gumy do zákrut na ktorej sú poznať diaľnice som urobil dobrú.. z boku som urobil každých 6 milimetrov brúskou jemnú drážku a tá guma je úplne iná.. zle sa jazdí keď už pri malom náklone zadná guma podšmykne.. pritom tá drážka je len taká že povedzme jedničku vrták do nej vtlačím ale 1.5 vrták už nie.. teraz keď idem do zákruty ako keby som tam mal nejakú inú fajnovú gumu.. nakláňam sa nakláňam a ide s nej taký mäkký pocit.. drží v zákrute, žiadne uskočenie a verím jej.. v sobotu idem Rumunsko pobehať a odskočíme aj Čierna Hora k moru okúpať sa.. tak uvidím aké bude opotrebovanie v zákrutách.. na tu drážku som zbrúsil kotúč aby bol ostrý povedzme 30-35 stupňov..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod dukyno » 20 Júl 2022, 12:18

Nič v zlom, ale nie je to placebo?
Lebo drážky slúžia na odvod vody (pripadne grip pre offroad) a za sucha nemajú na ceste význam a majú nulový vplyv na jazdné vlastnosti...
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod vladimir » 20 Júl 2022, 14:00

nazdárek..
keď sa vrátim z dovolenky skúsim urobiť video a niekto to sem hodí..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod vladimir » 19 Okt 2022, 16:18

nazdárek..
myslím že som o milimeter múdrejší zo zadnej gumy tak napíšem.. bolo vonku 14 stupňov 16 a ja hneď ako sa pohnem sa môžem nakloniť a guma drží.. neustrelí, nepodšmykne, ide pekne a verím jej.. ono to nieje o tých drážkách ale že som urobil pásiky gumy ktoré sa hýbu.. keď zoberiem plochý skrutkovač a zatlačím na ten pásik z boku tak ho vychýlim..

keď sa motorka nakláňa guma niekde drží inde musí uhnúť alebo podšmyknúť a tie pásiky tomu pomáhajú aby prešla pekne do náklonu..
na tom videu som na konci povedal že pravá strana nieje v pohode.. no urobil som tie drážky hlbšie a zadné koleso uhýbalo, nedržalo stopu.. kto jazdil na štuploch vie o čom píšem.. tu platí menej je viac.. takže tak..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Predchádzajúci

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia