Opotrebovanie pneumatik

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 30 Aug 2014, 20:06

Po 4k som menil len zadnu. Teraz mam 10k a obe vydrzia hadam este 2k.
Nevidim problen v tom ked su rozdielne
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 30 Aug 2014, 20:39

Richi72 píše:Po 4k som menil len zadnu. Teraz mam 10k a obe vydrzia hadam este 2k.
Nevidim problen v tom ked su rozdielne

Tak ze ta zadna nova vydrzi len 8000 km ???? :shock: a ja som ju chcel ???, uz nechcem
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 30 Aug 2014, 21:10

Nechci! Smyka sa!
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod radu » 30 Aug 2014, 22:12

Richi 72: čo to máš vlastne vzadu?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 30 Aug 2014, 23:01

Richi72 píše:Nechci! Smyka sa!

Uz som o tom smykani pocul a aj ze sa vraj rychlo deru to ja len tak spekulujem stale nieco nove vyskusat ale asi ostanem pri tych mojich overenych Dunlopkach a nebudem spekulovat
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 31 Aug 2014, 06:33

radu píše:Richi 72: čo to máš vlastne vzadu?


METZELER Tourance Next
Ma ich aj bracho na crosstoureri. Pri beznom rozbiehani mu hocikey kontrola trakcie uberie plyn lebo sa presmyknu (co mu predtym nerobilo. Skor mu podvihlo predne) a mozno aj preto neubrzdil ked mu pakistanec na corse skrizil cestu

A moje dalsie budu MICHELIN Pilot Road 4
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod PotkanDudu » 31 Aug 2014, 10:55

Zdravím, asi nasadím jen zadní a uvidím...
Co myslíte můžu na zadek dát jiného výrobce než na předek??
Obrázok
Obrázok užívateľa
PotkanDudu
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 16 Mar 2014, 11:32
Bydlisko: Zábřeh na Moravě, Olomoucký kraj, Česká republika
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 31 Aug 2014, 11:07

Ved na to si sa pytal v piatok
Podla mna ano
Na predne aj na zadne su vyvyjane rozne sily a tlaky. Preto sa aj rozne opotrebuvaju. Nevidim preto dovod preco by mali byt rovnake
Samozrejme ked budem teraz kupovat tak kupim obe rovnake. Ked sa mi zodrala len zadna, bez vahania som vymenil len zadnu
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod THeBaNDiT » 31 Aug 2014, 12:13

Mne sa vidi, ze maloktory vyrobca dava na predok a na zadok "rovnake" pneu (a teraz nemam na mysli rozmer), pretoze presne ako pises - rozne sily a tlaky. Zakon predpisuje rovnake pneu na jednej naprave, co sa v pripade motocykla neda porusit, ani keby sa ako clovek snazil. :D

Avsak odporuca sa obuvat modely, ktore k sebe patria, a obe pneu naraz. Pretoze motocykel sa na rozdiel od automobilu v zakrute naklapa a rozne zjazdene pneumatiky mozu mat na svedomi nestandardne spravanie sa motocykla v naklone - trebars predna ma uz "schodik" a zadna je nova... alebo naopak.

Ak sa ma clovek kvoli tomu v zakrute vytriet, tak radsej volim prezut obe a mat klud. Avsak to je samozrejme na zvazeni tej ktorej situacie... na maxiku som prezuval prednu a zadnu oddelene (za ten istny model, aky tam bol od prvovyroby) a nemal som problem. A len pre uplnost dodavam, ze 250ccm v pohode a s prehladom stacila na rychlosti, ktorymi jazdim i na NC750X a zadnu som menil po 20tisic km a prednu po 35tisic km, a tu prednu tiez uz len preto, lebo mala cez 6 rokov a nova uz cakala kupena u mna. :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod PotkanDudu » 31 Aug 2014, 12:19

Richi72 píše:Ved na to si sa pytal v piatok
Podla mna ano
Na predne aj na zadne su vyvyjane rozne sily a tlaky. Preto sa aj rozne opotrebuvaju. Nevidim preto dovod preco by mali byt rovnake
Samozrejme ked budem teraz kupovat tak kupim obe rovnake. Ked sa mi zodrala len zadna, bez vahania som vymenil len zadnu


V pátek byla otázka jestli měnit obě, nebo jen zadek. Teď byla otázka, jestli dát jiného výrobce, nebo stejného... :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
PotkanDudu
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 16 Mar 2014, 11:32
Bydlisko: Zábřeh na Moravě, Olomoucký kraj, Česká republika
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 31 Aug 2014, 12:22

Aha ano. Zle som si pamatal :)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Supi » 31 Aug 2014, 14:51

Richi72 píše:
A moje dalsie budu MICHELIN Pilot Road 4



tak to som zvedavy, ako ich potom zhodnotis. Na mokrej ceste budu asi vyborne, otazka ake budu na suchu. Vzhladom na tolko drazok mam z nich pocit, ze to musi na suchu "plavat". Ale to len tak teoretizujem od stola, neskusal som ich :D
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod jaryn67 » 31 Aug 2014, 15:38

Mém vzadu road 3 a jsem spokojený jak na suchu tak i na mokru,kdy se chová obzvlášť dobře.Ještě nebyly road 4,ktré prý mají vulepšenou přední gumu.U trojek se bortily vpředu ony lamely,proto mám jen zadní.Navíc jsou dvousměsové,takže střed gumy by měl docela vydržet.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod THeBaNDiT » 31 Aug 2014, 18:08

Ohľadom tých Michelin Pilot Road 4 a ich vlastností z prvej ruky sem prilepím citáciu z inej témy na fóre - práve kvôli tomuto textu sú adeptami na moje prezutie:

PRx píše:Teď jsem přezul kompletní sadu Michelin Pilot Road 4 a nestačím se divit:
1. motorka je jak obutá v bačkůrkách - neskutečně příjemnej pocit, rázy od rozbytých cest zmizely - nádherně tlumý jakékoliv nerovnosti,
2. motorka jako přilepená na asfaltě - jen malej náznak zatáčky a sama se tak elegantně lehce překlopí a chce víc a víc - prostě zatáčí sama,
3. motorka bez strachu - při brždění neskutečně stabilní jak kdyby byly řidítka chycené ve svěráku, je jedno jestli brzdím v zatáčce, zadek se mi nepodařilo dobrzdit do skluzu a to jsem to záměrně zkoušel a nic - prostě se neodlepí

Byl jsem z toho tak paf, že jsem dnes najezdil 450 km samá zatáčka a pokořil jsem své limity a dokonce hned při zajíždění (doporučení prvních 100 km gumu zaject - vůbec) po 30 km jsem moto klopil jak nikdy předtím, takovej rozdíl jsem vůbec nečekal, prostě jsem z toho paf a teď to hlavní: po dnešním zážitku je mi úplně jedno kolik na gumy najedu km, tohle si už neodpustím, prostě boží :roll: (na netu je standartní nájez 10.000 - 14.000 km, tak jsem zvědav)

a ještě chuťovka na závěr - posledních 30 km jsem domu dojížděl na vodě v 10 h večer a já pelášil jako na suchu na nahřátém asfaltě - prostě vůbec žádnej rozdíl, nechápu, překvapen, natěšen a mám hroznou radost co ta naše mašina zvládá když je dobře obutá :D :D :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 31 Aug 2014, 18:36

Bol by som rad keby sa sem napisala recenzia a postrehy aj po zjazdeni gum a nie len pocity z novych lebo nove su nove kazdy kto uz aspon raz prezul tak vie o com hovorim
Ja uz som niake tie gumy poprezuval tak uz nie som paf s akych kolvek novych gum mna zaujima celkovy najazd a vlastnosti pocas celej zivotnosti gum
Netvrdim ze Michelinky su zle to nie nikdy som ich nemal obute ale zaujimal by ma nazor uzivatelou po dojazdeni gum tak si pockam kto prvy ich zjazdi a da korektne info
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia