Opotrebovanie pneumatik

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod hamtil » 01 Dec 2013, 10:39

Moje guma po 13 tis.km vypadala takhle. Nic moc, musel jsem na ni dojet z Moravy 300km až domů.
Prílohy
1000.jpg
Obrázok užívateľa
hamtil
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 28 Okt 2013, 08:02
Bydlisko: Jablonec nad Jizerou
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 01 Dec 2013, 19:29

Presne na ten povestny posledny milimeter ma upozornovali znami ze ked sa nan dostanem tak potom to uz ide rychlo takze hned ako som zistil ze guma je na konci tak som ju po okoli zacal poriadne drat po zakrutach a brutalne brzdit a po 20 minutach jazdy sa ta guma normalne zacala trhat tak som sa vratil domov a siel gumu vymenit lebo uz som mal novu kupenu a tuto som chcel len dodrat a gumar potvrdil tiez ze guma na konci zivotnosti ide rapidne rychlo dole a to z dvovodu ze pod klasickym behunom je uplne ina zmes gumy a ta uz nic nevydrzi a ked sa na tu hranicu dostanes tak vlastne po par km ide guma rovno na platno a vzdy len na jednom mieste nikdy nie po celom obvode tak treba gumu kontrolovat po celom obvode !!!
A mal urcite pravdu lebo vsetky motogumy co tam mal zodrate na platno tak to platno bolo vidno iba na jednom mieste nie po celom obvode na niektorych bol dokonca po obvode aj dezen dookola len na jednom mieste platno trcalo tak odporucam pri mensej vzorke gumu kontrolovat po celom obvode !!!
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod firebolt » 03 Dec 2013, 10:10

ja gumy zjazdievam už len po indikátory. V minulosti som dva krát dostal defekt na gumách, ktoré som chcel riadne zjazdiť a to potom bola poriadna "sranda". Stálo ma to peniaze, more času a pokazené výjazdy a to ani nehovoriac o tom, že to nie je bezpečné ani povolené. Prečo si robiť problémy, keď to nie je nutné? Už nikdy viac. :-)
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 05 Dec 2013, 19:08

Chcel by som vidiet ako by to robil na NC :lol: ked som isiel menit gumu tak som si to trosku vyskusal :lol:
neodporucam to robit NC na to nema vykon a akurat sa spojka trapi :cry:
To chvilkove hrabkanie nestoji za to akurat sa mozete dobre vydrbat :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod otik » 01 Jan 2014, 13:28

Kdo poradí čím to je? Na zadní pneu se mi sjíždí levá strana víc, než pravá. Kolo je vystředěné, kontroloval jsem to dle počtu zářezu u osy.
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod THeBaNDiT » 01 Jan 2014, 16:19

doprava klopis menej (podvedome), alebo nesedis na motorke uplne rovno (podvedome) ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Puggy » 01 Jan 2014, 18:07

Ja si myslím, že to bude štýlom jazdy, skrátka do ľavej zatáčky si dovolíš ostrejšie brzdiť aj akcelerovať ako do pravej. Cítim to aj na sebe, som v ľavej zatáčke odvážnejší (pravá mi ide akože "cez ruku"). Možno tú skúsenosť majú viacerí, naznačil to už aj THeBaNDiT
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 01 Jan 2014, 18:42

No ja na lavu stranu klopim az na doraz to znamena az na hranu gumy a na pravu ked sa mi podari skrtnut stupacku tak som velice rad :lol:
cize na pravej strane mam cca 0,5 cm poser pasik ale ze by som mal gumu zjazdenu na lavej strane nemozno povedat takze klopenim to
asi nebude skor geometriou a ak si s nou este nelizal asfalt alebo do niekoho fajne nebural tak asi na nej ozaj sedis do jednej strany
a ani si to neuvedomujes tak na jar ked sa pojdes vozit s niekym tak sa ho opytaj ci sa mu nezda ze niak divne na nej sedis :lol:
Ja som si zas vsimol ze hned od nova ked pustim riadidla tak mi taha do strany a tiez som pozeral na zarezy ci su rovnako a su
a uz mam aj druhu sadu gum a stale to robi a neprisiel som na to cim to je a uz to neriesim :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod otik » 01 Jan 2014, 20:02

Kluci, asi na tom něco je, nenapadla mě tato (tyto) možnosti. Moooc děkuji za vaše názory. Taky si uvědomuji, že každou rukou držím řídítka jinak - více držím pravou, ta levá jakoby se jen volně opírala. Snad to může taky mít vliv na rozložení těžiště a následně nerovnoměrné opotřebování pneu.
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Puggy » 01 Jan 2014, 20:28

puccky1, ja som tým nemyslel na ktorú stranu sa viac naklopíš, ale čo si v tej zákrute a výjazde z nej dovolíš. U mňa je to jednoznačné, pri vjazde do ľavej zákruty oveľa neskôr a intenzívnejšie brzdím a tak isto prudšie z nej akcelerujem. To je o nerovnomernom opotrebení. Veľkosť poserpásu na to nemá vplyv. Ak som dobre pochopil otikov problém, tak guma sa mu viac opotrebováva v celom profile ľavej strany.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod otik » 01 Jan 2014, 21:23

Puggy, ano, v celém profilu levé strany
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 02 Jan 2014, 11:27

Puggy píše:puccky1, ja som tým nemyslel na ktorú stranu sa viac naklopíš, ale čo si v tej zákrute a výjazde z nej dovolíš. U mňa je to jednoznačné, pri vjazde do ľavej zákruty oveľa neskôr a intenzívnejšie brzdím a tak isto prudšie z nej akcelerujem. To je o nerovnomernom opotrebení. Veľkosť poserpásu na to nemá vplyv. Ak som dobre pochopil otikov problém, tak guma sa mu viac opotrebováva v celom profile ľavej strany.

Puggy mozno som to zle napisal ale tiez som to tak myslel tym ze na lavu stranu to klopim na doraz tak si na nu aj vela dovolujem ci uz v najazde
alebo vo vyjazde zo zakruty a to iste sa tyka aj brzdenia co na pravu stranu sa neda povedat tam ma to proste nepusti asi sa bojim ze to prepalim
vyletim do protismeru a dopadnem ako na jar a poboskam asfalt :lol: ale ked som dodral celu gumu tak som ju nemeral ale na pohlad sa nezdala
na lavej strane viac zodrata este ju mam niekde za garazou odlozenu tak ak nezabudnem tak len pre tu srandu si to odmeram ako su kraje odrate :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod jezdec74 » 02 Jan 2014, 21:30

Připadá mi to celkem logické s tím klopením. Ono je to stejné třeba i na kole, nebo i na lyžích.
Ale jestli to stačí na větší opotřebení, no myslím, že tím to nebude.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 03 Jan 2014, 12:45

No nasiel som staru gumu a opetrebenie mam rovnomerne na oboch stranach a ked rozmyslam nad tym posedom
tak to by uz ako krivo musel sediet aby to viditelne dralo jednu stranu :lol: chyba bude asi niekde inde len kde co ???
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod stefanderko » 13 Jan 2014, 20:15

Po 6000 km som zjazdil na gumách rovny pruh. Môze mi prosím niekto poradiť dobré dvojzmesové pneumatiky?
stefanderko
*
*
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 12 Jan 2014, 23:18
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia