Volba NC 700/750 - S nebo X

Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Dovi » 03 Mar 2015, 11:05

 
Už dvakrát jste mi tady na serveru nc700.sk ochotně pomohli, tak se osmělím do třetice všeho dobrého... :)

Jsem už starej chlap a nějaké ty zkušenosti s motorkama různých kubatur a typů mám zdárnê za sebou a tak už myslím dokážu i nějak intuitivně vycítit, že NC 700 nebo NC 750 by mohlo být ono.

Viz můj podpis a např.:
http://www.motorkari.cz/tema/?t=132014
a/nebo
http://www.motorkari.cz/tema/?t=150156

Dlouho jsem se rozhodoval mezi Yamahou MT-07 a konkurenční Hondou NC 700/750.
A přestože to původně bylo 50 na 50, postupně se to začalo překlápět a nakonec jsem dal přednost Hondě NC 700/750 kvůli její koncepci, robustnosti a nosnosti, nízkým provozním nákladům, snadné servisovatelnosti a velkému cestovně-kochacímu potenciálu.

Otázku, zda starší NC 700 (nejspíš dnes už jen z druhé ruky) nebo novější NC 750, si budu muset rozlousknout sám. Zatím se více přikláním k inovované verzi 750, i když jak říkali Zdena Hadrbolcová s Jiřím Sovákem v komedii Bohouš, nic není vylouč...

Ale při tom možná zásadnějším rozhodnutí mezi naháčovitějším typem S a endurovitějším typem X bych si dovolil poprosit o radu nebo o zkušenosti vás ostřílené a doufám spokojené uživatele Hondy NC, kteří jste před časem jistě taky stáli před podobným rozhodnutím jako stojím nyní já. Nebo možná ani ne tak o radu, jako spíš o důvody vaší volby - ať už jste se rozhodli pro jakékoliv provedení NC.

Jel jsem sice krátce na obou typech a i když každá varianta (S nebo X) má své dílčí výhody a taky ergonomicky mi sedly obě velmi dobře, přesto mi připadalo, že na Sku se možná jede ještě jaksi o něco "líp" a při svižnější jízdě ještě o něco bezpečněji:

- předek mi přišel u Ska tužší (aspoň u starší verze 700S byl) a tolik se při brždění nepotápí jako u Xka

- celkově mi to Sko přišlo kompaktnější a ještě "pevnější" (= vhodnější při krizovce) a jeho předek není tak odlehčený (respektive u Ska přece jenom může jít váha těla o trochu víc na přední kolo)

- nové 750S má obuty dobré Bridgestony, naproti tomu k 750X dávají dunlopácké Trailmaxy, a ty moc nevydrží (tato nevýhoda je pochopitelně jen dočasného a spíše finančního rázu)

- u Ska nějak míň fouká na nohy, ale to by se na Xku asi dalo řešit lepšíma deflektorama

Možná by se toho našlo ještě víc (a samozřejmě pomíjím mírné rozdíly ve světlé výšce a ve výšce zdvihů, sedla a řídítek, různou míru oplastování, kapličku a světlo spojené s řídítky u Ska nebo naopak s rámem u Xka atd. atd.), jenže při krátkém seznámení to člověk nemá šanci všechno pobrat a domyslet.

Tak uvidím(e), jak to dopadne...

Ale doufám, že mi vaše důvody pro S nebo X i vaše následné zkušenosti s vaší volbou pomohou ke správnému rozhodnutí. Samozřejmě jsem si vědom, že nakonec to budu muset rozčísnout jenom já sám. A jenom na mně bude, abych správně zvážil všechny důležité vlastnosti a jejich dopady pro moje pořeby. Trochu mi však moje rozhodování usnadňuje předpoklad, že zásadní chybu bych snad neudělal, ať bych vzal kteroukoliv verzi...

 

Omlouvám se zároveň za ten delší úvodní příspěvek - snažil jsem se to nějak srozumitelně popsat.
Samozřejmě nechť reaguje jen ten, komu to delší čtení nevadí.

Díky tedy už předem za všechny názory k tématu, a třeba to pomůže nejenom mně nyní, ale v budoucnu i dalším zájemcům o NC 700/750 S/X ...

 

EDIT 10.3.2015:
Oprava odkazů na server motorkari.cz, kde se dnes překlopili na inovované forum s jinými adresami...

EDIT 12.4.2015:
Nakonec po zvážení všech pro a proti je to nová Honda NC 750S
viewtopic.php?f=37&t=371&start=120#p12946
 
EDIT 19.4.2018 - Upozornění návštěvníkům diskuse:

Dne 17.4.2018 došlo k výpadku externího úložiště obrázků na serveru POSTIMG.ORG (využíval jsem ho pro uchovávání obrázků ve větším rozlišení i malých náhledů). Není v mých silách, abych nyní zpětně editoval všechny své příspěvky v diskusích obsahující obrázky, ale aktualizoval jsem prozatím alespoň podpis ve svém profilu o upozornění na tento výpadek, který bohužel zatím stále trvá a netýká se jen mne, ale i ostatních přispěvatelů, kteří také využívali tento server k ukládání obrazových příloh.

Nabídka:
V případě potřeby jsem schopen a ochoten zaslat vážnému zájemci daný obrázek nebo obrázky emailem, a to ať by se jednalo o obrázky či fotografie z libovolného mého příspěvku v této diskusi (o výběru Hondy NC) anebo případně i z jiných diskusí (je dostupná jejich záloha). V zájmu urychlení komunikace pak prosím případné zájemce o co nejpřesnější identifikaci požadovaného příspěvku. Nejlépe formou internetového odkazu na daný příspěvek nebo alespoň názvu diskuse (+ čísla stránky) a datumu + času, kdy byl daný příspěvek do diskuse vložen. Díky za pochopení.
 
Naposledy upravil Dovi dňa 19 Apr 2018, 12:49, celkovo upravené 3
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Pupi04 » 03 Mar 2015, 11:17

Ahojky, tak za prvé: co je to "jsem starší" - já říkám, že věk je jen údaj v kalendáři ... a nyní k věci:
Nebudu říkat, co je lepší. Já volil eSko, protože měřím 172cm a bylo pro mě nižší. Po výměně plexi (Skidmarx za 1950,-Kč) se jezdí o poznání lépe. Letos chci ještě dokoupit padací rám a pak ..... no už nevim, co vymyslet. Mě osobně vyhovuje eSko více, je blíže mé postavě a manželce vyhovuje také víc (je o něco nižší než "X"). Fotky na profilu Motorkáři.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod keto » 03 Mar 2015, 12:08

To já jsem měl opačný problém,měřím 185 a Sko bylo pro mě malé,vyzkoušel jsem si před koupí obě varianty a ikdyž jsem měl podobné pocity z jízdy jako ty a raději bych koupil Sko,kvůli pohodlí jsem nakonec koupil Xko a na něm ještě o něco zvýšil řidítka, snížil stupačky, vyměnil plexi a sedlo, abych vytěžil pro mě maximum pohodlí.No a co se týče věku,tak už taky nejsem nejmladší ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod THeBaNDiT » 03 Mar 2015, 12:23

Ja som sa pre X-ko rozhodol tiez kvoli mojej vyske (189cm), S-ko by mi bolo male... a taktiez mi X-ko pride na tie nase slovenske (ne)cesty praktickejsie... vyssie zdvihy lepsie poberu nase zaplaty. A ten povodny (i ked zial malo trvacny) endurovitejsi dezen by akceptoval i nejaku tu polnu cestu... akurat skoda, ze so sa za tych 5000km na nu nedostal. :D


A co sa tyka toho ci 700 alebo 750, tak 700-vka ma vyhodu len v tom, ze sa potom lahsie preda, pretoze spada do kategorie do 35kW. Ale inac ma 750-tka odstranene niektore neduhy, ako napr. uz sa nesmykajuce sedadlo, nastavitelna packa brzdy, vylepseny palubny pocitac, pridany vyvazovaci hriadel v motore, trosku dlhsie prevody... nehovoriac o samotnom motore, ktory pribral nejake tie koniky. :)

Minusom 750-tiek su pouzite pneumatiky u X-ka, ktore sa rychlo zoderu i pri ekonomickej jazde... a ze biela farba je u 750-tky v podobe perletovej matnej, do ktorej sa spina dokaze zazrat...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Alesko » 03 Mar 2015, 16:52

Ked prisli v roku 2012 novinky tupu NC700x,s. Hned od sameho zaciatku sa mi pacilo x-ko. Preto mam x, previezol som len na s- ku velmi kratko, tak dako nemozem porovnavat. Ale radsej by som bral teraz verzie 750. Ako vsetci pisu motor ma druhy vyvazovaci hriadel, tym eliminovali vybracie. Preto myslim, moj nazor na dlhsie trate jednoznacne 750ku Na 700ke tie vybracie mierne citit do riadidiel.
Naposledy upravil Alesko dňa 03 Mar 2015, 18:00, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Pupi04 » 03 Mar 2015, 17:18

Mám taky 700S a nevím, jestli by mě vyvažovací hřídel nějak pomohl od vibrací těch našich (i vašich) děravých silnic :lol: Jinak i delší jízdy jsou v pohodě a nestěžuji si :like:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod janh2 » 03 Mar 2015, 19:06

Pupi04 píše:Ahojky, tak za prvé: co je to "jsem starší" - já říkám, že věk je jen údaj v kalendáři ... a nyní k věci:
Nebudu říkat, co je lepší. Já volil eSko, protože měřím 172cm a bylo pro mě nižší. Po výměně plexi (Skidmarx za 1950,-Kč) se jezdí o poznání lépe. Letos chci ještě dokoupit padací rám a pak ..... no už nevim, co vymyslet. Mě osobně vyhovuje eSko více, je blíže mé postavě a manželce vyhovuje také víc (je o něco nižší než "X"). Fotky na profilu Motorkáři.


Mám stejnou výšku jako Pupi04 (ráno 173cm a večer 172 cm :) ). Zkoušel jsem X-ko i eS-ko a nakonec jsem šel do eS-ka. Jednak po zastavení na rovině dosáhnu oběma patami bezpečně na zem, vyhovují mi užší řídítka, mírný předklon a celkově se mi eS-ko pocitově lépe ovládá. Na X-ku jsem si připadal tak nějak "doširoka" :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Pupi04 » 03 Mar 2015, 19:31

Pravda ... z X-ka jsem špatně dosáhl a vždy jsem "padnul" k jedné straně a jinak jsem si připadal, že pašuju melouny přes hranice. My, co přes klacek koukáme hadovi rovnou do očí a ramena máme zároveň s nosníma dírkama, musíme koukat i na výšku sedla a šířku řidítek :lol:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod georgoo » 03 Mar 2015, 19:37

X-ko alebo S-ko
700 ci 750 :roll:

Vsetko tu uz viacmenej popisali kolegovia, suhlasim zo vsetkym

Skusal som 700x, 750s aj 750x.
Na nahacoch sa necitim moc dobre, som radsej ked pred sebou nieco mam (subjektivna vec)
Ak ti ide len o vysku, X-ko sa da znizit, je na to sada (kolko stoji, nemam ponatie ??? )

Ak by som sa mal znova rozhodnut, tak je to znova 750X v ciernej farbe
Ja som sa viezol zatial len asi na 4 ci 5 moto, ale ked som sa previezol na X-ku bolo rozhodnute :)

NC si si vybral hlavou, spravna volba :like:
X alebo S, vyber podla pocitu a srdca, co ti viac sadne :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod janh2 » 03 Mar 2015, 19:51

Pravda, ještě byla jedna věc, proč jsem šel do eS-ka. Mám rád, když mi světlo svítí tam kde točím řidítka :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod Pupi04 » 03 Mar 2015, 19:53

Já myslím, že nejlépe uděláš, když si koupíš moto HONDA NC 7....... :like: :lol: (tady si myslím shodujeme všichni :D )
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod jezdec74 » 03 Mar 2015, 20:46

Napsáno tu už bylo vše, ale přesto napíšu i svůj postřeh.
Taky jsem volil X pro svou výšku (186 cm) a stavba X-ka je endurovská, což mi vyhovuje.
Kdybych byl menší, volil bych S-ko, přijde mi, dost důležité mít obě nohy při zastavení na zemi. Zase na druhou stranu, Puccky má výšku něco málo přes metr a jak mu to super jezdí :lol: :lol: a to má X-ko.
Už první sednutí na tuto motorku mě učarovalo a tak nějak mi to připadalo, že je dělaná právě pro mě.
Všechno mi sedlo na 100%, tak bylo rozhodnuto.
Jsem velmi spokojen, dnes bych ale spíše volil 750-ku.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod jaryn67 » 03 Mar 2015, 21:28

No já výškou moc neoplývám a na ten posez a nohy na zemi si nemůžu stěžovat,je to tak akorát.
Puccky zase vozí všechny kufry naložené kamením,aby mu to aspoň trochu sedlo a taky si nestěžuje :lol: :like:
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod puccky1 » 03 Mar 2015, 22:32

No nechcel som sa pridavat ale ked sa uz spomina moje meno
Ja mam 170 cm ale hrozne netypicku postavu
Mam strasne kratke nohy a ja som nedociahol ani s S ka tak som si vybral X ko aj tak sa mi viacej pacilo
Dost sa tu riesia vybracie a druhy vyvazovaci hriadel ja som predtym jazdil na jednobuchoch a kto taku moto mal tak vie za ja na mojej ziadne vybracie necitim
Ze ma 750 palubny pocitac? Mne nechyba na nadrz prejdem 400 km a na to nepotrebuje aby mi ukazoval priemernu spotrebu a ked blika posledny dielik tak viem ze dojdem pri normalnej jazde este 100 km
Jedinnu vyhodu 750 vidim v tom ze ma ukazovatel zaradenej rychlosti
Ked sme davali v Stranbergu pred Tatroukou preteky ja Jezdec a Richi mam pocit ze ja som bol rychlejsi ako Richiho750 automat takze tych par kw navyse velmo nebude citit
Nuz a teraz si vyber aku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Volba NC 700/750 - S nebo X

Poslaťod THeBaNDiT » 03 Mar 2015, 23:19

hmm... tak to je zvláštne, že by NC700 manuál vyhrala v šprinte nad NC750 automatikou... čo som videl video na youtube, kde porovnávali zrýchlenie oboch typov prevodoviek na NC, tak sa manuálu to trvalo vždy aspoň o 1s viac... automatika bola proste bleskurýchla. Odkaz na video teraz nedám, som na mobile...

Keďže vás nepoznám osobne, tipujem: nebol rozdiel v zrýchlení vo vašom prípade spôsobený zásadne rozličnou hmotnosťou jazdcov? :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia