Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 12 Dec 2021, 19:53

Ja mám 3 integru, 1 CTX, nájazd na každej cez 50 t.km... to hovorí za všetko

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Palciak » 12 Dec 2021, 21:34

Klobuk dole Zizi, asi moto nemas na to, aby si ju stale lestil v garazi :like:

Ked ju milujes, niet co riesit...
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 13 Dec 2021, 19:31

myslím že najjednoduchšie bude keď sa niekedy zídeme a niekto sa prevezie na mojej motorke.. samozrejme až sa oteplí..

my tu ako partia keď sa ideme niekde vyvenčiť tak väčšinou jazdím prvý.. lebo oni sú darebáci.. vtedy sa mi ide dobre.. po okrskách 115 a viac takže šiesta rýchlosť ide pekne.. iné je keď idem za niekým a ide pomalšie ako jazdím ja.. to preraďujem hore dole 6-5-6.. a už tá jazda je iná..

NC ma malý rozsah využiteľných otáčok motora.. keď ide jazdec sám musí tú jazdu trochu prispôsobiť motoru a prevodovke ale je to v pohode.. no v skupine sa musí prispôsobiť ostatným.. že som o zub dal väčšiu rozetu zlepšil som toho viac.. šestka ide krajšie, doslova len na maličké pridanie plynu motor reaguje, teraz tachometer vynechám ale motorka ide na šiestu rýchlosť aj pri nižších otáčkach motora ako predtým.. takže nemusím tak často preraďovať na 5-ku..

ja keď nechám motorku na 6-tu rýchlosť spomaliť na 2800 otáčok tak pôjde pekne.. jemne ju nechám zrýchľovať a keď príde na 3000 ozvú sa trochu vibrácie a pri 3200 prestanú no pri 4000 začnú znova.. je to ako keby v tých otáčkach válce odpálili trochu skôr.. naraz je ten motor tvrdší a hlučnejší.. možno by to chcelo zájsť do servisu nech do riadiacej jednotky niečo novšie natiahnu a všetko bude ináč..

no.. som to tu napísal.. konc, úplne, po lopate.. :)
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 13 Dec 2021, 20:08

Vladimir presne ako pises pri 3000 otackach sa to zacne riadne chviet hlavne 4.5. a 6. prevodovy stupen.

Palciak uz aj ten bike zanedbavam nic nestiham.


Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Palciak » 13 Dec 2021, 21:41

[quote="vladimir"]
NC ma malý rozsah využiteľných otáčok motora.. keď ide jazdec sám musí tú jazdu trochu prispôsobiť motoru a prevodovke ale je to v pohode.. no v skupine sa musí prispôsobiť ostatným.. že som o zub dal väčšiu rozetu zlepšil som toho viac.. šestka ide krajšie, doslova len na maličké pridanie plynu motor reaguje, teraz tachometer vynechám ale motorka ide na šiestu rýchlosť aj pri nižších otáčkach motora ako predtým.. takže nemusím tak často preraďovať na 5-ku..


Presne pod toto sa podpisujem aj ja. To je ako trafit klinec po hlavicke o otackach a charakteristike motora.
Hovori sa ze NC ma nizkootackovy motor. Podla mna nie je nizkootackovy, ale je UZKOotackovy motor. Cize uzke pasmo vyuzitelnych otacok.
Preto aj mne sa lepsie jazdi ked idem sam, alebo prvy. Mam vacsiu pohodu a nemusim riesit mensi, alebo vacsi odstup za niekym.
Podla NC-ckoveho motora aj dost prisposobujem styl jazdy. Hlavne na 5 a 6 rychlosti, pretoze prave medzi 5 a 6 rychlostou je dost velka medzera v prevodovke.

Puccky, asi este prezivas zalubene medove tyzdne, ked nemas cas na moto, ani na bike :)
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 13 Dec 2021, 22:04

Popravde ja sa v tom strácam.. zub sem zub tam, 5- 6... Neviem no ja to neriešim, či idem 1 alebo posledný, pred zatackou podradim a dám plný... To je výhoda NC, všade plný...

Chápem, riešite plynulosť jazdy, ale ak nejdú NC a rovnaký jazdci po rovine alebo 500km+ na presune, tak zmysel toho celého sa stráca, lebo keď príde zakruta, tak CHCEME JAZDIT a nie sa voziť vo vláčiku.

Sorry priatelia ale aj na rovnakých motorkách nebudú nikdy dvaja rovnocenný jazdci.

S Petrom sme sa toho roku posuchtali po transalpine. Pri takomto tempe jazdy, aký sme mali, sa chceme hlavne baviť a užívať si ovládanie motorky v 1001 zákrutách, zuby potrebujeme iba na cerenie od radosti na zastávke. MIER

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 14 Dec 2021, 06:33

Palciak dlhe roky som sa len vozil a vozil ked bolo volno tak som sa vozil a vsetko doma stalo.
Teraz ma to dobehlo a snazim sa to vsetko ponapravat a vozim sa uz ozaj len sem tam inak ked mam volno snazim sa robit okolo domu.
Vyuzivam coronu atd. Cize tohto roku som mal doma home office a tri mesiace som si sam robil fasadu
Teraz sa zas mordujem za garazou idem to tam vydlazdit zamkovou dlazbou.
Robi sa to uplne super ked je vsetko zamrznute na beton
Vzdy dojde na prislovie ze obuvnikove deti chodia bose.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 14 Dec 2021, 12:36

jááj Zizi je to trochu zložitejšie..
sme tu kámoši, poznáme sa roky a čo mám niekomu povedať ty nepôjdeš s nami lebo sa bojíš zákrut ? ďalšiemu zase že nepôjde lebo sa bojí predbiehať autá ? ešte tu máme aj takého čo si mal radšej kúpiť nejakého čopríka.. prekáža na ceste osobným aj nákladným autám.. jeho nechať ísť prvého na výlete tak na ten výlet pôjdem radšej o deň neskôr..

pre mňa bol najkrajší výlet keď som sa sám vybral na Ukrajinu..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Palciak » 14 Dec 2021, 23:18

Puccky, vidim ze sa blizis k 50-ke a objavujes rozum dobreho hospodara a zrejes ako vino.
My co 50-ku mame davno za sebou, si kazdu jazdu vazime a zakruty uz vykrajujeme s citom a laskou.
Uz to nie je o rychlosti a dokazovani si niecoho pred inymi.
Preto radsej sedime na moto, ako v cakarni na vysetrenie prostaty, krvneho tlaku a inych fajnovosti u roznych lekarov.

Ziziho to este dnes nevie pochopit, adrenalin cerstveho 40-nika je este dominantny a motohormony su intenzivne.

Ale je pravda ze niekto sa vyburi ked ma 20, niekto zacina zit az po 50-ke :-)
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 15 Dec 2021, 07:12

Možno máš v niečom pravdu. No veľa veci je nepravda.

No pre mňa jazda nie je určite o dokazovaní čohokoľvek komukoľvek. Preč sú roky, kedy boli krízovky a jazdilo na Bomby.

NC / integra je na pohodovu jazdu. Len tá pohodová jazda znamená pre každého niečo iné. Niekto sa kocha jazdou s kamošmi za gastro zážitkami, niekto jazdí každý deň do práce. Pre mňa to je hlavne každodenná jazda. Relaxom je ísť presun do 120km/h a zákruty ísť na hupacej motorke, kde sa mi vyplavuje adrenalín pri 2/3 naklone a pri 2/3 rýchlosti. Proste na integre sa zabavim pri 2/3 tempe oproti veľkej motorke.

A možno áno ... Naozaj ma baví, keď na šturci, alebo na Murani dozeniem veľkú motorku a ponahanam sa s x-nasobne silnejším strojom, ktorý sa má v zákrutách jednoducho nevie striasť. Teda v tej chvíli si asi naozaj niečo dokazujem, ale je je to také sladké ísť a vidieť, ako sa tá integra krúti...

Sorry chlapci, ale je jedno či máš 30 alebo 60, v prvom rade je to o zdraví, a o hlave... Lebo keď ťa nepustí zdravie, jednoducho na moto asi nepôjdeš, a keď si zdravotné ok, tak asi každý ľúbi ísť zákrutu pod plynom a tešiť sa z každého výjazdu z nej.

A je jedno či v 15% naklone alebo 35%.

To je môj pohľad ... A áno uznávam... NC je kult. Neviem sa ho zbaviť ..

Mier a buďte zdraví...





Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 15 Dec 2021, 13:44

ono ten adrenalín potrebujem aj ja..

v práci som od rána do večera, sobotu do obeda.. ale zatvorím obchod a občas som taký lenivý, unavený, nič sa mi nechce.. no sadnúť na motorku a ísť sa len tak prebehnúť alebo s priateľkou niekde na kávu, večeru, to bodne .. priznám sa že to nieje jazda na kochačku.. užiť si zákruty, autá šikovno predbehnúť a ja som už iný.. všetka únava je preč.. samozrejme nie keď je zima..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 15 Dec 2021, 15:50

Vlado a presne o tom je motorka skúter... O ovládaní stroja telom. O tej dávke adrenalínu v krvi, ktorá sa stále drogou ..

Ráno je mínus 1 a mne sa nechce obliekať... Ale u keď som v sedle je to super...

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 18 Dec 2021, 10:21

moja najmladšia dcéra je už ale 7 rokov v Škótsku.. včera sa pochválila že kúpili dom v Glasgowe.. vravím že prídem pozrieť a pýtam sa ktorý mesiac najmenej prší ? no štatistika vraví že 300 dní v roku prší.. hrúza.. ale asi pôjdem..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 19 Dec 2021, 09:38

Vladimir cize mas dva mesiace na dovolenku ked neprsi
Uz sa len treba trafit kedy bude pekne

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 20 Dec 2021, 22:07

puccky.. pojazdil som niekoľko dlhších výletov ale vždy som som si pozrel počasie..

keby bol nejaký pršný týždeň tak nejdem.. ja si velím sám, dám na dvere papier dovolenka a vypadnem.. jasné že nejaká letná
búrka alebo prehánka sa nedá predpovedať.. no Anglicko a Škótsko je na tom inak.. poznáš to.. nepáči sa ti počasie ? počkaj 15
minút a bude iné.. takže tak..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia