Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod jantov » 15 Jan 2022, 08:11

Tady vkládám můj test myčky na řetězy : https://youtu.be/bDDCv9IV4f8
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Re: Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod puccky1 » 15 Jan 2022, 08:24

Nic v zlom ale cistit cistu retaz sa mi zda tak zbytocne ako kazdy den umyvat ciste auto

Ale je mi jasne niekomu velmi zalezi ako je cela moto vylestena.
U mna je priorita hlavne namazana retaz a spina casom odpadne

Prvu retaz som aj ja cistil lebo kazdy mi hovoril ze sa to ma stale cistit a vydrzala najmenej.

Moj nazor je co neodpadne samo to splachne pri umyvani moto wapka

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod jantov » 15 Jan 2022, 16:36

Díky za pochvalu že umývám čistý řetěz, ale opravdu byl špinavý né moc, ale byl. Mazání je sice potřeba, ale čištění je důležité, jinak prach a špína naruší právě ty O kroužky.
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Re: Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod vladimir » 08 Feb 2022, 17:36

pozrel som si to video.. ale ja čistím ako ostatný.. málo.. mne vadí že mám doma strašne veľa všelijakých vecí, náradia, prípravkov.. aj na toto pozerám že by sa zase niečo doma pohadzovalo ešte k tomu kde sa to položí všade ostane mastný fľak.. tak to treba v nejakej miske opatrovať.. ďalšia vec je petrolej zlievať do bandasky..

petrolej je dobré čistidlo ale neodparí sa a ostane na reťazi pod valčekmi.. treba reťaz potom dobre poutierať lebo keď sa neutrie a namaže tak to zriedi mazadlo a poodletuje pri jazde..

podložím za reťaz aj pod kartón.. prestrieknem ju čističom reťaze alebo WD-40, pobehám kefkou a čističom znova prestrieknem nech špina stečie.. potočím a znova.. ešte reťaz poutieram a namažem.. kartón skončí v smetiaku a je to..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod jantov » 13 Feb 2022, 19:00

Ta krabička není z venku mastná tak není se čeho bát že bude mastný flek. Ale za mě je to detail. Čištění řetězu je asi 10 násobně rychlejší a snažší. Může se použít na čištění cokoliv tomu určené. Já používám petrolej dlouho a nemám s tím problém. Utřít se to musí, ale to asi všechny přípravky.
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Re: Recenze a test myčky na motořetězy KETTENMAX

Poslaťod vladimir » 14 Feb 2022, 13:23

v pohode jantov..
páči sa ti to, si spokojný a to je dôležité.. priznám sa že neviem koľko krát za sezónu som čistil reťaz.. no nepreháňam to..

ja som teraz začal robiť brúsku na repas rozety.. rozeta je kus železa no zoderie sa pár desatín a zahodíme ju.. občas som ako tá malá Gréta.. suroviny, energie, doprava cez pól zemegule.. navariť, vybrúsiť a rozeta bude slúžiť ďalej.. a zase mi niečo pribudne čo bude brať miesto..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S


Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia