Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 16 Nov 2021, 01:00

GRAZIE VALE !
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 16 Nov 2021, 11:05

Richi ja som mal na NC zadný brzdový kotúč vydutý ako pokrievka na hrniec.. bolo to tak od novoty.. asi zabudli vyrovnať keď ho vysekli..
z Čiech som objednal 44 z. rozetu a na nej aj zuby vyzerali ako vyseknuté.. vydržala len 10 000 km.. tiež som u nich objednal predné koliesko 16 zubové a prišiel nepodarok..
za Tigra som písal že rozeta aj unášač majú väčšie diery a osadenie je tiež prestrelené..

ja myslím že títo chudáci vyrábajú tie rozety pre celý svet ako náhradný diel aj pre nové motorky.. keby mali len 10 percent z predajnej ceny tak si krásne žijú a aj tie ich výrobné priestory by vyzerali ináč..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 04 Dec 2021, 17:02

caute kolegovia
ja som si pred par tyzdnami uz v podstate na konci sezony zadovazil NC 750 X 2021 - 8 rokov som jazdil na integre / pre mna to asi navzdy bude srdcova motorka - moj Gandalf / . Z skutromoroky som presiel na moroku s dct . vozba kustik ina v kopcpch / Havran pri piestanoch / to bola uplne ina trieda ako Gandalf . A tento rok v rumunsku gandalf sa trapil na transalpine aj v bulharsku monument of freedom . Tak ze asi upgradujem . NT 1100 som zavrhol koli cene a koli tomu ze hlavne na moto dochadzam do prace . PS ked uz tu citam , asi sa mi moc neoplati upgradovat podvozok na tejto verzii - najnovsej -
a samozrejme velka nevyhoda to ozdobne plexi - tak ma vyfukalo ako nikdy a v prilbe hukot ako bulo - a to mam HJC RPHA 70 ... asi nove plexi turista - nejake napady? teraz si pomaly zhanam na nu doplnky - hlavny stojan , plexi , neobjavil som tam USB nabijac tak aj to nejako, ale vobec netusim ako - ja sa toho bojim tej elektriky ze sa nieco stane ...
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 04 Dec 2021, 19:15

ja mam uz 3 integru a tak chapem preco si vydrzal tak dlho.
- samozrejme podvozok NC je dost zly... ale upgrade stoji len cca 250 e
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 04 Dec 2021, 20:25

pre mna gandalf na moje dochadzanie do prace predstavuje uplnu doknalost co sa trakcie tyka rychlosti tyka - som zakapotovany - nefuka na mna ... len v tych kopcoch je to take poslabsie ... ja osobne si nevime predstavit aky prakticky vyznam by mal pripadny upgrade podvozku - kedze tychto najnovsich modelov moc este vela nie je ... a factory setting mi aj na integre vyhovoval - mozno by som ocenil kustik " tvrdsi " ale neriesim - aj tak som na dlhych trasach mal vankusik pod zadkom .
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 04 Dec 2021, 21:24

Ja som bol na integre asi všade v stredne a západné Európe... A na každej som vymenil podvozok ako prvé... Potom upravil trocha geometriu. A to vcelku stačí...

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 04 Dec 2021, 21:36

tazko sa mi o tom pise,lebo ten upgrade nedokazem posudit, ci je to velky skok - pozeram zadny tlmic za 500 euro ... nooo aky velky skok v pohodli to spravi neviem ... a nevim co mas pod pojmom geometria na mysli
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 04 Dec 2021, 22:01

Ja som mal matris tlmiče komplet sada za 1700€... Te a mám hyperpro za 250.. je to 80% z matrisu... A o 1000%lepaie ako originál... Integra 2015....na 2016som mal.matris... je to masaker rozdiel..

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 04 Dec 2021, 22:23

pozeral som tie hyperpro , nie zla vec, ale vies ja som teraz kupil 750x 2021 tak neviem, ci do integry sypat prachy este ...
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 05 Dec 2021, 07:29

Aha veď integru predaj... A sypnprachy do NC

Odoslané z moto g(60) pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 05 Dec 2021, 19:25

ale mamk nej silny citovy vztah .. najredsej by somsi ju nechal uvidime ... a nevej kupujem teraz doplnky esencialne - vyssie plexi , chranice na ruky, hlvny stojan a nevim ci teda budem spekulovat s pruzianmo hyperpro ... podla rozpoctu
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 07 Dec 2021, 18:16

dottore.. keď som kúpil NC mal som dojem že tá motorka je bez pérovania.. predtým som mal enduro.. potom som ten zadný tlmič po kúskoch povoľoval.. urobil som si tam značku a vždy o dva zuby povolil.. aj keď je tam jemný závit každé také malé povolenie bolo poznať.. až som prišiel do polohy prepérovania a potom som to zase priťahoval až som si povedal lepšie to už nebude..

lenže pribudla priateľka a musel som pritvrdiť.. kúpil som inú motorku a tam je podvozok iná káva.. jazdím aj na NC také kratšie vzdialenosti sám a motorka kope do zadku.. takže zase nastaviť pre jedného..

občas som sa bavil zmenou ozubených kolies a je poznať aj keď to koleso bolo treba posunúť povedzme o 2 cm dopredu.. hneď bolo cítiť že to pérovanie je tvrdšie. keby som išiel teraz kupovať novú reťaz tak kupujem tak aby koleso bolo čo najviac vzadu.. a neraz som tu písal že stačí zadnú rozetu o jeden zub väčšiu a tá motorka je fakt iná.. zrýchlenie na 5 a 6 rýchlosť je lepšie. motorka sa tak netrasie a aj spotreba klesla..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Palciak » 07 Dec 2021, 22:47

Vladimir, mas pravdu ze hlavne 5, ale hlavne 6 rychlost ma tazky prevod a motor trochu trasie.

NC od modelu 2016+ na prevodovke 1, 2, 3 prevod sice skratili, ale 4, 5, 6 este viac natiahli. Asi kvoli emisiam.
Zadnou rozetou sice pojde motor viac do sily, ale nebude ukazovat spravne tacho.
Asi to nebude velky rozdiel, ale ked si postrehol nizsiu spotrebu, tam bude asi dovod.
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod dottore » 08 Dec 2021, 21:14

no kustik sa tu rozbehal debata - akurat mi dnes prisli veci na novu morotku doplnky - chranice na ruky / trocha gracilnejsie / , ochrana na display , a listy na posun plexi ... subject to customisation .
:like:
co sa gandalfa tyka - ja som s gandalfom prezil krasnych 8 rokov - ma na sebe 80 000 ked som kuoil mal 6000 bol som vsade na balkane - vsade - prvy velky trip hned albansko a dal som to ... mne nikdy neprisiel ze by bol moc tuhy skor makky ale sedlo mal makksie takze na dlhe trate som mal vankus pod rit vzduchovy - aby ma trtac nebolel - ktoreho zabudnutie som tento rok kruto olutoval v bulharsku . pocas tych viacerych zmien retaze za tie roky som obcas spekuloval so zubami vzadu co to spravi - ale 6 stupne vzdy vibrovala moto - ale zas zvykol som si skoro - vobec som to nijako neriesil a nijako extremne mi to nevadilo ... ja nevime mne to nejako vyhovovalo tak ako to bolo - bola to sranda na gandalfovi jazdit a stale ked ho teraz vidim tak mi srdce poskoci . tato nova / z jedinej jazdy sudiac/ ma este plynulejsie radenie a plynulu akceleraciu - ako som ned povedal - iny filing . jedine mi naj vadi farba - cervena bleee - ked ma meno tienovlas - shadowfax / preferabilna je biela , alebo antracitova - v kontraste s tymi par sivymi dielmi /
mozno pojdem do tych hyperpro pruzin ale este aspon jednu sezonu tomu dam na tovarenskom podvozku -
teraz ma trapi kde zozeniem ten konektor / taky 4 pinovy , ci kolko / s ktorym sa spaja USB nabijacka / kedze mova moto ma USB za priplatok - teda musis si kupit tu sadu za 80euro . ja s tym chcem samozrejme vydrbat ... uz je na ceste okruhly USB socket s 2 zasuvkami / a nie taky hranaty s jednou USB-c dierou /
uz moc spamujem - a vsatavam o 0400
ale kecame dalej
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 09 Dec 2021, 10:17

dottore..
mám NC 750S rok výroby 2014.. pôvodné reťazové kolá 17 - 43.. ja nejak nesledujem spotrebu no pri našom jazdení vychádzala 4.2 litra.. po výmene rozety za 44 zubovú spotreba klesla na 3.5 litra.. ten jeden zub na tachometri urobí len malý rozdiel ale na spotrebe veľký..

až neuveriteľne sa ťahá menej za plyn a motorka zrýchľuje.. predtým na 6-tu rýchlosť zrýchliť znamenalo kus zatočiť plyn a motorka zrýchľovala.. po výmene rozety stačí trochu potočiť a motorka zrýchľuje.. aj na udržanie rýchlosti je menej pridané a motorka ide tichšie.. jednoducho jej to sedí.. skúšal som aj predné koliesko dať o zub menšie ale to už sú viditeľne kratšie rýchlosti až otravne kratšie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia