Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 10 Jan 2018, 13:26

Ruidos, pisem Ti sem, aby sme nepisali do vlakna o Rumunsku, ked tam sa zatial nechystame :) Ja mam najazdene cca 30.000km, ale neboj, nie som ziadna raketa na ceste a ani si nemyslim, ze ja som ten, co moze rozdavat rozumy. Ja som sa najviac naucil na motoskole, co organizovali chalani tuto z fora - Supi, Richi, Pito, Georgo. Kazdy jeden z nich ma v niecom posunul. A to Ti poviem, este je obrovsky priestor, kam sa da este posunut ;) (ak chalani budu mat chut znova na jar zorganizovat a ja budem moct prist, na 100% sa znova zucastnim) Dalej, velmi dobre boli jazdy na motokarovom okruhu v Dlhej. Ak bude prilezitost, tam treba ist ... ja som mal tiez strach, ze tam budem za brzdu premavky, ale na to tam kazdy kasle. Das sa do najpomalsej skupiny a nikomu nezavadzias a skusas, co dokazes, na relativne bezpecnom mieste. No a motorku tak skoro nevytiahnem, ja potrebujem aspon 12-13 stupnov ... nech nemam zamrznuty usmev a sopel pod nosom 8-) Predsalen, na S-ku fuka trosku viac ako na X-ku, ci V-Strome.
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 439
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pcx » 10 Jan 2018, 13:28

"Takže sa môžem tešiť na luk a kanizolu a k tomu plesové šaty s črievičkami?"

podla mna mozes, kludne, preco ňé ;)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 10 Jan 2018, 15:01

Femicko píše:Ruidos, pisem Ti sem, aby sme nepisali do vlakna o Rumunsku, ked tam sa zatial nechystame :) Ja mam najazdene cca 30.000km, ale neboj, nie som ziadna raketa na ceste a ani si nemyslim, ze ja som ten, co moze rozdavat rozumy. Ja som sa najviac naucil na motoskole, co organizovali chalani tuto z fora - Supi, Richi, Pito, Georgo. Kazdy jeden z nich ma v niecom posunul. A to Ti poviem, este je obrovsky priestor, kam sa da este posunut ;) Predsalen, na S-ku fuka trosku viac ako na X-ku, ci V-Strome.


Tak ak budú robiť aj tento rok tak sa určite pridám. Snáď nebude vadiť že nemám Honda. Ta Dlha čo si písal to je kde - kto ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 10 Jan 2018, 17:03

Jirka píše:[quote="Puggy Jirko, a čo tak Citroen C3 Aircross? :D


To nechci. Motor ze sekačky. Je to malý. A ještě Francouz. Vod Citroenu max. Berlingo 1,6 HDi. Zkusim projet Mitsubishi ASX 1,6 benzín, Honda HR-V 1,5 benzín, Mazda CX-3 2,0 benzín, Suzuki Vitara 1,6 benzín, možná Dacia Duster. Uvidim co mi nejvíc sedne.[/quote]Neviem ake mas poziadavky na auto, ale jeden postreh odomna.
Prave som sa zbavil Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC. Dvojrocne, mal som ho od nova. Najazdenych 40 tis. km. Z obrovskou financnou stratou. Ktoru vsak rad ozeliem. Ja som ho volal "eko hajzel". Po trojku to este malo gule, ale potom mrtve auto. Zevraj 86kW. Priskrtene. Akoze spotreba gut, ale na ukor neustaleho podradovania ci uz v kopcoch alebo predbiehani. A tahanie privesu, kapitola sama o sebe. Plastove blatniky, skoro som ich prederavil ked som sa onho oprel. Jazdne vlastnosti bieda. Obute velke balony, plavalo, a to nielen v zakrutach. Spracovanie katastrofa. Rychlostna paka sa supala po mesiaci. Eko lak na karoserii hnus kvalita. Prebehla mi po nom macka a skrabance ako keby som absolvoval Dakar. Nikto okrem troch aciek to nechcel odomna kupit.
Ale, samozrejme su ludia ktorym to vyhovuje...

Odoslané z Redmi 3S pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 10 Jan 2018, 19:23

admin píše:Prave som sa zbavil Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC. Dvojrocne, mal som ho od nova. Najazdenych 40 tis. km. Z obrovskou financnou stratou. Ktoru vsak rad ozeliem. Ja som ho volal "eko hajzel". Po trojku to este malo gule, ale potom mrtve auto. Zevraj 86kW. Priskrtene. Akoze spotreba gut, ale na ukor neustaleho podradovania ci uz v kopcoch alebo predbiehani. A tahanie privesu, kapitola sama o sebe. Plastove blatniky, skoro som ich prederavil ked som sa onho oprel. Jazdne vlastnosti bieda. Obute velke balony, plavalo, a to nielen v zakrutach. Spracovanie katastrofa. Rychlostna paka sa supala po mesiaci. Eko lak na karoserii hnus kvalita. Prebehla mi po nom macka a skrabance ako keby som absolvoval Dakar. Nikto okrem troch aciek to nechcel odomna kupit.
Ale, samozrejme su ludia ktorym to vyhovuje...

Odoslané z Redmi 3S pomocou Tapatalku


Díky za upozornění. To si mě nepotěšil. ASX byl největší favorit. :(
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod peny » 10 Jan 2018, 19:47

ja velmi nesuhlasim, lak je dost makky to je pravda, ale v ostatnych veciach nie, predny blatnik je plastovy, ale zeby to bolo na skodu si nemyslim, dnes sa vsade davaju coca-cola plechy, takze sa niekedy staci naozaj skaredo pozriet a je zalomeny, co sa tyka vykonu tak to je ako som pisal, potrebuje otacky, nie je problem na 3jke ist aj 130 :) a o nejakej nestabilite ani plavani neviem, ale najlepsie je vyskusat sam a sam sa rozhodnut, 100 ludi 101 chuti :)
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 10 Jan 2018, 19:54

Ale, aby som nanho len nekydal. Cena verzus vybava je fantasticka. Mal som strednu vybavu. Za 17 litrov taku nezozenies pri ziadnom aute.
Ale nenachaj sa mnou odradit. Proste u mna nesplnilo poziadavky ktore som nan kladol. Nechal som sa uniest len tou cenou.


Odoslané z Redmi 3S pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod peny » 10 Jan 2018, 20:00

co si kupil namiesto asx?
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 10 Jan 2018, 20:02

Inak predne blatniky ma aj S Cross plastove a predajca mi povedal ze koli ekologii sa auta uz par rokov striekaju vodou rieditelnou farbou
Mam auto dva mesiace a uz mam dva dobance na laku
Roomster mal necelych sedem rokov ale veru tam bol lak kvalitnejsi za ten cas mu nic nebolo ako nove dokonca som mal dva skrabance az do plechu z toho jeden som si sposobil ked malo auto dva mesiace a nic som s tym nerobil a nehrdzavelo to
A inak tiez ho vykupili AAA ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 10 Jan 2018, 20:03

Tak já momentálně mám Ford Fusion 1,4 benzín. Nepředpokládám, že by ASX bylo výkonově horší. A přívěs zas tak často nevyužívám.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod peny » 10 Jan 2018, 20:03

s tou farbou mas pravdu, od neviem ktroeho roku sa pouzivaju len nejake vodove farbicky a bohuzial je to vidno :x
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 10 Jan 2018, 20:05

Ale Puccky nějaký problém si s Roomsterem měl. Vím, že sis dřív na něco hodně stěžoval.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 10 Jan 2018, 20:12

peny píše:co si kupil namiesto asx?
Ako som uz pisal vyssie. VW Touran, comfort, 1,4 TSi, 110 kW. Plus par veci vyskladanych navyse co som potreboval. Len tam uz je cena trosku inde.

Odoslané z Redmi 3S pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 10 Jan 2018, 20:47

Roomster mal vybornu spotrebu priemer cca 6,2 pri jazde ako dochodca v pohode aj pod 5,5 ale dialnice nemal rad tam to uz islo od 7 hore
Vykon na 1,2 slusnych 105 koni a 175nm krutiak na 5 siel od 50 do 200
Inak aktualna spotreba pri 200 bola 20 litrov :)
Problemy prvy rok dva krat menena rozvodova retaz kedze pri prvej vymene mi dali znova vadnu co som zistil az pri druhej vymene ked som sa pytal ci ju budem menit kazdych 10 000 km castejsie ako olej tak som dostal neoficialnu odpoved
Skodovka dala vyjadrenie ze pokial sa neminu stare zasoby nebudu sa montovat zosilnene sady :)
Auto malo pri predaji 66 000 km a retaz znova riadne hrkotala
Druhy problem ktory ani nijak nevedeli vyriesit bol ze cez zimu sa mi dostaval benzin do oleja a fajne sa mi dvihala hladina v motore
Vyjadrenie servisu problem je v tom ze jazdim kratke trasy a motor sa nestihne zohriat a ked je studeny kruzky dobre netesnia a priamy vstrek prestrekne benzin az do olejovej vani
Odporucali mi jazdit dlhsie trasy tak som sa pytal ze ked mam do prace 10 km tak mam ist obchadzkou aby som urobil 50 km a stihol sa benzin odparit z oleja ;)
No kocurkovo nechcel som diesel prave koli tomu ze jazdim kratke trate
Inak keby neboli tupi stacilo povedat ze tsi nie je vhodne na kratke trasy a mohol som zobrat 1,4 mpi tie take problemy nemaju a to co by som usetril za lacnejsi motor som mohol dat do plynu a jazdit lacno alebo som mohol mat proste 1500€ len tak na benzin ;)

A inak neviem co vsetci chcu diesle
Mam auto od konca oktobra a kazdy koho stretnem sa opyta a preco si radsej nekupil diesel to menej zere
Ano menej a celkom dost cca 2 litre a nafta je este aj lacnejsia ale uznajte ze pri rocnom najazde do 15 000 km a kratke trasy to by som ho utrapil hadam do prvej garancky
U mna by to dpf-ko asi dlho nevydrzalo ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 10 Jan 2018, 20:55

No nazdar. To si měl s Roomstrem pěkný patalie. Z tohohle důvodu chci benzín bez turba.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia