Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 31 Jan 2016, 23:18

Pito píše:http://www.nc700.sk/viewtopic.php?f=37&t=547&p=19891&hilit=Nemecka#p19891


Pito dik moc. No moc sa to teda neoplatí ak beriem ze u nas tiez pojdu ceny dole. Otazka je ci aj tam platis DPH, lebo tusim ze ked vyvazas, a inde prihlasujes , tak prvy krat DPH , neplatíš. Kedysi to tak bolo ked som bol v obchode.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 31 Jan 2016, 23:26

Puggy píše:Ruidos, v ČR nebudeš platiť DPH iba v prípade, ak ju kúpiš na IČO (firmu). Inak daň zaplatíš tam aj v SR, čiže sa to predraží.


Ok. Dik za info.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Floyd » 01 Feb 2016, 00:23

Ruidos, nič moc podľa mňa nezískaš, keď kúpiš novú NC 2016 zo zahraničia. Možno po roku, dvoch od zavedenia modelu, keby si chcel staršiu. Ešte počítaj k tomu prepravné náklady a nezmyselné papierovačky v SR úradoch + stratený čas = choroba s nervama.
A ak by si Ju chcel náhodou časom nebodaj predať, tak vetička v inzeráte "Kúpená v SR" má veľkú váhu, lebo potencionálny záujemca hneď vidí, že nie si špekulant.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Pito » 01 Feb 2016, 08:53

Floyd, velmi mudro :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 01 Feb 2016, 10:57

kupa v zahranici zamietnuta. Presvedcili ste ma. Pre par euro mi to za to nestoji. Dik hosi.
Cochvila sa tu dopracujem k novej masinke :-)
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Zizi79 » 01 Feb 2016, 10:59

Tak držíme palce

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1554
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Pito » 01 Feb 2016, 13:13

A uvazujes aj o starsom modely, ci iba 2016?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 01 Feb 2016, 13:17

umna je nova ci jazdena alebo uplne nova :-)
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod dancul » 03 Feb 2016, 10:33

Opäť pretriasaná téma dovozu mašiny zo zahraničia, naviac totálne OT. 8-)

Absolvoval som dovoz a prihlásenie motorky zo zahraničia bez cudzej pomoci. Takže som si musel naštudovať všetko potrebné a aj osobne absolvovať návštevy úradov.
Zhrniem teda postup v pár riadkoch:
1. DPH
Pri kúpe nového vozidla (teda staré maximálne do 6 mesiacov od prvej evidencie a najazdené do 6000 km) DPH v krajine pôvodu NEPLATÍTE. 20% DPH sa odvádza v SR.
Pri kúpe jazdenky (teda staršie ako 6 mesiacov, alebo najazdené viac ako 6000 km):
- súkromná osoba - platí cenu aj s DPH, v SR neplatí nič
- podnikateľ (faktúra na IČO) - nakupuje bez DPH, daň odvedie v SR
2. Prihlásenie
- v prípade, že je daňová povinnosť, odporúčam navštíviť najskôr daňový úrad. Na plnenie DPH totiž máte len 10 dní. Inak hrozí pokuta. S DÚ som mal asi najviac problémov - neschopnosť úradníčok, neochota, nevedeli povedať aké papiere, kam poslať peniaze, nevedeli nič. Na druhý pokus som uspel u vedúcej. Tá poradila, vysvetlila a ja som zaplatil.
- kontrola originality (60€)
- obvodný úrad - potrebujete originály a fotokópie všetkých papierov - doklad o kúpe, techničák, protokol z KO (pozor, nesmie byť starší ako 1 mesiac) a samozrejme kolky za 106€. Ak sa jedná o dovoz z inej krajiny ako ČR, doklady musia byť úradne preložené. Dostal som na papieri odkaz na internetovú stránku, kde sa dá sledovať aktuálny stav spracovania žiadosti. Do dvoch týždňoch vybavené.
- obvodné oddelenie PZ - prihlásenie (49,50€) - potrebné všetky papiere z obvodného úradu a aj potvrdenie o zaplatení DPH, pokiaľ bola daňová povinnosť. Samozrejme poistka.
- STK - administratívna kontrola. Myslím, že v protokole z obvodného úradu bola spomínaná, policajt pri prihlásení ma tiež na ňu upozornil. Kamarátka na STK povedela, že nie je povinná, ale odporúča. Najmä pre cesty do zahraničia. Neviem na čo to je, no 12€ nikoho nezabije, pre pokoj na duši. :)

Celá procedúra trvala maximálne 3 týždne. Všetko som teda stihol ešte v platnosti prevozných značiek. :D
DÚ, STK a OO PZ mám v meste, takže nebol problém po robote zabehnúť, vybaviť. Obvodný úrad je v Žiline (12km), takže tiež žiadny problém. Aj keby to bolo 50km. Aspoň bol dôvod prevetrať mašinu. :D

Takže ak je naozaj dobrá ponuka, nevidím dôvod prečo motorku nepriviezť zo zahraničia. Môže sa to oplatiť.
Naviac z Čiech nepotrebujete preklady dokumentov. Odhlásenie motorky tam stojí 600kč, v cene sú už prevozné značky s platnosťou 1 mesiac. A ak nájdete dobrého veksláka, dá sa pár eur ušetriť dobrým kurzom. Prípadne aj pri dani je rozdiel 1% (DPH ČR - 21%, SR - 20%). Nie je to veľká suma, no tých cca 60€ nenájdete len tak na chodníku a hneď je takmer tretina poplatkov zaplatená. :like:
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 03 Feb 2016, 11:00

dancul píše:Opäť pretriasaná téma dovozu mašiny zo zahraničia, naviac totálne OT. 8-)

Absolvoval som dovoz a prihlásenie motorky zo zahraničia bez cudzej pomoci. Takže som si musel naštudovať všetko potrebné a aj osobne absolvovať návštevy úradov.
Zhrniem teda postup v pár riadkoch:
1. DPH
Pri kúpe nového vozidla (teda staré maximálne do 6 mesiacov od prvej evidencie a najazdené do 6000 km) DPH v krajine pôvodu NEPLATÍTE. 20% DPH sa odvádza v SR.
Pri kúpe jazdenky (teda staršie ako 6 mesiacov, alebo najazdené viac ako 6000 km):
- súkromná osoba - platí cenu aj s DPH, v SR neplatí nič
- podnikateľ (faktúra na IČO) - nakupuje bez DPH, daň odvedie v SR
2. Prihlásenie
- v prípade, že je daňová povinnosť, odporúčam navštíviť najskôr daňový úrad. Na plnenie DPH totiž máte len 10 dní. Inak hrozí pokuta. S DÚ som mal asi najviac problémov - neschopnosť úradníčok, neochota, nevedeli povedať aké papiere, kam poslať peniaze, nevedeli nič. Na druhý pokus som uspel u vedúcej. Tá poradila, vysvetlila a ja som zaplatil.
- kontrola originality (60€)
- obvodný úrad - potrebujete originály a fotokópie všetkých papierov - doklad o kúpe, techničák, protokol z KO (pozor, nesmie byť starší ako 1 mesiac) a samozrejme kolky za 106€. Ak sa jedná o dovoz z inej krajiny ako ČR, doklady musia byť úradne preložené. Dostal som na papieri odkaz na internetovú stránku, kde sa dá sledovať aktuálny stav spracovania žiadosti. Do dvoch týždňoch vybavené.
- obvodné oddelenie PZ - prihlásenie (49,50€) - potrebné všetky papiere z obvodného úradu a aj potvrdenie o zaplatení DPH, pokiaľ bola daňová povinnosť. Samozrejme poistka.
- STK - administratívna kontrola. Myslím, že v protokole z obvodného úradu bola spomínaná, policajt pri prihlásení ma tiež na ňu upozornil. Kamarátka na STK povedela, že nie je povinná, ale odporúča. Najmä pre cesty do zahraničia. Neviem na čo to je, no 12€ nikoho nezabije, pre pokoj na duši. :)

Celá procedúra trvala maximálne 3 týždne. Všetko som teda stihol ešte v platnosti prevozných značiek. :D
DÚ, STK a OO PZ mám v meste, takže nebol problém po robote zabehnúť, vybaviť. Obvodný úrad je v Žiline (12km), takže tiež žiadny problém. Aj keby to bolo 50km. Aspoň bol dôvod prevetrať mašinu. :D

Takže ak je naozaj dobrá ponuka, nevidím dôvod prečo motorku nepriviezť zo zahraničia. Môže sa to oplatiť.
Naviac z Čiech nepotrebujete preklady dokumentov. Odhlásenie motorky tam stojí 600kč, v cene sú už prevozné značky s platnosťou 1 mesiac. A ak nájdete dobrého veksláka, dá sa pár eur ušetriť dobrým kurzom. Prípadne aj pri dani je rozdiel 1% (DPH ČR - 21%, SR - 20%). Nie je to veľká suma, no tých cca 60€ nenájdete len tak na chodníku a hneď je takmer tretina poplatkov zaplatená. :like:

Dancul, kedy si toto absolvoval ? Inac to v bode 1 som si aj myslel. Ok, ak je to fungel tak co im oznamim ze to veziem do SR a oni mi daju automaticky DPH dole ?
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod dancul » 03 Feb 2016, 12:02

Dovoz a prihlásenie som riešil 6-7 mesiac 2014.
Od vtedy sa v tomto procese pre motorky nič nezmenilo. Plechovkám tuším od tohto roka zrušili "výpalné" podľa objemu motora. No toto pre motorky nikdy neplatilo.

Na doklade o kúpe - faktúra, zmluva, alebo pod. musí byť uvedený nový majiteľ z inej krajiny EU. Vtedy DPH predajca neodvádza. Do dokladu o kúpe uvedie, že sa jedná po predaj nového vozidla do inej krajiny a DPH odvedie zákazník.
Malo by teda stačiť informovať predajcu, že sa jedná o vývoz. V mojom prípade to ešte konzultovali so svojím účtovník a ten to odobril. Kupoval som teda 3.mesačnú, slušne naloženú, jazdenku s 1890km ako novú motorku a teda v ČR bez DPH. :like:
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 03 Feb 2016, 12:33

a z predajne ? ktorej v CR, lebo nieco mam rozbehnute aj ja :-)
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod dancul » 03 Feb 2016, 13:40

Moravamotors v Krhovej
http://www.moravamotors.cz/
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Ruidos » 03 Feb 2016, 14:25

dancul píše:Moravamotors v Krhovej
http://www.moravamotors.cz/

Dik , v piatok tam asi idem osobne sa pozriet na model 2015 a 2016 :-)
2015 len skrz ceny a 2016 - - no ved uvidime :-)

Dancul, dik. Dostal som ako zlavu 10.000kč na prislusenstvo a zlavu na oblecko :-)

mozes mi do sukromnej spravy poslat ten postup na prihlasenie a pripadne kontakt na teba ?

dik
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výstava motocyklov Incheba merec 2016

Poslaťod Pito » 03 Feb 2016, 14:42

Daj pak vediet, ako to dopadlo, zaujima ma to :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 84 hostia