Cesta po Slovensku - prosba o rady

Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod mako3388 » 30 Aug 2020, 13:46

Čautě motorajďáci (hlavně zo Slovenska),
chystám se na svoji první delší motocestu a volba padla na Slovensko. Já jsem z Chebu, takže to mám na Slovensko stejně daleko, jako do Francie a z toho důvodu je pro mě velkou neznámou. A protože mám Vás :) , chtěl bych tímto požádat o rady, typy a nápady. Chtěl bych projet Slovensko dokola, vyhnout se Bratislavě, navštívit nějakou vinařskou oblast, vidět Tatry a dojet minimálně až ke Košicím. Přespávat bych chtěl ve stanu případně v penziónech. Pokud tedy někdo máte typy na místa na přespání volně v přírodě (tomu dávám přednost), ale i kempy vhodné pro motorkáře nebo penziony, prosím podělte se. Také bych si nechal poradit zajímavé tratě (motorkářsky), vyhlídky, co zajímavého kde navštívit, ale hlavně ty Tatry, kam se legálně vyškrábat na motorce a co nevynechat.
Chtěl bych vyrazit druhý nebo třetí týden v září /čiže v septembri/, a kdyby se někdo chtěl na určitý úsek přidat, budu rád.

Předem díky za rady a typy

Petr z Chebu
mako3388
*
*
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30 Dec 2018, 16:42
Bydlisko: Cheb
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod palo40 » 01 Sep 2020, 12:34

Slovensko je velmi rozmanite, zanedbane i velmi krasne.
Tatry precestuj urcite cele, nie su velke, daj kolecko aj cez Polsko.

Cesty mame rozbite hrbolate, aj hladke a kvalitne. Prespanie v prirode, ak nepodpalis les, najdes hocikde. Kempy a penziony najdes tiez.
Spoznas krasne udrziavane domceky, aj rozpadnute chatrce neprisposobivych obcanov.

Dohovoris sa lepsie ako vo Francuzsku a eura platia rovnake na Slovensku aj vo Francuzsku.
Nech sa ti dari a zazijes hodnotne nezabudnutelne zazitky... :ugeek:
palo40
 

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod mako3388 » 03 Sep 2020, 05:23

Díky moc za reakci :like:
mako3388
*
*
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30 Dec 2018, 16:42
Bydlisko: Cheb
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Femicko » 03 Sep 2020, 09:01

Ja by som Ti odporucal hlavne stredne a vychodne Slovensko. Je o dost ine, ako zapadne. Na severe hory, na juhu niziny, ale o to zaujimavejsie zakutia a ludia. Ak ale nepojdes hlavnymi tahmi, vsade sa Ti bude nieco pacit, nieco nepacit, nieco zaujme viac, nieco menej. Ale to je v kazdej krajine tak nejako, len s tou vyhodou, ze tu nie je jazykova bariera :-)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Floyd » 03 Sep 2020, 13:00

Tak originál rusnakovi nerozumie ani originál východniar, nie že Čech.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Meky » 03 Sep 2020, 16:03

Floyd píše:Tak originál rusnakovi nerozumie ani originál východniar, nie že Čech.


To jóó, pravdu máš Milánku, tam to nářečí je velice zajímavé, to možná ve Francii se domluvíš spíše :P
Ale jinak Slovensko je krásné, hlavně ten východ a Tatry. Tatry můžeš potom objet i přez Polsko.
I cesta na Slovensko se dá krásně naplánovat. Já třeba do Chebu jezdívám na Tábor, Písek někdy i více Šumavou, dle času, zpět zase většinou severněji, KV, Děčín, MB, Červenovodské nebo Červenohorské sedlo, Šumperk atp. Myslím, že výletem po ČR a SR, případně Polskem chybu neuděláš. Jednu cestu buď tam nebo zpět bych dal přez Oravu. Tož se opatruj, Chebáku a hlavně počasí ať ti přeje. Zdraví tě rodilí Chebák ;)
P.S. Pokud pojedeš na Oravu, určitě se zastav ve Staré Bystrici podívat se na Orloj a v Těrchové na brynzové halušky, máš to kousek i od sebe ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod pol104 » 11 Sep 2020, 16:20

Mám v plánu zítra taky vyjet na Slovenskona dva dny má někdo návrh co po cestě neminout, nebo tip na ubytování v okoli Stará lubovňa
https://mapy.cz/s/musobonemu
pol104
***
***
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 24 Sep 2018, 19:55
Bydlisko: Mosty u jablunkov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Richi » 11 Sep 2020, 22:26

1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod pol104 » 12 Sep 2020, 05:49

Díky Richi i za rady ohledně motorky
pol104
***
***
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 24 Sep 2018, 19:55
Bydlisko: Mosty u jablunkov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Meky » 12 Sep 2020, 07:25

No, trasu co ti navrhuje Richi asi již dobře znáš, alespoň do Zuberce.
Pokud se budeš držet tvé naplánované trasy a pojedeš kousek po dálnici, u Mary je motorest Dechtáre, mají dobré halušky, pokud bude čas na oběd. Jinak na Vavrišovo občas jezdím, tam do Tater to není moc záživné. Zajímavější je na tom samém sjezdu jet opačně, na Hybe, Východná, Štrba a pak se v Tatrách napojíš na tvou plánovanou trasu. Jinak pak cesta dále je v poho. Před týdnem jsem tam jel, jel jsem za Bardejov na otočku na kávičku ;) Počasí by ti mělo přát :like:
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod miro13 » 12 Sep 2020, 07:36

Zo Spišskej Belej ti odporúčam ísť na Spišskú Starú Ves - Červený Kláštor - Stará Ľubovňa ak ti to dovolí čas.
teraz: Honda NC700XA, Honda PCX125
bolo: Honda XR125L, MZ 150, Delta 50 (ZSSR), Mini 50 (ZSSR)
miro13
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 104
Registrovaný: 16 Jún 2018, 09:10
Bydlisko: Humenné
Motorka: Honda NC 700X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Meky » 12 Sep 2020, 12:03

No, to by už byla dost velká motanina. Spíše bych ti doporučoval již zmiňovaný Červený Kláštor, Sp. ST. Ves na cestě zpět a dále na Polsko, směr Nowy Targ a do Námestova. Tam už to potom určitě budeš znát. Polská strana hned za hranicema je " boží " :-)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cesta po Slovensku - prosba o rady

Poslaťod Tomas22 » 12 Apr 2023, 14:24

Ak chceš ísť smerom na Tatry ako spomínaš, tak sa môžeš zastaviť v kempe v Liptovskom Trnovci - https://www.megaubytovanie.sk/mara-camping. Je priamo pri priehrade Liptovská Mara s krásnymi výhľadmi na Nízke Tatry. A programu je tam tiež neúrekom ;)
Tomas22
*
*
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Sep 2022, 14:42
Motorka: Iná


Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia