Montaz 12V zasuvky (USB)

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 29 Apr 2015, 11:56

Dancul dik aj to je cesta a pomerne bezna, ma jednu mensiu nevyhodu ak cestujes v dazdi, tak si donavigoval, teda treba nabijaci kabel odpojit zo zasuvky a zavriet ju vrchnakom. Zasuvka ukryta v nadrzi je chranena a netecie ani popri vyvode nabijacieho kablika (ten vyvedies pri zamku a normalne kufor zacvaknes, kedze je okolo tesnenie, kabliku sa nic nestane) no a usetris miesto na trubke riadidiel. Jazdim s mobilom ako navigaciou s vodotesnym puzdrom.
Naposledy upravil BrAtKo dňa 29 Apr 2015, 12:01, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod Macek » 29 Apr 2015, 12:00

..já mám tuto stejnou také koupenou, ta montáž na řídítka - trubku je opravdu mizerná a díky tomu jsem ji ani na ty řídítka nedal.. nyní mám zásuvky dvě.. jednu uvnitř kufru napevno vestavěnou, zhruba tam jako ty jsi dal ten vypínač, napojenou na baterii rovnou, abych teda mohl nabíjet i když motorka bude odpočívat.. a druhou (tu s USB) jsem nechal na origo kabelu i s pojistkou napojenou také rovnou na baterii a smotanou v kufru, kdybych potřeboval se zdrojem manipulovat i mimo motorku.. (kabel má přes metr a aji něco vydrži)..
Nicméně musím konstatovat, že jedna zásuvka (vestavěná) bohatě stačí a tu druhou jsem instaloval, jen proto, že už jsem ji měl koupenou.. osobně mi příjde, že zásuvka venku na řídítkách je zbytečnost, teda pokud nejezdíte s mobilem jako navigací.. já mám TomToma a ten má své vlastní napájení v držáku a to je napojené přes relé. tzn. externí zásuvka pro mě ztrácí jakékoli uplatnění a akorát by na řídítkách zavazela.. (s tim USB je to velké heblo).. ve schránce mám stejně vercajk a lékarničku a příslušenství a zámky atd, helmu jsem tam za celou dobu co mám motku nedal..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod jezdec74 » 29 Apr 2015, 17:30

Já mám jednu ve schránce a jednu na řídítkách.
Používám obě, mobil nabíjím ve schránce a kameru na řídítkách.
Takto mi to vyhovuje.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod jaryn67 » 29 Apr 2015, 18:21

Já mám jen jednu na řídítkách a nemám s ní problém.Navigaci mám TomTom a ta se nabíjí samostatně.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod georgoo » 29 Apr 2015, 18:40

Ja mam ele. cez rele a zlodejku z poistkovej skrinky.
Z toho mam rozbocku na dva drziaky poistky a nasledne na:
- 2-jitu USB mam v kufri (faketanku)
- TomToma - vyvod priamo na drziak navigacie

Bratkove riesenie sa mi moc nepaci, tazko povedat co to po X-krat spravi s gumou tesnenia kufra, ale myslim, ze jej to moc neprospieva.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod puccky1 » 29 Apr 2015, 20:43

Dancul dnes som na ten padaci ram dobre klial aj na nosic kufrov
Strasne nervy ale zvladol som tahal som kabel na navigaciu a pri tej prilezitosti som si prirobil dalsiu zasuvku v poradi uz tretiu hotova elektraren
Foto nemam nejak ma to nenapadlo v tom zapale a nervaceni
Vsetky tri zasuvky mam na jeden okruh prva na priamo je v boxe a od nej cez vypinac ide jedna na riadidla a druha do navigacie ktora je volna na kabli pri baterke takze v pripade nudze sa da lahko aj ku nej dostat
Predtym som navigaciu napajal na riadidlach a ked prsalo tak som kabel prepol do nadrzo boxu a ja som ho tahal spodnou stranou kde su panty a veru nikdy mi tam nenatieklo
Kedze mobil nepouzivam na moto ako navigaciu tak dost casto ho nabijam ces usb redukciu v boxe takze pre mna ta zasuvka tam ma velky vyznam
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod dancul » 30 Apr 2015, 07:54

puccky1 píše:Dancul dnes som na ten padaci ram dobre klial aj na nosic kufrov
Strasne nervy ale zvladol som tahal som kabel na navigaciu a pri tej prilezitosti som si prirobil dalsiu zasuvku v poradi uz tretiu hotova elektraren
Foto nemam nejak ma to nenapadlo v tom zapale a nervaceni
Vsetky tri zasuvky mam na jeden okruh prva na priamo je v boxe a od nej cez vypinac ide jedna na riadidla a druha do navigacie ktora je volna na kabli pri baterke takze v pripade nudze sa da lahko aj ku nej dostat
Predtym som navigaciu napajal na riadidlach a ked prsalo tak som kabel prepol do nadrzo boxu a ja som ho tahal spodnou stranou kde su panty a veru nikdy mi tam nenatieklo
Kedze mobil nepouzivam na moto ako navigaciu tak dost casto ho nabijam ces usb redukciu v boxe takze pre mna ta zasuvka tam ma velky vyznam



S tým rámom podobne... už som pozeral kde má skrutky, že ho zhodím (dočasne). :D
Až som sa bál, že si doškriabem plasty. Nabudúce ich oblepím aspoň krepovou lepiacou páskou.

To je teda iná elektráreň. Však si pozeral kedysi dávno film Elektrický jazdec a nechal si sa inšpirovať. To aby si mal kam pozapájať tie svetielka. :lol:
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod eerl » 16 Okt 2015, 09:19

chlapi, vedel by mi niekto takuto zasuvku namotovat?
Priestor mam, naradie nie.

Viem aj prist v ramci Zapadu SR.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod jezdec74 » 16 Okt 2015, 09:56

Klidně Ti to namontuju, ale je to z ruky.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod eerl » 07 Nov 2015, 00:29

Ďakujem za ochotu, predsa si trochu od ruky. Aj tak to budem musieť dat urobiť v Honde kvôli záruke.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod jezdec74 » 07 Nov 2015, 12:46

Záruku bych v tomto případě neřešil, pokud neuděláš žádný větší zásah, což v tomto případě nehrozí.
Zásuvka se dá připojit úplně jednoduše přes externí pojistku na baterku a tím Ti nikdo nemůže ohledně záruky nic říct.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod Pupi04 » 08 Nov 2015, 10:46

jezdec74 píše:Záruku bych v tomto případě neřešil, pokud neuděláš žádný větší zásah, což v tomto případě nehrozí.
Zásuvka se dá připojit úplně jednoduše přes externí pojistku na baterku a tím Ti nikdo nemůže ohledně záruky nic říct.

To máš pravdu. Já jsem s zapojení dělal sám přes externí pojistku a v Plzni v Hondě, kam chodím, žádný problém nebyl. Asi to záleží na tom, jak se mechanik vyspí.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod eerl » 08 Nov 2015, 16:13

Vdaka za povzbudenie.
Mam zaroven na zapojenie aj Oxford touring gripy. Len najradsej by som to dal robit niekomu, kto NC pozna, kvoli demotazi plastov a tak... Teda bud nejaky pouzivatel fora, ktoremu by som kludne aj zaplatil ci hodil flasku :) Alebo aj ten autorizak, ak sa nikto z okolia nepodujme.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod keto » 08 Nov 2015, 23:33

Mám to taky přes externí pojistku přímo na baterii a v Krhové taky v pohodě :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod wasco » 09 Nov 2015, 01:06

eerl - kludne ti to nahodim - robil som to pred 3 tyzdnami
wasco
**
**
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 15 Júl 2015, 21:30
Bydlisko: Košice
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zásuvka 12V, USB

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť