Kmitanie predneho kolesa

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod puccky1 » 11 Apr 2018, 10:16

Vzdy to moze byt viacej veci ale kedze to zacalo robit az po nahodeni kufra tak je hadam kazdemu jasne co to zacalo robit;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod georgoo » 11 Apr 2018, 19:19

Pito píše:Sefe, nerad, ale nemas pravdu... Prave gumy toto robia tiez. Ja som riesil tento problem na mojej novej moto, kde som menil loziska v krku riadenia (z origo gulickovych za kuzelove), co vyriesilo polovicu problemu. Druhou polovicou boli vsak oskakane gumy a nerobilo to vzdy. Bolo to v rychlostiach iba medzi 50-60 a niekedy sa to objavovalo pri 70-80 podla povrchu cesty.

A Dovi ma pravdu - ja osobne preto uprednostnujem tailbag ako topcase.


Nemam nic proti tomu co pises, zo vsetkym suhlasim.
Moje vysvetlenie mi pride pravrepodobnejsie na to co popisuje. Ma relativne novu motorku s 6000 km, a kedze sa pytal na takuto vec, usudzujem, ze vlani zacal jazdit a mozno kufor kupoval az niekedy teraz, alebo na jesen. Kmitanie si zrejme vsimol az teraz. ;)

Beriem, mal som to napisat tak, ze v jeho pripade je pravdepodobne, ze za to moze TOPCASE a mal by to vyskusat zhodit dole a otestovat. Ak by to nepomohlo, popytali by sme sa na gumy (ak su prvovyroba, vsetci vieme, co na NC obuvaju :| ), az neskor by sme ho zacali strasit s krkom riadenia a ostatnymy šmakuládami :lol:
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod georgoo » 11 Apr 2018, 19:28

pcx píše:Takze ked su nahodene bocne kufre tak to nerobi ??


Nie, lebo tuto turbulenciu sposobuje jazdec hornou castou svojho tela, turbulencie idu priamo za teba a bocne kufre nezasiahnu.

Ak budes jazdit len s bocnymi, znizuje sa tym aj tazisko motorky, co prispieva k lepsej ovladatelnosti ;)
Dolezite je ale aby si to mal ako tak vyvazene, inak ta to bude tahat do strany, je to neprijemne a unavne to sustavne vyrovnavat
Nevyhodou je ale, ze si treba davat vacsi pozor na rozne predmety ako su kvetinace, stlpiky, ci auta ked okolo nich ides aby si to neštrajchol bocakom, treba si viac nadchadzat ;)

Ja jazdim tak ako potrebujem, topcase, alebo len bocne, alebo 3-kombo ;) To trasenie pokial sa budes drzat tam nebude. Je to len na tebe, co ti viac vyhovuje.

Len pre zaujimavost:
Viete, ze ak jazdite bez drzania porusujete vyhlasku ??? :lol: :lol: :lol:
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod Pito » 11 Apr 2018, 22:06

georgoo píše:Nemam nic proti tomu co pises, zo vsetkym suhlasim.
Moje vysvetlenie mi pride pravrepodobnejsie na to co popisuje. Ma relativne novu motorku s 6000 km, a kedze sa pytal na takuto vec, usudzujem, ze vlani zacal jazdit a mozno kufor kupoval az niekedy teraz, alebo na jesen. Kmitanie si zrejme vsimol az teraz. ;)

Beriem, mal som to napisat tak, ze v jeho pripade je pravdepodobne, ze za to moze TOPCASE a mal by to vyskusat zhodit dole a otestovat. Ak by to nepomohlo, popytali by sme sa na gumy (ak su prvovyroba, vsetci vieme, co na NC obuvaju :| ), az neskor by sme ho zacali strasit s krkom riadenia a ostatnymy šmakuládami :lol:


Jasne o nic nejde, tiez si myslim, ze na vine bude topcase. Preto som reagoval iba na jednu cast prispevku, aby sa tam mozno v buducnosti nasli ini, ktorych by pripadne tento problem trapil.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod pcx » 12 Apr 2018, 07:12

georgoo píše:...Ak budes jazdit len s bocnymi...


ano, taky mam plan. Preto som silno spozornel ked sa to tu zasalo spominat. Nemam ich totizto este nahodene.
Tak som kludnejsi teraz ze investicia do bočákov nevyfuci kominom...
Len teda musim si fakt potom zvyknut na tu sirku moto, aby som neskoncil volade trapne zaštrikovany medzi autami v rannej špičke cestou do prace :)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod keto » 12 Apr 2018, 09:33

Když už se tu řeší to kmitání, tak mám dotaz, má někdo na NCéčku tlumič řízení?
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod georgoo » 12 Apr 2018, 11:29

pcx píše:
ano, taky mam plan. Preto som silno spozornel ked sa to tu zasalo spominat. Nemam ich totizto este nahodene.
Tak som kludnejsi teraz ze investicia do bočákov nevyfuci kominom...
Len teda musim si fakt potom zvyknut na tu sirku moto, aby som neskoncil volade trapne zaštrikovany medzi autami v rannej špičke cestou do prace :)


Ak dochadzas a chces kluckovat pomedzi auta, co nie je moc bezpecne, ale to je na ine tema. Tak by som pouzival iba topcase, je to ovela praktickejsie.
Ak pojdes na vylet, topcase nechaj doma, nahod bocaky a chod. Sam sa do dvoch bocnych kufrov bezproblemo zmestis + mas NC, takze mas dalsich 20L vo Faketanku :like:
Jazdu si viac uzijes, moto bude hravejsia a kmitanie nebude. :like:

Je tam len jedna nevyhoda, musis si davat pozor, ako mas nahodene kufre, aby si niekde "neštrajchol".
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod puccky1 » 12 Apr 2018, 11:30

Pcx sirka kufrov bude plus minus sirka riadidiel tak ziadne obavy
Co sa tyka topcase a kmitanie tak mne to ten hlinikac od Momula nerobi ale az ked nontujem bocne kufre tiez hlinikace az vtedy mi zacne kmitat
Kombinaciu len bozne kufre bez zadneho som este neskusal
Ako pisal Georgoo ked sme dvaja prud obteka inak a kmitanie nepozorujem
Ale brutal kmitanie pocitim ked motorku umyjem a idem sa hned odviezt v tedy je to brutal takto tom sa skoro prvy krat vysypal teda v tedy som to aj zistil ze nieco nie je v poriadku najprv som myslel ze som wabkou zavazie odrazil ale nie robia to kufre a u kazdeho kufra zjavne inak podla prudenia vzduchu

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod pcx » 12 Apr 2018, 11:44

oukej chalani, vyskusam, nahodim, zistim ... dufam ze misia bude uspesna a bez držkopádu :)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod georgoo » 12 Apr 2018, 11:45

puccky1 píše:Pcx sirka kufrov bude plus minus sirka riadidiel tak ziadne obavy

Prrr, toto nie je vzdy pravda ;) ale ak by sme sa bavili len o NC, ktora ma vyfuk pod kufrom, tie kufre az tak nevycnievaju. Do stran, takze v podstate suhlasim :)


puccky1 píše:Co sa tyka topcase a kmitanie tak mne to ten hlinikac od Momula nerobi ale az ked nontujem bocne kufre tiez hlinikace az vtedy mi zacne kmitat

Zalezi od tvaru kufra a aj od sirky (priestorovej vyraznosti) jazdca. Toto co popisujes ty si myslim moze sposobovat aj ina vec. Uz si to presne nepamata, ale tvoje od Momula sa mi zdaju namontovane viac dozadu ako som mal ja Givi. To sposobuje vacsie zatazenie zadneho kolesa na ukor predneho. Ty si nizsi, lahsi, a v kombinacii s brzdnou silou kufrov (nieco ako plachta) ti odlahcuje predok a citis nestabilitu, vlnenie.

Toto iste mi robilo, ked som mal nalozene na NC vsetky 3 kufre do plna, jazda nebola taka ista a predne koleso ako keby horsie drzalo. Rovako to mam aj na Tracerovi, aj ked tam je to jemne lepsie, plavanie predku je mensie. Zavisi od asi 4932 fkatorov, ako to bude.

Je to nieco ako "dan" za pohodlie (plexi) a batozinovy priestor.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod puccky1 » 12 Apr 2018, 11:53

Duri my sa tu bavime o NC ty nie? ;)
Moje kufre su len o par cm sirsie ako rajdy ktore maju aj kryty
Neviem ake uchytenie a sirku maju ine kufre ale tym ze mam vyfuk pod kufrom momul povedal ze su zatial najuzsie ake kedy robil teda sirka motorky s kuframa

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod sugo25 » 13 Apr 2018, 21:58

"Moje vysvetlenie mi pride pravrepodobnejsie na to co popisuje. Ma relativne novu motorku s 6000 km, a kedze sa pytal na takuto vec, usudzujem, ze vlani zacal jazdit a mozno kufor kupoval az niekedy teraz, alebo na jesen. Kmitanie si zrejme vsimol az teraz. ;)

Beriem, mal som to napisat tak, ze v jeho pripade je pravdepodobne, ze za to moze TOPCASE a mal by to vyskusat zhodit dole a otestovat. Ak by to nepomohlo, popytali by sme sa na gumy (ak su prvovyroba, vsetci vieme, co na NC obuvaju :| ), az neskor by sme ho zacali strasit s krkom riadenia a ostatnymy šmakuládami :lol:[/quote]"

Ahojte,
Ako vacsinou pravda je asi niekde uprostred :-)
Kufor mam od zaciatku s motorkou, vsimol som si to teraz lebo do teraz to nerobilo, ale musim povedat ze jazdim len od SEP 2017(oficialne). Moze to byt sucasne aj od pneu aj kufrom aj vyvazenim. Dal som kufor dole tak to nerobilo, ale dneska som bol na jazde bez kufra a v slabo pozorovatelnej miere to robilo aj dnes. Avsak s kufrom je to skoro az nebezpecne.
sugo25
**
**
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18 Máj 2017, 20:54
Bydlisko: Mosonmagyaróvár HU
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod Meky » 14 Apr 2018, 08:55

No, jezdím bez kufru, se zadním, prázdný, naložený, s bočními kufry a kmitání předního kola jsem si nikdy nevšiml. Schválně se na to zaměřím. ;) Myslím Keto, že tlumič řízení tu ještě nemá nikdo.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod puccky1 » 14 Apr 2018, 10:36

Ono to najviac citis ked pustis riadidla
Bez bocnych kufrov mi to nerobi nic ale ked mam kufre tak v rychlostiach okolo 40 az 70 km/h sa to rozkmita

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kmitanie predneho kolesa

Poslaťod georgoo » 17 Apr 2018, 18:31

puccky1 píše:Duri my sa tu bavime o NC ty nie? ;)
Moje kufre su len o par cm sirsie ako rajdy ktore maju aj kryty
Neviem ake uchytenie a sirku maju ine kufre ale tym ze mam vyfuk pod kufrom momul povedal ze su zatial najuzsie ake kedy robil teda sirka motorky s kuframa

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Ja som to mal presne naopak, asi 3-5 cm uzzsie z kazdej strany ako kryty :)
Ja pisem aj o NC aj o terajsej ;)
A vyfuk pod moto, alebo tak ako to ma NC je pre kufre uplne idealne. Uplne opacne je to napriklad pri Vstromovi, ci GSe, kde davaju asimetricke kufre, Jeden je cely vacsi, co je dost blbost vzhladom aj na vyvazenie motorky :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia