Reťaz - výrobná vada

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Reťaz - výrobná vada

Poslaťod yenkie » 15 Jan 2013, 18:25

Na nete som postrehol info, a dokonca mala Honda aj zvolávačku ohľadne reťazí. Jedná sa o reťaze od výrobcu RK (nebezpečenstvo roztrhnutia reťaze z dôvodu zlého tepelného ošetrenia reťaze). Kto má D.I.D. je všetko OK. Skontrolované, mám D.I.D.
Pýtal som sa na to aj predajcu, ktorý mi to potvrdil. Zároveň som bol ubezpečený, že novo kúpené moto by to mali mať už OK. Takže info dobré možno pre tých ostatných...
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Reťaz-výrobná vada

Poslaťod hamtil » 28 Okt 2013, 20:33

Mám najeto na řetězu od výrobce RK už přez 13 tisíc a je stále v pohodě. Dávám mu dost zahulit,ale je třeba se o něj i trochu starat.
Obrázok užívateľa
hamtil
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 28 Okt 2013, 08:02
Bydlisko: Jablonec nad Jizerou
Motorka: Honda NC 700X

Re: Reťaz-výrobná vada

Poslaťod Puggy » 28 Okt 2013, 21:51

Mne ju vymenili počas minuloročnej zvolávačky.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Reťaz-výrobná vada

Poslaťod keto » 22 Sep 2014, 11:28

Nechci na to zakládat nové téma,ale co jste kupovali v poslední době řetězovou sadu z Motořetězy.cz zkontrolujte si zda tam máte to menší ozubené kolečko se symetrickým nebo asymetrickým stranovým osazením,dobré je se symetrickým.Pokud máte špatné, kontaktujte dodavatele.Přikládám foto špatného kolečka a citaci mailu od motořetězy.cz

Dobrý den,
Kolečko Vám vyměníme za správné od jiného výrobce na naše náklady. O tom, že zaslaný výrobce toto kolečko vyrobil špatně jsme se dozvěděli již minulý týden, kdy nás o této skutečnosti informoval jiný zákazník. Bohužel v době Vašeho nákupu jiný dodavatel neměl kolečko skladem. Omlouvám se za tuto skutečnost. Prosím o informaci (mailem nebo telefonicky) kam a kdy máme kolečko zaslat na výměnu. Druhý den od expedice kolečka by na Vaší adresu přijel kurýr a bezplatně s Vám zboží vyměnil.
Jediné o co Vás prosím je, že musíte kolečko zabalit do nějaké obálky, či krabičky a napsat na ní naší adresu.
Budeme čekat na Vaší reakci.
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem a přáním úspěšného dne
Bc. Tomáš Vojta
FT Sun s.r.o.
Tým Motoretezy.cz
Tel. 734316688
vojta@ftsun.cz
Prílohy
WP_20140801_001.jpg
špatné kolečko!
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Reťaz-výrobná vada

Poslaťod Alesko » 22 Sep 2014, 19:00

Tak toto koliesko musim vratit ,a to dobre mi poslu .
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Reťaz-výrobná vada

Poslaťod puccky1 » 22 Sep 2014, 19:41

Ty vole tak ja mlatim 20 000 so spatnym kolieckom :shock:
Ani ma nehne ho davat dole ostane tam pekne este minimalne dalsich 30 000 :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod vladimir » 22 Máj 2020, 15:07

chalani..
napadlo by Vás že nová reťaz z výroby nemá rovnaké medzery medzi valčekmi ? samozrejme nie každá.. 520 VX2, česká reťaz 520 DZX majú v tom pevnom článku väčšiu medzeru ako v spoji medzi článkami.. staršia ó krúžková 520 DZO je presná.. rovnaké medzery.. iné reťaze som neskúšal..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod vladimir » 22 Máj 2020, 21:02

ja som si v útorok do obeda odskočil do Zvolena a cestou späť sa začala ozývať reťaz.. také jemné hučanie a vibrácie.. mazal som po diaľnici.. reťaz čo je nahodená som ešte ani nešponoval.. kúpil som vrtáky 5.8 a 5.9 že skontrolujem či nieje medzi valčekmi nejaká väčšia medzera.. a ono do toho pevného článku sa dá zastrčiť vrták 5.9 a do spájacieho 5.8 takže oni tie reťaze tak vyrábajú..

dnes som vytiahol motorku pozerám na rozetu a tie priehlbiny vyzerajú nejaké hlbšie.. tá rozeta aj z reťazou má nejakých 8 000 km.. že sa mi doma pohadzuje kúsok starej reťaze a aj rozetu som našiel čo som minulý rok dal dole tak som na ňu nasadil tú reťaz a normálne je vidieť že tie špičky zubov medzi valčekmi viac trčia na motorke ako na starej rozete s tým kúskom reťaze..

rozetu mám 44 zubovú no neviem kto ju vyrobil..je to také malé odľahčenie, motorka ide krajšie a aj spotreba klesla.. firma JT nevyrába 44 zubovú ale na internete som našiel Motopoint a oni majú v ponuke 44 z. na objednávku.. uvidím čo to bude zač..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod palo40 » 23 Máj 2020, 16:29

Vladimir, nejde ti moto lahsie preto, lebo rozeta na viac zubov, cize ma lahsi prevod ?
Bicykel to ma podobne.
Spotreba ak ti klesla, mozno je to tym, ze na 100 km vylete, tebe ukaze ze si urobil az 101-102 km ?
A rychlomer ti pridava, akoze ides rychlejsie ako je realita ;-]
palo40
 

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod vladimir » 23 Máj 2020, 18:47

nazdárek palo..

toto už tu bolo niekoľko krát rozoberané.. jednoducho 6-ta rýchlosť je ťažký prevod.. motorka je hlučná, musíš mať dosť pridaný plyn pri tej istej rýchlosti a zrýchlenie je pomalé.. čo predbiehanie tak skoro vždy bolo treba podradiť na 5-ku.. ja som 6-ku radil až pri 115..

skúšal som aj menšie koliesko vpredu 16 zubové ale to už bolo všetko také krátke a veľa preraďovania.. ale aj vtedy bola spotreba menšia.. no 44 zubové vzadu je ideál.. tak mali tú motorku predávať.. aj keď jazdíš svižnejšie motorka to zvládne že nepridávaš viac ako na polovicu plynu..

rozdiel v km je zanedbateľný.. čo som prekvapený že aj vzduchový filter už tam mám nejak dlho ten istý.. nepatrím k tým čo nejak sledujú spotrebu ale pri našich výletoch mi vychádzala 4.2 litra.. no teraz 3.5 L.. o ten filter ani spotrebu nejde ale tá jazda je iná.. lenže rozeta 44 z. od MTZ je blatová.. som zvedavý čo mi pošle Motopoint..

cez dediny jazdím rýchlejšie ako 50 no predtým na štvorku a teraz ide aj 5-ka pekne..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod palo40 » 24 Máj 2020, 19:54

Ak budes mat moznost, vyskusaj napr. 130 podla GPS, ci ti nebude ukazovat tacho takmer 150 km/h.
A s kamosom si vynuluj pocitadlo km a po napr. 100-200 km, pozri kolko km si urobil ty a kolko on.
Tam je myslim tajomnstvo lepsieho chodu motora a nizsej spotreby.

Raz ma viezol kamos na starej dodavke. Ked isiel 120, hovorim naozaj taha super, aj ked ta rychlost sa mi nezda.
Odpovedal, ze dal mensie kolesa. Zapnem GPS na mobile a isiel realne 95 km/h ;-]
Ze aj spotreba mu isla dole.
palo40
 

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod vladimir » 24 Máj 2020, 23:12

Ty rúbeš čísla..

takže ten jeden zub na rozete robí rozdiel 2.3 km.. aby som išiel 100 musím mať na tachometri 102.3 samozrejme toto je vypočítaný rozdiel a ešte je rozdiel od výrobcu.. lebo každý tachometer ukazuje viac ako GPS..

chodíme viacerí ale tie kilometre sú dosť rozdielne.. každému to píše ináč.. dva týždne späť v nedeľu sme urobili taký dlhší výlet a kamarátova nová Yamaha 900 ukázala 556.. chcel som mu povedať že mne to píše viac ale ja som mal 550.. tak som bol ticho lebo on má ešte väčšiu odchylku od GPS ako ja..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod palo40 » 26 Máj 2020, 07:13

Hondy NC velmi nadhodnocuju rychlost na tacho hlavne pri vyssich rychlostiach.
Napr. jazda na dialnici pri 130 km/h, ale nie podla rychlosti tacho, ale podla GPS.
Pri 130 km/h podla GPS ides podla tacho 141-144 km/h, zalezi na ojazdeni, nafukani pneu...

Ked priratas 1 zub navyse na rozete, mas na tacho takmer 150 km/h.
Ak mozes vyskusaj, budeme potom mudrejsi :-]
palo40
 

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod vladimir » 26 Máj 2020, 20:17

na to jazdenie po okrskách je NC je v pohode.. že mám na zadu 44 zubovú rozetu ide tá motorka krajšie, menej vibrácii, tichšie a lepšie reaguje na pridanie plynu.. a to je pre mňa dôležité.. a ten rozdiel na tachometri neriešim.. jazdiť z NC po diaľnici 150 to by mi pripomenulo časy keď som hrkotal z vetrieskou.. alebo Liazom po betónovej diaľnici z Brna na Prahu za starých čias.. teraz už je tá diaľnica lepšia..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Reťaz - výrobná vada

Poslaťod palo40 » 27 Máj 2020, 23:04

Nemusis po dialnici jazdit 150. Mozes ist legalne 130 aspon na chvilu pre porovnanie...

Keby si isiel na dialnici 130 podla GPS, ziadnu pokutu dostat nemozes, aj ked tvoje tacho by ukazovalo takmer 150 km/h.
Rychlost po zmene rozety + nadhodnotenie rychlosti na tacho hlavne vo vyssich rychlostiach NC je realita.

Mozno mas zmenou rozety najrychlejsie NC na svete ;-]
palo40
 

Ďalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia