Výměna řetězovky

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Richi » 14 Apr 2016, 21:58

Áno má, Macek. :D
Je to k nemu len 3 h cesty a to je bližšie než na alpovačku
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 14 Apr 2016, 21:58

Mal si kupit hned retaz ZVMX a mal by si pokoj kym tam mas origo koliecka tie podla mna vydrzia najdlhsie

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Richi » 14 Apr 2016, 22:00

Si ma predbehol , Puccky ;)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Pito » 14 Apr 2016, 22:01

este som nekupil, zajtra objednam, necham si to prejst hlavou. Ale vsetko smeruje k tomu, ze kupim hned aj zvmx. Puccky, takze si myslis ze origo vydrzia viac ako ktorekolvek kalene ine?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 15 Apr 2016, 05:38

Pito osobne za seba mozem povedat ze origo koliecka ktore mali nabehane zhruba ako tvoje mali 18 000 vyzerali lepsie ako nove s motoretezov cz
Take nejake vacsie zuby sa mi zdali na nich
Inak tie druhe tam uz mam cca 43 000 km a na pohlad volnym okom vyzeraju v poriadku
Ked maju akciu asi by som kupil rovno drahsiu ale aj tu co si na nu daval link mi vydrzala 40 000 km takze spoko a o cene 37 € ci kolko uz ani nehovorim moja stala 60 €

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Macek » 15 Apr 2016, 06:29

Macku, to ťa s tou nitovačkou riadne obtiahli: http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1032 ... d-oem.html[/quote]
..nenatáhli.. ja mam origo Did.. tahke cos našel je jen napodobenina.. nemysli si že sem ji taky nenašel.. koupiš i za 500.. ale kdo vi jaje blato..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod BrAtKo » 19 Apr 2016, 18:09

Dnes sme s Pitom boli meniť reťaze u jedného servisaka v BA. Pito to mal za 10€, mna ukecal ze ked uz mam so sebou aj rozety tak som to dal vymeniť cele za 20€. Takze rozmery s XVMX reťaz nahodene. Uvidíme nájazd. Výmena pri 19800km.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod HonzaR » 15 Júl 2016, 10:26

Budu si dělat výměnu řetězovky nakonec sám. Nýtovačku jsem si pořídil, ale rád bych se zeptal majitelů Integer, zda již někdo sám výměnu prováděl - jaká jsou tam úskalí v demontáži bočních panelů? Nerad bych ulámal nějaké patentky.

Dál bych měl dotaz, zda nutné měnit i rozetu s hnacím kolečkem? Mám najeto 23tkm, řetěz již "krvácí", ale rozeta vypadá neopotřebovaně (kolečko je však skryté). Ušetřil bych si tím asi složitou demontáž bočních plastů...

A do třetice bych si dovolil poprosit moderátory, zda by tohle užitečné vlákno nepřesunuli do sekce "Servis a údržba - Sekundárny prevod".

Dík moc. :like:
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod gugo » 15 Júl 2016, 10:38

HonzaR píše:Budu si dělat výměnu řetězovky nakonec sám. Nýtovačku jsem si pořídil, ale rád bych se zeptal majitelů Integer, zda již někdo sám výměnu prováděl - jaká jsou tam úskalí v demontáži bočních panelů? Nerad bych ulámal nějaké patentky.

Dál bych měl dotaz, zda nutné měnit i rozetu s hnacím kolečkem? Mám najeto 23tkm, řetěz již "krvácí", ale rozeta vypadá neopotřebovaně (kolečko je však skryté). Ušetřil bych si tím asi složitou demontáž bočních plastů...

A do třetice bych si dovolil poprosit moderátory, zda by tohle užitečné vlákno nepřesunuli do sekce "Servis a údržba - Sekundárny prevod".

Dík moc. :like:


nejlepsi postup je stahnout si servisni manual, integra bude mit pravdepodobne na retezovym kolecku dva srouby , ale aby ses pak nedostal do stavu kdy zjistis ze je tam jeden velkej sroub a ze ho musis nalepit a nemel lepidlo na zavity.

Menite retezovy kolecko a rozetu je takovej dobrej zvyk, proste se meni cela retezova sada. Kdyz to neudelas , asi se svet nezacne tocit obracene, maximalne tim snizis zivotnost retezovky.
gugo
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13 Júl 2016, 09:05
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod georgoo » 15 Júl 2016, 11:56

HonzaR píše:A do třetice bych si dovolil poprosit moderátory, zda by tohle užitečné vlákno nepřesunuli do sekce "Servis a údržba - Sekundárny prevod".
Dík moc. :like:


presunute, tiez som na tym uvazoval, ale zabudol som na to. :like:
georgoo
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 15 Júl 2016, 19:49

Gugo vidno ze si motor s NC nevidel ani na obrazku
Integra ma motor taky isty ako ostatne NC automat
Takze bude tam jedna skrutka a bolo by dobre mat to lepidlo na zavity
Inak je mi divne ze za tolko km sa nikto neunuval vycistit ten bordel pri tom vyvodovom koliecku hlavne ze kazdy lesti retaz ale to ze sa mu hned znova zasere od bordelu uz asi nikoho nesere

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod gugo » 15 Júl 2016, 20:11

puccky1 píše:Gugo vidno ze si motor s NC nevidel ani na obrazku
Integra ma motor taky isty ako ostatne NC automat
Takze bude tam jedna skrutka a bolo by dobre mat to lepidlo na zavity
Inak je mi divne ze za tolko km sa nikto neunuval vycistit ten bordel pri tom vyvodovom koliecku hlavne ze kazdy lesti retaz ale to ze sa mu hned znova zasere od bordelu uz asi nikoho nesere

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku



Ne nevidel, predpokladal jsem to podle toho jak to Honda dela nebo delala u malo vykonejch motoru. 2V motory <55 kw to tak mely vsechny, co si tak pamatuju.
Ale prave proto pisu ze nejlepsi je vzit si k ruce SM, pak clovek vi. A informace dodana v SM je rozhodne lepsi nez co nekdo napise na chatu, napr stran utahovaciho momentu :D
gugo
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13 Júl 2016, 09:05
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod jezdec74 » 16 Júl 2016, 07:33

puccky1 píše:Inak je mi divne ze za tolko km sa nikto neunuval vycistit ten bordel pri tom vyvodovom koliecku hlavne ze kazdy lesti retaz ale to ze sa mu hned znova zasere od bordelu uz asi nikoho nesere

Petře, já jsem na NC ten kryt měl dolů několikrát i se šajtrou a bordela tam bylo vždycky dost. Je nesmysl čistit jen řetěz.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod HonzaR » 16 Júl 2016, 09:49

Mám jednu zprávu pro Integristy, a to, že 17z kolečko je snadno přístupné po odmontování krytu viz fotka. Nemusí se demontovat nic dalšího, šipky označují dva šrouby s šestihranem 8mm, takže trubkáč, nebo malá gola s prodlužovákem. Pak trocha ekvilibristiky, než se podaří stříbrný kryt (za kulatým víkem převodovky) dostat ven. Kolečko je pod šroubem na 14mm ořech, je potřeba pořádně zatáhnout ruční brzdu, aby se povolilo. Lepidlo jsem v závitu nenašel.
Prílohy
DSC07636.JPG
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod hipisko » 16 Júl 2016, 17:56

Honza, Dakujeeeeem
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

PredchádzajúciĎalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia