retaz

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: retaz

Poslaťod Macek » 25 Mar 2015, 21:56

..kluci todle by vám mohlo pomoct šetřit.. já se tím inspiroval a vyzkoušel a funguju.. a krom toho že nemám ani takovou spotřebu petroleje, tak ho ani nerecykluju.. jukněte a napište, co si o tom myslíte..
https://www.youtube.com/watch?v=Zk5X9XdMXiw
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: retaz

Poslaťod georgoo » 25 Mar 2015, 22:58

Macek píše:..kluci todle by vám mohlo pomoct šetřit.. já se tím inspiroval a vyzkoušel a funguju.. a krom toho že nemám ani takovou spotřebu petroleje, tak ho ani nerecykluju.. jukněte a napište, co si o tom myslíte..
https://www.youtube.com/watch?v=Zk5X9XdMXiw


Ja som to tak robil, kym som mal povodny cistic vo flasi, ale aj tak toho cistica minies strasne vela. Petrolej som pouzil len raz, este na povodnu retaz.
Tuto novu som cistil len 2 krat, a uz ma nieco cez 5000 km.
Na cistenie pouzivam kettemax, ale striekam do neho spray na cistenie (Motul), tak ako borec na videu pouziva mazadlo.
Retaz to pekne ocisti, nemam vsetko zahnusene od oleja. Potom ju len poutieram do sucha handrou.
A mazem bez kettemaxu, len sprayom.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: retaz

Poslaťod Pavel » 26 Mar 2015, 08:42

Mě se to líbí, ale se přiznám, že řetěz jsem dosud na NC nečistil(je jen minimálně zaprášený), jen jsem ho mazal Motulem. Ještě bych si ale musel dokoupit ten zadní zvedák, jinak nevím, jak bych otáčel bezpečně zadním kolem, v ruce bych to neudržel :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: retaz

Poslaťod Floyd » 26 Mar 2015, 10:34

Ja cistim retaz vapkou. Blbost ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: retaz

Poslaťod BrAtKo » 26 Mar 2015, 10:36

Blbost...kvoli gumovym O kruzkom, ktore mozes aj roztrhnut.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: retaz

Poslaťod Floyd » 26 Mar 2015, 10:48

To by museli byt tie kruzky z nejakeho moc jemneho materialu. Robim to vapkou 3 roky a zatial je vsetko O.K.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: retaz

Poslaťod THeBaNDiT » 26 Mar 2015, 10:49

mne napadlo, ci si tym padom motorku nezafrkas tym špinavym olejom (nezriedka lepivym), ktory z tej retaze na motorku pojde...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: retaz

Poslaťod HonzaR » 26 Mar 2015, 11:13

Mně tedy prodejce důrazně varoval, před čistěním řetězu vapkou - tlakovou vodou. A že všechny přípravky musejí mít v návodu, že jsou použitelné na řetězy s o-kroužky. Mazat po ujetých cca 500km. Zatím jsem mazal 2x a bez čistění, protože řetěz byl zjevně čistý.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: retaz

Poslaťod Floyd » 26 Mar 2015, 12:28

Takto to vlastne je: retaz normalne cistim sprayom a obcas ked vytiahnem vapku, tak ju prebehnem a nic som neposkodil. Alebo ? Ako to zistim ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: retaz

Poslaťod BrAtKo » 26 Mar 2015, 12:57

Podla mna to bezne nezistis, skus zblizka, moc zblizka clanok po clanku pozriet ci vidis O kruzky a ci su ok a neprepustaju olej od vyrobcu (je pod nimi). Zistis to tak, ze sa ti skrati zivotnost retaze, ze bude hlucnejsia, uvidis pri kolko km budes musiet menit a porovas si to s priemerom ostatnych clenov. Neopotrebovavas potom len retaz, ale aj ozubene kolieska. Celkom pekne video o problematike povier a mytov o retazi a odpovie na otazky ci cistit a ako to cele funguje DOPORUCUJEM POZRIET: https://www.youtube.com/watch?v=YEE0KVRwGUY

A citujem z jedneho webu (http://motocykel.sk/clanok.php?id=82&ti ... %20re%9Daz):
V prípade reťazí s O-krúžkom, je mazivo uzavreté v pracovnej časti tzv. O-krúžkami. Pri údržbe nepoužívajte paru, benzín ani organické rozpúšťadlá. Pri čistení reťazí s O-krúžkom nepoužívajte tvrdé kefy alebo iné metódy, ktoré by mohli poškodiť gumenné O-krúžky (pri sušení vzduchovým kompresorom je treba držať pištoľ vo vzdialenosti aspoň 50 cm.) Zacnem od seba, ked som mal prvu motorku, tak som ani nevedel ze sa retaz cisti a maze, tak mi kamarat - bahnak , ale v dobrom poradil : bez na umyvaren a dobre wapkou. O-kruzky len tak lietali a tak som absolvoval prvu vymenu retaze. A ešte jednu zaujímavosť. Keď pichnete do o-krúžku špendíkom, ihlou alebo ho poškodíte malým kamienkom, tak už pri malej námahe praskne.

P.S. objednal som si svoje Premium balenie Kettenmaxu, ten cistic pribaleny zvitazil aj nad Motulom a vyzera ze aj mazivo S100 biele je vybornej kvality a stoji polovicu co Motul
Naposledy upravil BrAtKo dňa 26 Mar 2015, 17:23, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: retaz

Poslaťod THeBaNDiT » 26 Mar 2015, 13:51

a mne v servise povedal, že technický benzín na handru a pretrieť reťaz... tak ja už neviem :) Či to oni chcú, aby si to zákazník (sám) dojedrbal, a potom kupoval reťaz novú?? :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: retaz

Poslaťod Pavel » 26 Mar 2015, 14:03

Já už bílé mazivo nechci, soused mi řekl "že Pavel čo to máš za škaredý sivý reťaz, mám v garáži vyjetý olej, tak ti ho trocha dám na namazanie", ale ja mu povedal, že ujo toto je drahe mazadlo novej doby, že to on ještě nezná. Ale asi taky zůstanu u hadry a technického benzínu, ikdyž ta sada je dobrá. Já nový řetěz v Hondě v budoucnu kupovat určitě nebudu, když na netu je o dost levnější :) A každý servisák ti řekne něco jiného i třeba ohledně zaběhnutí moto, je jim úplně jedno jak si ji zaběhneš, on na tom ztratný nebude. I špatným zaběhnutím motor jen tak nezničíš, ale pak si třeba připlatíš za včasnější údržbu a celkovém seřízení, což oni ocení a zarobi:like: Vždy jim jde v první řadě prodat novou motorku, až někde hodně dál je záruční servis, pak ani nemluvím, "o tebe ani o mě" jim vůbec nejde a podle toho se i tak většinou až na malé vyjímky chovají
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: retaz

Poslaťod jezdec74 » 26 Mar 2015, 14:43

Tuto záležitost ohledně řetězu i ostatního vidím úplně stejně jako Pavel. Mnohdy by možná člověka překvapilo, kdyby se zeptal servismana, jak dlouho tuto práci dělá a co dělal předtím.
Najednou by možná byla odborníkova odpověď: Dělám tuto práci již skoro týden a před tím jsem byl cukrář ..... :x
Všichni lidé jsou snadno ovlivnitelní (TV, novinami, různými rádoby odborníky atd.) záleží jen na tom, jak je ten člověk přesvědčivý a kolik si z toho kdo vezme.
O řetěz je určitě potřeba se starat, ale pokud se nejezdí hodně v blátě a dešti, tak zase nebude potřeba to nějak přehánět.
To je ale jen můj názor, nečistím (myslím, že zatím není třeba) a jen mažu ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: retaz

Poslaťod jaryn67 » 26 Mar 2015, 15:22

No přece - KDO MAŽE,TEN JEDE :like: :like: :like:
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: retaz

Poslaťod jaryn67 » 26 Mar 2015, 15:29

Já osobně čistím sprejem na to určeným,Nastříkám to na řetěz,pak za řetěz zapřu starý rýžák a točím a točím.Pak vemu hadr,uchopím řetěz a zase točím a točím.Pak to nechám ushcnout(ty zbytky) a nastříkám řetěz k tomu určeným sprejem.Jaký to je??Myslím,že každý slušný prodejce příslušenství Vám poradí.Jenom je s tím trochu práce,ale co na té noční má člověk dělat?Na Honda Festu jsem chtěl po servisákovi vyčistit a namazat řetěz(asi po 1000km),ale on říkal,že nemá co čistit,že by se takhle měl o moto starat každý a je o problém míň.Jenom ho namazal a já frčel dál.
Ale mám zase jiné problémy,co jiní třeba ani nezažili,viz. urvané lanko od spojky.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia