Mazanie reťaze

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: Mazanie reťaze

Poslaťod puccky1 » 27 Jún 2021, 19:20

Tiez sa mi zda ze niektori ludia robia s toho mazania jadrovu fyziku.
Motorku mam na jazdenie a nie na kazdodenne cistenie a lestenie.
Spociatku som asi vyskusal vsetko a vsetky rady na fore ale najviac my vyhovovalo mazanie olejom aj retaz vydrzala najdlhsie.
Mazem pred jazdou alebo po umyvani.
Pripadne ked je uz ozaj sucha a pyta si olej uz aj hlasnym suchotanim

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Mazanie reťaze

Poslaťod vladimir » 27 Jún 2021, 20:44

puccky..
druhú motorku mám trojválec s tempomatom.. každá klapka je riadená elektronikou a je to nejaké móc citlivé.. idem cez dedinu povedzme 65 na 5-ku.. zapnem tempomat a cítim že motorka nejde rovnomerne ako by mala.. samozrejme že to nerobí vždy..

niekedy ide krásne inokedy nie.. a ono to robí polosuchá reťaz.. keby tá elektronika nebola taká citlivá nič by sa nedialo.. pár valčekov ide po púzdre na sucho má trochu väčší odpor a motorka doslova o nič spomalí ale elektronika otvorí viac klapky aby zrýchlila a hneď im zase uberie aby držala nastavenú rýchlosť..

na ucho sa zdá že motor má rovnaké otáčky len je to poťahovanie cítiť a aj na rovnej dokonalej ceste sa húpe.. nejakú dobu trvalo než som na to prišiel.. tento týždeň motorka jazdila v útorok, štvrtok, piatok a dnes.. jasné že po každej jazde sa nemaže.. ale keď je reťaz namazaná tak motorka ide na tempomat pekne pri pomalej rýchlosti.. takže musím mazať.. couž..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Predchádzajúci

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia