Progresivne pružiny NC750X

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod vladimir » 16 Júl 2018, 07:15

minule som sa aj potešil keď tu Richi napísal že výška hladiny sa v tlmiči nemení a to by potom boli jednoduché možnosti ako o kúsok zlepšiť pérovanie.. ale logika vraví že keď sa pozriem na spodný diel tlmiča ako na nádobu plnú oleja a pri zasúvaní do nej vrchného dielu v ktorom tiež je olej tak s toho spodného dielu musím niekde olej vytlačiť..

aj som sa kapku vystrašil že keď sa tá hladina nemení tak teraz ja mám stále vrch pružiny mimo olej.. tak rozobrať..

v sobotu po obede som zdvihol motorku otvoril tlmiče olej nalial ako má byť po vrch pružín, začal som zdvíhať koleso a olej šiel hore.. pri stlačení tlmičov o 10 cm olej vystúpil o 13.5 cm takže ide rýchlejšie hore ako pérovanie..

výška vzduchu od leja po zádku pri úplnom spustení tlmiča že koleso visí vo vzduchu je 19 cm.. pri stlačení o 10 cm sa ten vzduch musí stlačiť na 5.5 cm..

ešte som skúšal koľko ma to pustí hore a pri stlačení o 11 cm už to tak klepne.. výrobca jednoducho nedal veľa priestoru na chod tlmičov.. postavíte motorku.. tlmiče sa stlačia.. sadnete zase sa o kúsok zníži a na chod pri jazde je len niekoľko cm..

predtým som písal že ja som dal oleja menej a radšej ho vymením každý rok lebo to pérovanie je teraz úplne iné..
vladimir
Sponzori
Sponzori

Motorka: Honda NC 750S

Poslaťod dottore » 10 Jan 2023, 15:15

precital som si toto - no nan kupeny set pruzin hyperpro - zadna aj do vidlice na 2021 NC 750X - idem to suskit vymenit - ano nezabite man, typek na webe to chvalil ze to polepsilo jazdne vlastvosti - ale skor by som bol zvedavy ci mate nieto na mot naistalovane tlmice zadne od YSS - koketujem ze si v thajsku jeden kupim, ked tam budem .
dottore

Motorka: Honda NC 750X

Poslaťod Zizi79 » 10 Jan 2023, 15:59

yss som nemal ale mal som DRAHY MATRIS... podla toho co cakas od neho... ale za mna 85% staci tuhsia spruzina = teda HYPERPRO
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori

Motorka: Iná

Poslaťod Luxy » 11 Jan 2023, 21:07

Ja keď som vymenil za zostavu andreani vpredu a ohlins vzadu - ako keby som sedel na úplne inej moto. Moto je oveľa kludnejsia v zákrutách aj na "slovenských" cestách... Len teraz chýbajú koníky :lol:
Keď už máš tie pružiny, ja by som ich založil a skús sa "pohrať" s tlakmi v pneu. Jeden by neveril aký rozdiel to spraví.
Luxy
*
*

Poslaťod dottore » 12 Jan 2023, 09:53

vsak som kukal YSS zadny tlmic v thajsku - maju tam super ceny - o 100-150 menej - vsk ich tam robia .... ale hovorim si dam romu sancu - ten progresivnym pruzinam . V predoslych prispevkoch tu ktosi rorsil nejake ventilceky do prednych noh na olej , ale co ja vime teraz ta nova moto ma v sebe one - Showa - ja som do tychto technickych veci jelen - do zaciatku sezony to skuim vymenit - mylim tie pruzinu a uvudume ze co ... hmm kazdopadne diky za info
dottore

Poslaťod dottore » 02 Feb 2023, 19:39

no... blizi sa cas prepruzinovania - nevie neikt niked navod ako dam dole zadny tlmic z motorky? - tada co vsetko musim rozobrat aby som sa dostal k upinacim srobom - NC 750 x alebo volaco na utube , alebo iny tutorial - nic som nenasiel
dottore

Predchádzajúci

Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť