Přední brzda

(disky, platničky, čistenie, ...)

Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 01 Okt 2013, 19:27

Zdravím vas chlapi.Snažil jsem se prohledat cele forum,ale na téma predni kotoucova brzda jsem nic nenašel.Vznikl mi na mé HOLCE takový problém při brždění přední kotoučovou brzdou,ve zhruba 80kilometrové rychlosti a vyšší.Zmačknu spojku a zárověn začnu brzdit,ale né nijak razantně,držím brzdovou páčku pořad ve stejné poloze,motorka začne zpomalovat a po CHVILI začnou vibrace v kole,které se odraží do tlumiču a po dalším zpomalení tyto vibrace zmizí.Po celou dobu mám páčku brzdy ve stejné poloze,nijak mi nevibruje a brždění nevadne.(popsal bych to ještě jako lehke ABS s vibracemi do tlumiču,bohužel nikdy jsem ABS nevyzkoušel tak ve skutečnosti nevím jak to reaguje) Dal jsem motorku na hlavní stojan a zjistil,že přední kolo lehce přibržduje,ale hodně lehce.Omlouvám se,že jsem se tak rozepsal,ale chtěl jsem to popsat co nejpřesněji.Jinak jsem s HOLKOU moooooc spokojenej, jen ta Sicna jak tu píší kolegove
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 01 Okt 2013, 19:44

Keby to robilo stale tak by som povedal ze mas krivy kotuc ale ked vravis ze to prestane tak neviem ci to moze robit abs alebo nie ja ho osobne nemam tak neviem ale mam pocit ze aj mne to obcas jemne zavibruje pri brzdeni ale ja spojku stlacam len pri radeni brzdim aj motorom ale pri najblizsej jazde si asi na to posvietim ci aj mne vibruje alebo si to len teraz namyslam :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 01 Okt 2013, 19:53

Já ABS nemám.Ne kotouč křivy nebude,to by se děli neplechy i při jinych rychlostech a tak.Taky když dám moto na hlavní stojan tak při roztočení kola slyším jen pravidelny zvuk šoupani destiček.Mám trochu podezření,že brzdovy třmen je takzvaně plovovoucí a nespíš to bude chtít vyčistit ikdyž dost krátka doba na to,aby to zlobilo.
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod keto » 01 Okt 2013, 20:25

Ono systém jednoho kotouče má neduh v tom,že namáhá nestejnoměrně levou a pravou stranu vidlice a pak je to náchylnější na rúzné projevy a múže to pak dělat od krku řízení přes vidle až po pmeumatiku :roll: Zkus v rúzných rychlostech pustit řidítka jestli nemají chuť se rozkmitat,ale opatrně ať nehodíš hubu ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 01 Okt 2013, 20:28

No tak brzdove platnicky suchaju aj mne poriadne a suchali aj po service na ktorom bolo napisane ze minuli pol balenia cistica brzd :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 01 Okt 2013, 20:37

Jo to bych mohl.Ted mě tak napada s tvym příspěvkem o namáhání jedné strany,musím zkontrolovat uchyceni blatníku.Když jsem si montoval prodlouženi měl jsem blatník dole a z druhé strany je k němu namontovana vzpěra mezi tlumiče, právě ke zpevněni (kdysi jsem si í montoval i na Jawu kde standartně nebyli,bohužel bez učinku)
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 01 Okt 2013, 20:45

aha,takže přes číštič brzd cesta nevede .Ikdyž tím nic neskazím,k když použiju pul balení čističe brzd :lol: a možná ještě pozvu nějaky kamoše,abych zdělal ten zbytek čističe brzd,at se mi to neválí v garaži :lol:
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod jets » 02 Okt 2013, 05:39

mě to dělá taky...
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod firebolt » 03 Okt 2013, 10:41

pulzovanie prednej brzdy je riešené aj na http://nc700-forum.com no na nič extra tam neprišli.

Robí to asi na každom NC, vraj je to "možno" spôsobené tvarom zubatého kotúča a bohvie čím všetkým. :-)
Keď som menil prednú pneumatiku, dal som si pre istotu prekontrolovať - zmerať predný kotúč a koleso. Teraz mám istotu, že všetko je OK, no pulzovanie brzdy neprestalo.

Keď sa brzdí naraz zadnou a prednou, tak sa pulzovanie neprejavuje a ak áno tak len nepatrne. Je lepšie navyknúť si brzdiť prednou a zadnou brzdou naraz a hlavne brzdný účinok je podstatne lepší. V ťažkej situácii taký zautomatizovaný návyk môže zachrániť kožu. :-)
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 25 Jan 2014, 20:50

Vracim se zpet k predni brzde.Snazil jsem se naucit brzdit predni i zadni brzdou najednou a muzu rict,ze je to obrovsky rozdil,bohuzel ten mnohalety navyk mi to dost stezuje.Obrovsky rozdil v tom,ze vibrace zmizeli a brzdny ucinek se zmenil hlavne v to,ze se moto nepředklání tolik dopredu.I tak jsem jednoho dne sundal brzdovy trmen,ze otocim brzdove desticky levou za pravou a ouha ono to nejde.Zjistil jsem ale,ze zhruba uprostřed plochy desticek jsou svetle bile ovalne fleky.Takze jemny brusny papir na rovne plose a brousit a brousit a brousit nez to temer zmizelo.Nasadit zpet a super,funguje to, samozrejme ne na dlouho,po ujeti x set kilometru se to postupne vracelo.Takze mozna cesta vede přes pouziti mekci sadu desticek
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 20:46

puccky1 píše:Pito aj ja som mal dole chladic ked som sa rypkal v motore ale svacol som to nazad a dolial mozno deci destilky a neriesim
Zatial ma tri roky co to este vydrzi
Co sa tyka brzdovky tej tam tiez teda nejde vela tam by som nesetril ale skor ma napada aj ked sme s tymto uz mimo temu nemas ty abs a dualne brzdy?
Teraz len teoretizujem ale viac hlav viac rozumu
Netraba ju mat nastartovanu a tak ovzdusnovat?
Ked je prepojeny predok aj na zadok netreba odvzduznit zadnu brdu aj tak ze natlakujes prednu a na zadnom strneni povolis odvzdusnovak aby aj s toho prepoju usiel vzduch?
Su to len moje teoreticke uvahy a neviem ako si to robil ty ale ak si to takto nerobil tak to skus ked tie brzdy su prepojene
Ps: ak budes odpovedat na brzdy tak skus v prislusnej sekcii nechce sa mi uz zapinat pc a presuvat prispevky a ked to bude robit za mna Georgoo tak mu budem dlzny straaasne vela kedze ma teraz dost roboty s forom aj bez naseho ot

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Dam to teda sem. Co si robil s chladicom, nastavoval si ventily? Nerobil si odblokovanie sania, preto ma to zaujima :)

Dualne brzdy mam, no s nastartovanou moto toto nema podla mna nic spolocne. Pri tom treba obe vetvy odvzdusnit, cize natlakovat a najprv predok a potom zadok. Samozrejme na predku druhym vypustakom ako ked robis samostatne iba predne brzdy.

Ide o to, ze predok mam nejaky zvadnuty. Iba ak brzdim prednou a to som prelial predkom pre istotu tak 300ml brzdovky a neexistuje aby tam bol vzduch. Preto kupujem druhu kvapalinu. Uplne vylucujem, ze by ja som pri brzdach urobil chybu, ale za tu lacnu kvapalinu by som ruku do ohna nedal :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Richi » 19 Mar 2016, 20:52

No ja ti PIťo neviem. Kvapalina je len kvapalina. či je drahá alebo lacná, stále je nestlačiteľná.
Ak máš zvädnutú brzdu a páčka ti ide príliš hlboko, niekde tam máš vzduch.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 20:59

Vzduch tam istotne nemam a packa nejde ani tak hlboko, ako davkovatelnost je zla. A tym myslim ozaj zla a nepresna/nerovnomerna. Budem isto kupovat, urcite dam vediet a stavim sa o co chces, ze brzdny ucinok sa novou stabilizuje. Vcera ked som bol trosku surovy na brzdy, najma prednu, ukazovala sa vo velmi divnom svetle....

Edit: este tak sa ta opytam. Preco myslis ze 10 rocna brzdova kvapalina je zla? Ved je stale nestlacitelna, cize by sa nemusela menit po celu zivotnost brzdovej sustavy auta/moto...
Naposledy upravil Pito dňa 19 Mar 2016, 21:00, celkovo upravené 1
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 19 Mar 2016, 21:00

Ano robil som ventily sanie mam origo uz aj tak mi ta moto velmo derie gumy nie to este jej pridavat kone
Popravde som vyceny mechanik ale s nulovou praxou ak teda neratam to co si doma sam urobim nikdy som sa tym nezivil
Doteraz som nikdy neovzdusnoval brzdy s abs ale od viacej ludi som pocul ze s abs by malo byt nastartovane aby si abs mohlo nieco robit vsak ma to kadejake ventily tak mozno na tom nieco bude preto som to pisal netvrdim ze je to tak ale ja by som to skusil
Teraz k tomu odvzdusnovaku ty mas na prednom strmeni dva odvzdusnovaky ci som len nieco zle pochopil?
Ps: ak si stale dolieval kapalinu ze nadrzka nebola nikdy prazdna tak vzduch by tam nemal byt tak uz len kupit druhu brzdovku lebo aj moj nazor je ze pokial si nemenil nejaku hadicu alebo podobne nema sa to preco zavzdusnit


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pavel » 19 Mar 2016, 21:00

Tady nejde jen o stlačitelnost kapaliny, každá má jiné vlastnosti. Ať už jde o mazatelnost, bod tuhnutí, chování při rozdílných teplotách, tekutost atd. Je jasné že nikdo tam nenaleje vodu jen kvůli stlačitelnosti. Až budu dolévat, tak dám tu origo http://www.okmoto.cz/cz-detail-1178598- ... 500ml.html, není důvod dávat jinou a špekulovat
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia