Přední brzda

(disky, platničky, čistenie, ...)

Re: Přední brzda

Poslaťod HonzaR » 28 Júl 2016, 17:58

Pánové, dával jsem nové přední brzdové destičky. Byly dost sjeté a tím pádem pístky dost vysunuté. Normálně jsem je zatlačil opatrně zpět a brzdu zkompletoval, vše OK, nyní si nové desky již sedly po pár stech km. Co je však problém - páka přední brzdy nejde zcela plynule, v záběru jakoby zadrhává, mírně poskakuje. Může to být způsobeno tím, že jsem pístky před zatlačením do válců neočistil? Usoudil jsem, že když jdou rukou zatlačit, nečistota se otře o těsnící kroužek. Nebo čím jiným by to mohlo být event. způsobené?
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 28 Júl 2016, 18:58

Ahoj, mam stejny problém,ze brzdova packa ma při stlaceni propady a drhne. Namazal jsem vodici cep WD a chvili to jaksi fungovalo,ale pak se ten problém vratil zpet. Jedna věc me trapi a to je ta,ze se zavada projevuje sporadicky. Zkusim vymenit brzdovou kapalinu
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Richi » 28 Júl 2016, 21:08

Myslím, že toto riešil piťo v nejakom inom vlákne a vyriešil to výmenou brzdovej kvapaliny.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pepa8 » 29 Júl 2016, 00:30

Richi píše:Myslím, že toto riešil piťo v nejakom inom vlákne a vyriešil to výmenou brzdovej kvapaliny.
Richi, však toto je vlakno o predni brzde, ne
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 29 Júl 2016, 07:56

Pani, ak rozoberate strmen a menite platnicky, odporucam piestiky precistit!

Idealne zubnou kefkou a brzdovou kvapalinou. Piestiky musia chodit volne, ziadne pacenie srobovakom, buchanie kladivom, musite ich vediet stlacit prstami.

Ja som mal problem nekvalitnej brzdovky, kupil som potom od castrolu na moto a problem odisiel. No moj problem sa prejavoval neustale, pri kazdom stlaceni packy.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Richi » 29 Júl 2016, 08:15

Pepa8 píše: Richi, však toto je vlakno o predni brzde, ne


Áno, je to správne vlákno. Nevšimol som si to na mobile :(
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod HonzaR » 29 Júl 2016, 13:06

Integru mám rok a půl, takže brzdovka by měla být ještě dobrá. Novou brzdovku jsem plánoval na podzim. Ale fakt je, že jsem asi podcenil pečlivé vyčistění pístků, šly sice normálně rukou zatlačit zpět, před tím jsem celý třmen prostříkal spejem na čistění brzd, ale asi jsem je měl důkladně otřít hadrem. Co radíte teď? Mám třmen opět sundat, pístky opatrně vytlačit a vyčistit?
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 29 Júl 2016, 14:27

Ja ti mozem poradit, urcite brzdovku vymen. Vymen vsak za overenu-motul, repsol, castrol,...

Osobne by som nedoporucoval cistit piestiky cisticom brzd, pri vytlacenom piestiku by sa ti teoreticky mohol dostat do strmena a narobit paseku.

V kazdom pripade, najskor asi vymen kvapalinu, poriadne brzdovy system preplachni (ak kupis 0,5L budes mat dostatok na poriadny preplach, do samotneho systemu ide iba "niekolko" ml). Toto si myslim, ze by ti malo vyriesit problem. ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod HonzaR » 03 Aug 2016, 18:42

HonzaR píše:Pánové, dával jsem nové přední brzdové destičky. Byly dost sjeté a tím pádem pístky dost vysunuté. Normálně jsem je zatlačil opatrně zpět a brzdu zkompletoval, vše OK, nyní si nové desky již sedly po pár stech km. Co je však problém - páka přední brzdy nejde zcela plynule, v záběru jakoby zadrhává, mírně poskakuje. Může to být způsobeno tím, že jsem pístky před zatlačením do válců neočistil? Usoudil jsem, že když jdou rukou zatlačit, nečistota se otře o těsnící kroužek. Nebo čím jiným by to mohlo být event. způsobené?


Tak drhnutí je odstraněno. Problém byl v páčce brzdy - šlo to nasucho. A to jsem měl za to, že v Hondě to při 24tkm prohlídce promazali... :?
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod keto » 04 Aug 2016, 18:07

Tak ono stačí projet nějakým lijákem a je to třeba opět máznout, ona voda pod tlakem větru vymyje vše ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod stoner007 » 14 Aug 2016, 08:23

Brzdová kapalina se ma obcas kompletne vyměnit právě protože v čase na sebe váže vlhkost. Tato vlhkost pak zpusobi ze pri zahrati zacne kapalina varit při menších teplotach. Při brzdění vzniká v destičkách vysoké teplo a to se částečně přenáší i do kapaliny. Takže je možné ze i když tam žádný vzduch nebyl, tak se mohl při intenzivním brzdění vytvořit právě tím, ze vlhkost nenavratne vyvřela do plynu.

Také je špatne dolevat brzdovku z rozbaleneho balení nebo starého balení, protože to nasaje vlhkost ještě lépe než kapalina v brzdovém okruhu.

E: aj ted sem si všiml ze tu jsou příspěvky na třech strankacha ne na jedne, na mobilu sem to prehlidl, takže omluvte můj příspěvek "mimo misu" :)
Obrázok užívateľa
stoner007
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 20 Jún 2016, 09:03
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700S

Re: Přední brzda

Poslaťod pepe » 13 Apr 2017, 15:05

Nějakou dobu jsem se zabýval myšlenkami na zlepšení účinnosti přední brzdy a jelikož se upgrade osvědčil (najeto asi 1500km), dám to sem, kdyby měl třeba někdo podobná "muka". Přední brzda v sérii brzdí velmi slušně, zvlášť na jednokotouč s dvojpístkem, velkou zásluhu na tom má určitě použití největšího průměru kotouče, jaký se u sériových motorek používá, hlavně sportovních, takže na rozpočtovku hodně dobrý...Ale přece jenom, aby pořádně zabrala (třeba při krizovce), musí se za ní vzít dost velkou silou, což zase postrádá cit.
Vydal jsem se cestou nejjednodušího technického řešení a použil radiální pumpu. Radiální pumpy někdy obchází mezi motorkáři pověst až něčeho mystického, ve skutečnosti je to normální pumpa, jen díky jiné konstrukci poskytuje lepší, účinnější páku (páku jako fyzikální veličinu). Divím se, proč se nepoužívají standartně, podle mě nejsou výrobně nijak zvlášť dražší, protože jsou z úplně stejných součástí, jen trochu jinak uspořádaných. Při hledání té správné (bezpodmínečně musí mít stejný průměr pístku jako originál, tedy 11 mm, použití většího by účinnost zase snížilo) jsem se trochu zapotil, ale zima byla dlouhá a tak jsem nakonec narazil na německou firmu Magura, která dělá pro nás tu správnou. Výsledek: záleží, kam je kdo zvyklý dávat na páku prsty, v mém případě je zisk na přepákování kolem 70 % a pocit z brzdění je asi tak podobný. Mnohem vyšší účinnost a taky cit a abych zvýšeným tlakem v systému jen nenafukoval hadici, podpořil jsem to ještě pancéřkou. Zatím veliká spokojenost, vše, včetně krizovek řeším dvěma prsty (stále je řeč o ježdění na motorce ;) ), na negativum jsem zatím nenarazil (možná rychleji ubývající destičky :) ).
http://1pepe1.rajce.idnes.cz/NC_predni_brzda/
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 13 Apr 2017, 15:33

Paradna uprava Pepe :like:

Mozes napisat aj co ta to vyslo?

Mimo temu: Inak ako si spokojny s Corsami? Nemas v merku vyskusat rosso III?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod pepe » 13 Apr 2017, 16:19

Díky Pito, i já sám se chválím kudy chodím. Nakupoval jsem v Německu http://kettenmax.de/kupplung-magura-c-1 ... 16710.html, přiobjednal jsem si delší páku (dodávají standartně s krátkou), opravnou sadu pístku (kdyby náhodou), včetně dalšího nezbytného příslušenství (nádobka, šroub, těsnění banja) celé maličko přes 300 éček plus doprava. Tady potom tu pancéřku, myslím do tisícovky (Kč) a brzdovka (Motul DOT 4).
Co se týče Pirelli Corsa, pro můj způsob jízdy a mé požadavky jsem ještě na lepších asi nikdy nejezdil, nicméně Rosso III mám v plánu teď vyzkoušet, ze všech stran slyším jen chválu.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 13 Apr 2017, 16:28

Narovinu poviem (a asi som ti to aj hovoril osobne :D ), ze tvoje upravy NC sa mi velmi pacia. Ak by som si NC mal nechat dlhsie, urobim to iste. To s rozetou detto ;) A podvozkom, atd... :lol:

Najazd na Corsach si mal aky? Co sa tyka beznej cesty/okruhu tak ako sa spravaju? Ja z nich mam totiz pocit ze pokial sa poriadne nezahreju, su trosku vrtkave (tym poriadne myslim ozaj poriadne, zahrievaju sa rychlo, ale asi som ich este nedal na ich prevadzkovu teplotu).

Rosso III tiez pocuvam samu chvalu a dokonca su asi o 30e lacnejsie ako v podstate koncepcne zastaralejsie Corsy (na streeta sa hadzu od vyroby a podla mna su to skvele gumy/len nerozumiem ich sialenym najazdom-vraj vydrzia aj pri sviznej jazde na zadku 7-9tkm). Cize ja rosso iii tuto sezonu budem skusat az zjazdim corsy. Snad sa uvidime aj na okruhu, ked nam to minuly rok nevyslo ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia