Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pistik197 » 08 Feb 2017, 20:45

Ja som si po množstvách recenzíach vybral Senu 10S - bola to novinka pred polrokom, celkom slušná vzdialenosť, mobilná appka kde si to môžeš napárovať, vytvoriť skupiny a kadejaké inšie nadstavenia. Mám to spárované s mobilom (ak by niekto volal) fakčí to v rovnakom čase aj s navigačkou a aj s rádiom. Zvuk je krištalovo čistý, je tam aj hlasové ovládanie, len tá cena... 180é po známosti ináč pod 220 nenájdete..ale kvalita a ovládanie super (odolné aj voči prietržu mračien a recenzie pod 4,5* som nenašiel). Jazdil som s ňou dva mesiace a zatiaľ bola len raz nabíjaná...Prilba mi priamo spadla z motorky rovno na komunikátor (nič sa nezlomilo, menšia odrenina no funguje bez problémov).

V podstate, nechápem ako som bez toho mohol jazdiť v minulosti....
Prílohy
Lazer2.jpg
Lazer2.jpg (53.41 KiB) Zobrazené 497 krát
Sena-10S.jpg
Pistik197
**
**
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 11 Sep 2016, 20:23
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod ondrej144 » 03 Mar 2017, 21:04

Neviete po výstave v Prahe ..sú nejaké novinky v oblasti Interkomov..resp.,..čo by ste povedali na Interphone TOUR ? Ďakujem
ondrej144
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 29 Aug 2015, 21:15
Bydlisko: Čaňa,okr.Košice
Motorka: Honda Integra 750

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod tima » 04 Mar 2017, 06:15

Interphone Tour je ak sa dobre pamätám vynovená F5 (ale možno sa mýlim). V každom prípade si skús fyzicky omaknut Interphone aj Senu a rozhodni sa podľa toho, čo ti bude viac vyhovovať a daj si pozor na to, že nie všetko nové je aj lepšie.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 04 Mar 2017, 07:54

Podla mna s nim nerobis chybu, ja som ho mal tiez vo vybere, no nemacilo sa mi riesenie napajania, osobne mi doslo chatrne.

Skoncil som u seny 10R.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 04 Mar 2017, 10:45

Pri interkomoch si myslim, ze z 99% plati nove = lepsie. Pouzivaju sa novsie verzie bluetooth s nizsou sporebou, lepsim dosahom, s viac kanalmi = moznostou parovat viac zariadeni alebo s interkomami inych znaciek a zaroven byt sparovany s navigaciou alebo telefonom.

Minuly rok som kupoval novy interkom. Vtedy bola novinka Scala Packtalk a Interphone Tour. Rozhodoval som sa medzi nimi. Ale Interphony mali nejaky problem. Uz si presne nepamatam, ale myslim, ze to bola firmwarova zalezitost. Tak som nakoniec kupil Packtalk. V Louise s vyuzitim akcie, tak to az tak nebolelo. A som velmi spokojny.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod wolodo » 04 Mar 2017, 13:25

Tak mi dosla ta najshitnejsia, najlacnejsia cina za 35e :D Asi som mal stastie, lebo obe jednotky celkom funguju, dosah cca 350-400m na rovine bez zakrut. Zvuk taky cisty, ako len u lacneho cinskeho vyrobku moze byt. Hudbu cez to nemienim pocuvat, takze OK. Potom zachrci a strati signal, ale ked sa priblizime, tak sa hovor obnovi. Druha strana bol figurant pred domom, ktory nebol na motorke. Ten hlasil, ze pocut aj motor mojej motorky. Maximalne som siel nejakych 85 tachometrovych a dalo sa este dorozumiet.
Cize aby som to zhrnul, prvy dojem fajn, trvacnost a prevadzku v kopcoch, pripadne za horsieho pocasia zatial neviem posudit.
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod peny » 05 Mar 2017, 21:37

ja mam tento cinsky

Obrázok

za tu cenu velmi vela muziky, nakolko jazdim sam tak ho pouzimvam iba sparovany s telefonom, kvalita zvuku prekvapivo dobra pocuvam si pekne empetrosky :D , telefonovanie funguje taktiez bez problemov, aj pokyny z navigacie,(sygic v telefone,) hlasitost tiez pomerne slusna, ale vela zavisi od umiestneia sluchadiel v prilbe ma aj zabudovany fm tuner, nejakych 8 hodin vydrzi pri sparovani s telefonom, parkrat som chytil aj dazd a nijako sa to nepodpisalo na funkcnosti , takze ak chce niekto lacny intercom tak odporucam :like:
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod aldav » 05 Mar 2017, 21:56

Taky jsem po něm koukal, ale když pojedeš s partou na výlet, koupíš si navíc ještě jeden, co umí to stejné a navic se bude umět propojit s ostatními? [ nebo to umi?]
Hledám tedy dál, neb čínské výrobky se musi důkladně "prosívat"

Edit: přemýšlím, k čemu je tam ten mikrofon. Napadá mě snad jen příkaz "OK Google!" v nativní G navigaci.
Aha, zapomněl jsem na telefonování
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod peny » 05 Mar 2017, 22:13

zavolame si cez mobil :D

s tym parovanim s inym intercomom to neviem vyskusat
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod aldav » 05 Mar 2017, 22:20

Tu možnost jsem tam bohužel neobjevil, tj. škoda, v recenzích u toho chválí relativně dobrý zvuk, narozdil od jiných " žluťáků".
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 14 Mar 2017, 20:47

BrAtKo píše:Pre zrucneho kutila nebude problém si k tomu pripojiť ten svoj Intercom. A inak Nolan má tiež univerzálne sparovanie s hocicim, lepší bol ako F5.


Pokracujem tu, kedze pisem o intercome, nie prilbe.

Ano, Nolan intercom sa da parovat s inymi znackami. Lenze ja som mal starsi typ (B4), ktory mal jeden kanal. Cize som sa mohol sparovat but s navigaciou, mobilom alebo inym intercomom. Nikdy nie naraz. Ked som jazdil sam (bez frajerky), to bolo v pohode. Nepotrebujem sa prilis rozpravat s ostatnymi, co so mnou jazdia. Radsej si uzivam jazdu. S frajerkou je to ine. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 14 Mar 2017, 21:05

Ten som mal aj ja pokiaľ sa pamätám. Spojený s mobilom čo stačilo bohate mne samému. Ale keď som mal pustene rádio a naraz bol spojený s kamošom na druhej moto tak to šlo naraz. Do rádia mi vedel pekne hovoriť. Toto nedokáže F5MC. Ja inak nemám TomTom sparovany s F5, pretože v navigácii mám aj tak vypnuté zvuky, nerád počúvam tie kecy kade mám ísť každý chvíľu. Bajockom mrknem a už viem čo a ako sa dopredu zariadiť. Viac mi vyhovoval Nolan B4 ako tento F5MC.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 14 Mar 2017, 22:14

Ja mám Nolan B4, som spojený s Navi (Garmin), telefónom a parťákom na druhej mašine. Všetko funguje naraz a je perfektne odfiltrované (je fakt, že cez suport Nolanu som už asi 2x aktualizoval firmware.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 14 Mar 2017, 23:09

Puggy, predpokladam, ze mas telefon spojeny s navigaciou. Nasledne az navigaciu s Nolan B4. A partak ma tiez nejaky intercom od Nolanu. Alebo sa mylim?
kanal 1 = spojenie navigacie a intercomu
kanal 2 = spojenie s partakom.... tento kanal je len na komunikaciu medzi kompatibilnymi intercomami (Nolan-ackimi)

Ak sa chces spojit s intercomom inej znacky, obsadis kanal 1 a uz sa nesparujes zaroven aj s navigaciou.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod tima » 15 Mar 2017, 06:29

Kamoš mal tento od Nolanu a sa mi zdá, že to riešil nejaký update firmwaru.
Spárovanie F5-ky s TomTom je dobre hlavne kvôli tomu, že na navigácii vidím, kto mi vola a či to budem na motorke dvíhať, zvuky mám tiež vypnuté ... otravujú ma.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia