Moja prilba

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 13 Mar 2017, 10:06

Pavel píše: Tak to možná budu mít problém, nikdy předtím jsem pinlock neměl, tak uvidím jak mi to půjde nasadit. Zkusím se podívat na nějaké videa a při nejhorším někoho požádám. Nerad bych zlomil plexi.


Plexi nezlomis, to by si ho musel uplne narovnat, ma to daleko vacsiu pevnost, ako by si cakal. Ide o to, aby sa pinlock spravne nasadil na tie "nity", alebo ako sa to vola. Ak to nespravne nasadis, casom ti pnutie medzi plexi a pinlockom moze sposobit praskanie plexi v okoli tych dierok. Ak mas obavu doporucujem bud poriadne nastudovat na youtube, alebo popros niekoho, nech ti to ukaze ako to spravne nasadit.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pavel » 13 Mar 2017, 12:33

ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 13 Mar 2017, 12:58

Alebo tu mas este jeden navod:
https://www.youtube.com/watch?v=cd5NLoOFlNI

Ja netvrdim, ze je to tazke, ide to lahko, len to treba spravit spravne.
Zdeformovat (narovnat plexi) !!! nesmie sa krutit pinlock samotny

Napriklad toto je uplne nespravny sposob ako to robit. Robi to nasilu, a kruti pinlock, a pravdepodobne aj poskodil okraj, ktory zapada do toho plastoveho nitu.
https://www.youtube.com/watch?v=dvF9bMWA8Vg
Najlepsia cesta ako si ho znicit. Este to aj prezentuju na YT, ten chomelo asi nikdy ziadny navod nevidel :D
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 13 Mar 2017, 13:07

Info pre tych, ktory uvazuju nad kupou novej prilby, vyssej cenovej kategorie - Nove Schuberth C4 uz nebudu mat pinlock, ale samotne plexi bude dvojite. Toto riesenie bude urcite lepsie ako pinlock, ktory mne vydrzi 1, max 2 sezony, lahko sa poskrabe...
Len skoda, ze ta prilba bude stat 650 E :?
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 13 Mar 2017, 13:14

Pinlock som zatial daval vzdy tak ako je v prvom Georgoovom videu. Chytil som plexi pod pazuchou, vyrovnal a bolo.
Pripadne na gauci som jednu stranu prichytil kolenom a vyrovnal :-) Plexi stit vydrzi vela, netreba sa toho bat.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 13 Mar 2017, 13:21

Hlavne typek si aj pekne zababre rukami pinlock pri vkladani, mna by to osobne strasne sralo :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 13 Mar 2017, 13:24

Supi píše:Info pre tych, ktory uvazuju nad kupou novej prilby, vyssej cenovej kategorie - Nove Schuberth C4 uz nebudu mat pinlock, ale samotne plexi bude dvojite. Toto riesenie bude urcite lepsie ako pinlock, ktory mne vydrzi 1, max 2 sezony, lahko sa poskrabe...
Len skoda, ze ta prilba bude stat 650 E :?


Ta cena je vyssia aj preto, ze C4-ka ma integrovane sluchatka, mikrofon a antenu pre komunikator SC1 od Seny. Kupuje sa len telo komunikatora a bateria.
Tieto dve veci sa strcia do prilby a netreba tahat ziadne kable.
Neviem ci to pojde vybrat, keby tam niekto chcel dat nieco ine ???
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 13 Mar 2017, 13:41

Presne na to som zvedavy. Ako sa tam bude dat nainstalovat externy komunikator. Mam Cardo Packtalk a som s nim spokojny. Dufam, ze Cardo alebo niekto iny vymysli zasuvny modul, kde bude cisto pripojka na sluchadla a mikrofon. Potom si mozno tu prilbu kupim.

Predpokladam, ze vybrat sluchadla sa bude dat. Minimalne tak, ze sa precvaknu kable. Ale to by som ja osobne nerobil. Pockam sezonu a uvidim, ci sa bude dat kupit kit pre ine komunikatory.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 13 Mar 2017, 13:44

Inak vraj sa dala na vystave kupit BMW System 6 za 299€, podla mna super kauf :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod BB33 » 13 Mar 2017, 23:04

pripajam na zaklade rozpravy zaujímavu stranku venujúcu sa testom prilieb niečo ako NCAP .... https://sharp.dft.gov.uk/
Obrázok užívateľa
BB33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 25 Aug 2014, 08:32
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 14 Mar 2017, 16:46

Supi píše:Dufam, ze Cardo alebo niekto iny vymysli zasuvny modul, kde bude cisto pripojka na sluchadla a mikrofon. Potom si mozno tu prilbu kupim.


No ono originalny komunikator do C3 a C3 PRO (integrovany plne do prilby) robila firma Cardo vola sa tusim Cardo SRC, alebo SRCS uz presne neviem.
Novy komunikator v C4-ke bude od Seny. Preco to zmenili to vedia len oni.

Ja si nemyslim, ze to niekto len tak zacne vyrabat, oni si to uz postrazia ;)
Ten system je v tom dobry, ze si kupis len dve "krabicky" zastrcis to do prilby a bude. Samozrejme si za to priplatis.

Jasne, ze vsetko sa da spravit, ak sa chce, ale asi budu nutne nejake zasahy do prilby, co to pribrusit, alebo vybrat.
Potom samozrejme v pripade reklamacie, zasah do prilby, ziadna reklamacia.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Moja prilba

Poslaťod BrAtKo » 14 Mar 2017, 17:04

Ahoj po dlhšom čase. Zmenili to na šťastie pre všetkých budúcich majiteľov, keďže to krepé Cardo nepochopilo, ze byt izolovaný dnes už nikto nechce a za tie peniaze. Pretože Cardo sa nedokázalo sparovat s nikým iným. Tak sa teším že moja ďalšia prilba už bude mať pekne integrovaný Intercom od Seny, ktorá túto funkciu už dávno má. Keďže som už mal v Nolanke ich originál Intercom viem aká je to parádička. A dám ruku do ohňa že nikto iný nebude robiť žiadny modul pre C4 tak ako dodnes nerobil nikto nič pre C3, ktorá má integrovanú FM anténu vo verziách Pro.

Áno bude to drahý zasuvny modul, teda cenovo rovnako ako dnešné srs do C3. Ale to sa predávalo aj so slúchadlami a mikrofónom. Toto nové už nie. Ale aj tak som ochotný za to pohodlie zaplatiť. Bude to paráda. Ale až dožije moja C3 Louis, ktorá mala len popraskany koženkovy limec. Poslal som fotku do Louis a obratom mi poslali zadarmo nový kus z Pro verzie čo už nie je z koženka a má reflexné prvky. Žiadne účtenky, žiadne dohadovanie koho to je chyba a ako som to používal a ze som si dovolil do prilby dat Intercom F5MC a aj pilnikom spravil otvor na káblik. Servis na jedničku. Aj preto vždy ak sa da, nakupujem v Louis.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 14 Mar 2017, 17:34

Integrovany komunikator pre C3 a C3Pro od Cardo je nepodarok. Tak ako za nepodarok povazujem aj Senu 20s. Co je nejaky ten rok ich Top model.

Integrovane komunikatory su velmi prijemne - mal som v Nolanke, vymenil som za externy Cardo. Ale len preto, lebo som chcel bezproblemovo komunikovat s frajerkou, shareovat hudbu... Ale, vacsinou su integrovane komunikatory predrazene na to, aku technologiu pouzivaju. A vacsinou su to zakladne modely Sena/Cardo s "exkluzivnou" cenou.

Ja som sa rozhodol kupit si minuly rok lepsi externy komunikator, ktory si pripajam na tu prilbu, s ktorou idem jazdit. Nechce sa mi kupovat na kazdu prilbu integrovany komunikator.

A Bratko, nie je pravda, ze Cardo sa nevie sparovat s inymi znackami. Mozno ich zakladne modely nie, pripadne ten v Schuberth C3 nie, ale napr. Packtalk sa vie.

A este k tomu kitu pre Schuberth C4 - ja nevravim o tom, ze by ina spolocnost ako Sena vyrabala integrovany komunikator pre C4. Ale C4 bude mat zabudovane sluchadla a mikrofon. Bude tam jeden plosak, cez ktory sa na ne bude dat pripojit. Ide mi cisto o tu "pripojku", alebo lepsi vyraz - redukciu. Tiez tomu nedavam velku nadej. Ale bolo by to idealne riesenie.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Moja prilba

Poslaťod BrAtKo » 14 Mar 2017, 18:08

Pre zrucneho kutila nebude problém si k tomu pripojiť ten svoj Intercom. A inak Nolan má tiež univerzálne sparovanie s hocicim, lepší bol ako F5.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Moja prilba

Poslaťod Jirka » 15 Mar 2017, 12:38

Vytáhl jsem po zimě helmu a Pinlock mě nedrží na plexi. Drží jen na těch dvou plastových nýtech. Loni byl tím silikonovým krajem přilepený k plexi. Co s tím?
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť