Moja prilba

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Moja prilba

Poslaťod Pavel » 11 Mar 2017, 08:12

Když jsem kupoval svou poslední přilbu Scopion Exo 510, tak jsem si jí našel v prodejně Motozem v Dobré a hned pro ní jel s tím, že jí tam koupím, ale neměli mojí velikost. Pak jsem jí dohledal ještě v jiné prodejně v Čechách a objednal ji. Psal jsem jim, zdali je možná nějaká sleva(myslel jsem si tak 100-200Kč) a oni hned napsali že mi dají slevu 10 procent, což bylo 600,-Kč, ale že na další nákup u nich už slevu nedostanu, příjemně mě překvapili, já už od nich nic jiného kupovat nebudu, tak případně na další slevu se poptám jinde, kdybych něco potřeboval :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Floyd » 11 Mar 2017, 12:19

[quote="Ruidos"][quote="Floyd"]Rudo, ale ja tú agv K5 mám už od tohto ročného januára

Chlape a kde si kupoval ? Kua ani sa nepochvali. Máš aj s pinlockom ?

[quote]

Rudo, ty dajako povrchne čítaš príspevky a potom sa pýtaš na to, čo už bolo. Už som sa pochválil, takže nebudem sa opakovať.
Mimochodom na Mall.sk majú v akcii agv K5 v niektorých farbách za vynikajúcich 227,20 Eur.
A v Inchebe si bol pri NC určite v inom čase.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Stanci » 12 Mar 2017, 07:43

Ja som kupoval K-5tky sebe aj frajerke dokopy za 560 z eres boli najvýhodnejšie podotýkam mám ich od októbra 2015 a som spokojný na výstave včera v agv stánku mali matnu za asi 3oo .. je to tam drahé a ako spomínal niekto lepšie vyskúšať a kúpiť lacnejsie u niekoho ...
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod Ruidos » 12 Mar 2017, 11:18

Stanci píše:Ja som kupoval K-5tky sebe aj frajerke dokopy za 560 z eres boli najvýhodnejšie podotýkam mám ich od októbra 2015 a som spokojný na výstave včera v agv stánku mali matnu za asi 3oo .. je to tam drahé a ako spomínal niekto lepšie vyskúšať a kúpiť lacnejsie u niekoho ...


Stanci a máš aj s pinlockom ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Stanci » 12 Mar 2017, 23:42

Ruidos ano mam nezahmlieva sa mi :) ale je mozne ze je to cele plexi take? lebo nevidno tam foliu ako som to jednemu videl..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod Floyd » 13 Mar 2017, 01:15

Stanci píše:Ruidos ano mam nezahmlieva sa mi :) ale je mozne ze je to cele plexi take? lebo nevidno tam foliu ako som to jednemu videl..

Stanci, Ty mylíš, že v originál visore na K5-ke je zabudovaný pinlock ? To je asi blbosť, pretože pinlock sa kupuje zvlášť ako doplnok za cca 40 € a proti zahmlievaniu funguje ako dvojité sklo na oknách v dome. Je to vlastne tenšie druhé plexi, ktoré sa z vnútornej strany visoru prisaje (prilepí) silikónovým tesnenim na vonkajšie plexi. Akú fóliu si jednému videl, tomu teda už vôbec nerozumiem. Možno sa mýlim a rád si nechám poradiť.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Tony33 » 13 Mar 2017, 06:03

Dajú sa kúpiť aj fólie ktoré sa lepia z vonku na pleci a je ich niekoľko vrstiev. Takýto systém sa používa pri pretekoch. Ale je to dosť drahé a dočasné riešenie.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Tony33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 29 Dec 2014, 22:44
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Stanci » 13 Mar 2017, 07:47

Floyd neviem ci to mal z predu alebo z vnutra ale videl som okraj tej folie alebo toho druheho "plexi" ale spravil by som video ked dychnem na plexi z vonku a ked z vnutra mne sa z vnutra nezahmlie ale z vonku ano ani ja sa do toho moc nerozumiem tak neviem ci je to normalne u vsetkych alebo leno tento model myslim k5
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod Pavel » 13 Mar 2017, 07:57

Stanci píše:Ruidos ano mam nezahmlieva sa mi :) ale je mozne ze je to cele plexi take? lebo nevidno tam foliu ako som to jednemu videl..


Pinlocky jsou dnes dodávány standartně skoro ke všem novým přilbám nad 5tis. Kč. Já jsem ho taky měl v krabici, ale zvlášť v obalu, ne na přilbě. Ještě jsem jej tam nedával, chci zkusit první jízdu bez něj, ať vidím, jak se bude mlžit.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 13 Mar 2017, 08:32

Pavel ma pravdu, vela hlavne turisticky zameranych prilieb uz ma v baleni pinlock nachystany. Je to vec na nezaplatenie, nikdy sa vsak nedava do prilby pred predajom (ked o to nepoziadas personal trebars).

Tony nemyslis ty klasicke strhavacky? Proti mucham a necistotam?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 13 Mar 2017, 09:04

Strhavacie folie vs Pinlock

Strhavacie folie:
- lepia sa z vonku na plexi
- je to nieco ako lepiaca paska, ktora ma viac vrstiev.
- pouziva sa to hlavne pri pretekoch, kedy jednoducho nie je cas zastavit na okraji cesty a šurovat z plexi dole musky.
- ak neplanujete jazdit okruhy tak o tomto ani netreba uvazovat.

Pinlock
- neviem uz kto to napisal, ale pinlock je nieco ako druhe sklo na okne, aj ked nie tak uplne
- zabranuje to zahmlievaniu plexi, co je dolezite hlavne ak je vonku este sviezo, dost to pomaha aj pri dazdi
- bud sa dokupuje, alebo je pribaleny v krabici pri prilbe
- dovod, preco nie je nasadeny na plexi je velmi jednoduchy
- pinlock je vyrobeny zo silikonu a ten casom podlieha "skaze", preto je zabaleny v vrecku, prelepeny ochrannou foliou, ta nielen chrani proti poskriabaniu pri montazi, ale aj predlzuje zivotnost pinlocku
- pri montazi treba dodrzat urcite zasady, ak sa nedodrzia, pinlock nefunguje spravne, casom si mozete aj znicit plexi, zacne praskat v miestach zamkov na pinlock (to su tie plastove kolicky, alebo nity vlozene do plexi po stranach)
- pinlock, ak sa o neho dobre starate a neposkriabe sa je na 2, max 3 sezony, ricina je jednoducha, je to silikon a prirodzene straca svoju pruznost a scvrkava sa. Preto su plastove nity, na ktore sa montuje riesene ako excenter a pomocou nich sa da pinlock dotlacat k plexi
- pri prvej montazi noveho pinlocku musia byt vzdy v uplne otvorenej polohe

Doporucujem ludom co maju prvu prilbu, aby poziadali predajcu nech im to nasadi a ukaze ako sa to spravne robi.
Je to na pohlad dost "drasticky" postup, a ak ma niekto svoju prvu prilbu asi sa bude bat narovnat plexi tak, ako je to potrebne pre spravne osadenie pinlocku.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Ruidos » 13 Mar 2017, 09:05

Stanci píše:Floyd neviem ci to mal z predu alebo z vnutra ale videl som okraj tej folie alebo toho druheho "plexi" ale spravil by som video ked dychnem na plexi z vonku a ked z vnutra mne sa z vnutra nezahmlie ale z vonku ano ani ja sa do toho moc nerozumiem tak neviem ci je to normalne u vsetkych alebo leno tento model myslim k5


Je model K-5 bez pinlocku a model K-5 S s pinlokom. To je tusim a dufam že jedinečný rozdiel v K-5. Zato cena je fakt iná


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 13 Mar 2017, 09:19

Ruidos píše:Je model K-5 bez pinlocku a model K-5 S s pinlokom. To je tusim a dufam že jedinečný rozdiel v K-5. Zato cena je fakt iná


Nie, nie je to tak ako pises :)
K-5 je povodny model, K-5 S je vylepseny model povodnej K-5-ky. Pinlock je len jedno z vylepseni, ktore dostanes oproti povodnej verzii.

Podla tvojich otazok a vseobecneho prehladu usudujem, ze mas, alebo budes mat svoju prvu motorku.
Neviem aku presne planujes kupit, alebo si uz kupil, ale ak rozmyslas o NC, alebo o niecom velmi podobnom, predpokladam, ze ti tato prilba nebude uplne vyhovovat a budes ju casom menit za vyklapacku ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pavel » 13 Mar 2017, 09:27

georgoo píše:Strhavacie folie vs Pinlock

Doporucujem ludom co maju prvu prilbu, aby poziadali predajcu nech im to nasadi a ukaze ako sa to spravne robi.
Je to na pohlad dost "drasticky" postup, a ak ma niekto svoju prvu prilbu asi sa bude bat narovnat plexi tak, ako je to potrebne pre spravne osadenie pinlocku.


Tak to možná budu mít problém, nikdy předtím jsem pinlock neměl, tak uvidím jak mi to půjde nasadit. Zkusím se podívat na nějaké videa a při nejhorším někoho požádám. Nerad bych zlomil plexi.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Ruidos » 13 Mar 2017, 09:47

georgoo píše:Nie, nie je to tak ako pises :)
K-5 je povodny model, K-5 S je vylepseny model povodnej K-5-ky. Pinlock je len jedno z vylepseni, ktore dostanes oproti povodnej verzii.

Podla tvojich otazok a vseobecneho prehladu usudujem, ze mas, alebo budes mat svoju prvu motorku.
Neviem aku presne planujes kupit, alebo si uz kupil, ale ak rozmyslas o NC, alebo o niecom velmi podobnom, predpokladam, ze ti tato prilba nebude uplne vyhovovat a budes ju casom menit za vyklapacku ;)



Máš úplnú pravdu. Potrebujem vo všetko poradiť. Ako s deckom. Bude to moja prvá veľká mašinka. Preto toľko otázok či prilba, či oblečenie. Pre Vás banálne veci, pre človeka ktorý ide od začiatku nový svet :)
Veď každý sme nejak začínali.
Preto ďakujem za každú aj drobnú radu. Všetky si ich od Vás beriem. Teším sa už keď Vás spoznam na motoskoke :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia