Nebezpečná místa

Nebezpečná místa

Poslaťod Baterka » 19 Jan 2017, 23:05

Ahoj všichni, napadlo mě vytvořit nové téma o nebezpečných místech na silnicích, na které by jste chtěli ostatní upozornit. :idea:

Představu mám takovou, že když někdo z nás bude mít na cestě nějaký karambol, za který bude moct např. nečekaně kluzká silnice, necháme tady odkaz na mapy s popiskem.
Já si třeba taková místa ukládám do GPS, která mě na ně pak hlasově upozorní nějakou chvíli předem, když se k nim blížím.
Naposledy upravil Baterka dňa 19 Jan 2017, 23:10, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Nebezpečná místa

Poslaťod Baterka » 19 Jan 2017, 23:06

Rovnou přispěju mou zkušeností z října 2016 na Slovinsku:
https://www.google.cz/maps/dir/46.3041279,14.2647685//@46.3039293,14.2647265,480m/data=!3m1!1e3?hl=en

Obrázok
Dejte si v dešti pozor na tuhle zatáčku.

Obrázok
Jak tenhle "asfalt" zvlhne, je jako led.

Ač jsme jeli s Jankou opatrně a do zatáčky jeli se zařazenou 4-kou cca 50km/h, okamžitě jsme byli na zemi. Nic se nám naštěstí nestalo. Silnice byla tak kluzká, že nám to sklouznutí neroztrhlo ani nepromoky, co jsme na sobě měli. :)


Malé video jak rozveseluju Janku a demonstruji, jak to tam klouzalo :-)


Obrázok
Barkbustery plní svou úlohu

Obrázok
Padací rámy také, a ne poprvé :like: (Rumusko offroad)

Obrázok
Výfuk to schytal bohužel taky, ale beru to jako další válečné znamení, o kterém se dá vyprávět. Ty protlaky okolo jsou z Rumunského ofrroadění.
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Nebezpečná místa

Poslaťod puccky1 » 20 Jan 2017, 08:27

Cesta od Velkych Uheriec na Skycov!!!
A to vsetko robi ten bledy asfalt tie biele kamienky v nom ked taky vidim hned mam mizerere
Ja som sa tam vydrbal za sucha a tiez som sa potom suchal ako Janka a nechapal som ako je to mozne
Ked sa tam Tima vydrbal v dazdi tak ani som sa necudoval to uz muselo byt ako cisty lad na takom niet sanci to ustat ked mna na suchom skoro auto zrazilo co tam dostalo smyk
A kto bol na okruhu v DS tak vie ako som somral ked som zbadal ten bledy asfalt a usporiatel potom povedal ze pred rokom bola trat len vlhka tak ju chceli pomalou jazdou vysusit a vsetci padali ako hrusky


Aj preto v tedy ked sme jazdili a zacali padat prve kvapky hned nas stiahli dole z okruhu koli bezpecnosti

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Nebezpečná místa

Poslaťod tima » 20 Jan 2017, 12:04

Pekne si to napísal Puccky, ja ešte doplním že som tam nazbieral pól kufra plastov a ani jeden nebol môj a tiež sa tam dve autá skoro vydrbkaly, keď som tam čakal.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Nebezpečná místa

Poslaťod Baterka » 29 Jan 2017, 09:10

puccky1 píše:Cesta od Velkych Uheriec na Skycov!!!

Doplňuji odkaz na mapy: https://www.google.cz/maps/dir/48.59785 ... .25z?hl=en
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Nebezpečná místa

Poslaťod Baterka » 29 Jan 2017, 09:13

Přidávám další místo, na kterém jsem se před rokem taky skoro vymázl:
Baterka píše:Dneska jsem šel pánové s NCčkem skoro dolu.
Jel jsem z Českých Budějovic do Jihlavy a předemnou menší dodávka. Tuhle cestu znám a vím, že za chvilku bude taková lehká serpentýna se třemi pruhy, prudce stoupající do kopce. Mám zařazenou trojku a už se těším, jak si tu zatáčku ve vnějším pruhu vychutnám. V protisměru nic nejede. Silnice se rozdvojuje. Beru za plyn. Rázem jsem vedle dodávky a už se ženu k té serpentýně. Povysedám a v náklonu se prořezávám zatáčkou. Gčka tlačí, 3ka zabírá, když tu náhle fakt divnej pocit :!: No jasně, zadní kolo! Tam kde je teď by fakt bejt nemělo. Pouštím plyn, zvedám zadek, kolu se vrací trakce... ... ...A to je ten okamžik, kdy letíte přes řídítka a nebo to ustojíte. No já dostal pořádnej kopanec, ale zůstal jsem ve stupačkách - pak už jsem jel rovně ze zatáčky, brzdil jsem co to šlo, nechal ABS pracovat. Bylo tam naštěstí dost prostoru, takže jsem nemusel nic dál vymýšlet. Ubrzdil jsem to a skončil těsně na kraji křoví.

Řidič v dodávce z toho byl asi paf, ale viděl že jsem v pohodě tak nakonec jel dál. No a já mám novou zkušenost. :) Proč se mi to zadní kolo smýklo? Rozhodně v tom hrála roli rychlost, ale když jsem pak tudy jel nazpátek, všiml jsem si takových podezřelých skvrn zrovna v místech, kde se mi to stalo. Pravděpodobně to bylo pěkně klouzavé. Nebo jsem jel prostě moc rychle a moc bral za plyn, kdo ví. Příště budu ale už opatrnější.

Tady je to místo: http://mapy.cz/turisticka?vlastni-body&x=15.4946714&y=49.3661119&z=19&base=ophoto&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9jD3qx8rlO&ud=49%C2%B021%2758.698%22N%2C%2015%C2%B029%2738.287%22E

Orin píše:Jj, tohle misto znam, tam jsem jednou malem boural s plechovkou, ze stejneho duvodu - taky to neocekavane sklouzlo.

Nevim jestli tam pravidelne jezdi nekdo komu tece olej, ale v mem pripade tam byl opravdu pekny olejovy flek - a to bylo v lete. Takze ted, kdyz jsou silnice chladnejsi, urcite je to jeste horsi. no, proste holt musime vsichni pocitat s tim, ze se neco takoveho muze stat...

Orin
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X


Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia