Pokuta od Policie

Pokuta od Policie

Poslaťod PaTER » 21 Júl 2016, 14:01

Tak jsem dneska obdržel pokutu. Za co? že jsem dojel v čekající koloně u semaforů na začátek (aniž bych přejel plnou čáru). Mám vše zdokumentované na kameře. To by mi ale tolik nevadilo, jako to, že policista ihned po udělené pokuty udělal dva velké přestupky - otáčel se v křižovatce a přejel plnou čásru - upozorňuji, že nikoho nehonil ani nehoukal...
jen uvádím, co jsem psal na vedení Policie ČR i s videodokumentací ohledně přestupku policisty... Myslím, že jsem neudělal nic horšího, než on. Já za 500,- on samozřejmě nic... :-(
Dobrý den,
Dnes jsem obdržel pokutu do policisty ppoarp. Romana Johna.
Úvodem chci říci, že po právní stránce jsem proti pokutě nic nenamítal, jen se mi nezdála výše pokuty vzhledem k přestupku, který jsem spáchal. Podle pravidel šlo o přestupek a jsem si toho vědom. Důvod, proč píši, je ale jiný.
Dnes, 21. 7. 2016 jsem cca ve 13:30 přijížděl do Rychnova n/Kn od Vamberka. Jedu na svém motocyklu Honda 750S. Přijíždím ke křižovatce se semafory a na semaforech svítí červená a před křižovatkou asi 5 aut a jeden autobus. Přestupek spočíval v tom, že jsem kolonu předjel vlevo, aniž bych přejel plnou čáru a zařadil se začátek kolony. 3 auta mi uvolnila průjezd. Nikoho jsem neohrozil, nikoho jsem neomezil. Při výjezdu jsem vyjel při zelené a ihned za křižovatkou mne policista na motocyklu zastavil. Věděl jsem proč. Vím, že se to nemá. Ale téměř neznám motorkáře, který by v čekající koloně čekal v řadě. Při předjíždění jsem se pohyboval rychlostí cca 10 km/h. P.S.: i toto mám zdokumentované – mám kameru a černou skříňku.
Potud událost. Při dotazu, zda vím, jaký přestupek jsem spáchal, jsem odpověděl, že ano. Dostal jsem pokutu 500,- Kč.
Po ukončení řízení s policistou jsme oba nasedli na motorky a vyjeli, on přede mnou a já za ním. Oba jsme odbočovali doprava a v tu chvíli policista porušil daleko hůř předpisy a hned 2x oproti mně a neměl ani světlené znamení o přednosti v jízdě. Otáčel se v křižovatce a přejel plnou čáru.
Je mi trapné, když policista pokutuje takovýto můj „běžný a tolerovaný přestupek“ a pak udělá dvě velké boty najednou. Existuje i spravedlnost pro normální lidi? Kdo bude pokutovat takové policisty, kteří rozdávají pokuty jako na běžícím páse a sami se ihned poté dopouští hrubých přestupků?
Doposud jsem s Policií ČR měl docela dobré zkušenosti, ale tohle mi hodně zkazilo náladu.
Nejde mi o těch pitomých 500,- Kč. Jde mi o to, aby i policisté, když už radikálně dodržují u ostatních všechny předpisy represivní formou, aby také oni věděli, že předpisy platí i pro ně. Ne jen pro obyčejné smrtelníky.
Video z přestupku policisty pprap.. Romana Johna:
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Zizi79 » 21 Júl 2016, 14:04

No palec hore bratu... U nás po zverejnení takýchto záberov začína šikana zo strany polície... Mam stým svoje skúsenosti...

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod jezdec74 » 21 Júl 2016, 16:33

Tak kdyby to alespoň byli dopraváci v autě, ale policajt na motorce a toto pokutuje ???
Dodržovat předpisy se má, to je jasné, ale toto už je dle mého normální buzerace a ještě k tomu vzápětí ukáže, že on smí vše ... z podobných věcí je mi vždy na blití :evil:
Pokud Ti náhodou odpoví, tak to sem dej, dost by mě to zajímalo, ale moc tomu nevěřím, že se někdo ozve.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod keto » 21 Júl 2016, 19:59

Zase jeden, co se policistou nikdy stát neměl :x Bohužel pravda je taková, že za přestupky, které jsou hlavní příčinou vážných dopravních nehod se vybírá jen minimum pokud a většina pokut je za přestupky, které ve většině případů nebývají příčinou dopravních nehod a takhle naše policie "vychovává" řidiče :cry:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod PaTER » 21 Júl 2016, 20:54

Pokud odpoví, určitě to sem dám.

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Stanci » 28 Júl 2016, 09:03

Tak ja som včera vyrážal z domu zbadal som hneď že merajú a v nasledujúcej dedine som vedel že zastavujú nameraných. Po ceste do tej dediny mi všetci blikali kýval som že viem a idem si jak pán že mňa nemohli na merať že má nezastavia a v tom policajt na ceste a ukazuje že mám zastaviť na kraji. Hneď som vypol prídavné svetla ktoré nemaju homologizaciu :D a vtom kukam že je to známi jazdieva v superbe takom hnedom Žiarske Prievidzke a Trenčianske značky nosia puccky asi vie .. no ja doplaseny lebo mám hladké už gumy plus tie svetla A neviem čo ešte by mi nasili tak mi lepilo a on prvé čo serus počuj jeden na zbore má tiež túto motorku si spokojný ? Tak samozrejme som mu povedal že áno a ukazoval mu koľko sa do fake nádrže zmestí akú spotrebu a po 3 minútach kecania sa pozrel povedal že pekná že chod môžeš ísť :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Puggy » 28 Júl 2016, 12:44

Stanci, ešte si mu mal poukazovať aké máš nehomologizované prídavné svetlá na samostatný vypínač a že je to super motorka, že sa dá normálne jazdiť aj na úplne zjazdených gumách, atď. :lol:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Floyd » 28 Júl 2016, 13:03

Puggy píše:Stanci, ešte si mu mal poukazovať aké máš nehomologizované prídavné svetlá na samostatný vypínač a že je to super motorka, že sa dá normálne jazdiť aj na úplne zjazdených gumách, atď. :lol:


Možno mal Stanči v sebe aj voľajaké pivečko a nechcel sa dlho s policajtom zdržiavať, aby náhodou nevytiahol merák na promile.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod HonzaR » 28 Júl 2016, 13:29

Nebo mohl Stanci opáčit: Zastavil jste mně bez důvodu - to je zneužití pravomoci veřejného činitele! :lol:
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Stanci » 28 Júl 2016, 13:32

Hosi ja som bol rád že sa mu lubila moto A nechce som provokovat lebo keby začnú snorit tak sa nedoplatím ale puggy má pobavil :D a floyde nemal som pivéčko ale tri dni dozadu som vo fake nádrži tri bral :D ale som rád že to len takto dopadlo :like:
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod PaTER » 28 Júl 2016, 16:17

Vedení dopravního inspektorátu mi odpovědělo, že se policista nedopustil přestupku, bílá čára, kterou přejel, není čarou ve smyslu zákazu přejetí, pouze informativní na řazení do pruhů. Jediný, kdo udělal přestupek jsem já, že jsem nedodržel bezpečnou vzdálenost od policisty
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pito » 28 Júl 2016, 16:22

To je az tragikomecke co sa u nas alebo u vas deje. Keby to urobil ktokolvek iny, hned by ho za to posulozili a ciara by nadobudla vaznosti snad aj na zadrzanie vodicaku :roll:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Floyd » 29 Júl 2016, 00:48

Ja som sa o tom rozprával včera s bývalým dopravákom a vravel, že ONI majú výnimky.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Stanci » 29 Júl 2016, 06:08

Ináč k tej pokute a samotnej odpovedí sa ťažko vyjadriť lebo ako mohli povedať že si nedodrzal bezpecnu vzdialenosť keď tá sa nemeria je to taká vzdialenosť aby si vedel zastať bezpečne na taký rozhľad alebo niečo také teraz robím testy takže seru si do huby .... ;)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod keto » 29 Júl 2016, 17:04

(1)
Řidič vozidla jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním.
(2) Řidič motorového vozidla musí mimo obec zachovávat za vozidlem jedoucím před ním takovou vzdálenost, aby se předjíždějící vozidlo mohlo před něj bezpečně zařadit;
Jinak obecně platí, když vozidlo před Vámi mine nějaký pevný bod u silnice (strom, dopravní značku, …), tak Vy k tomuto bodu nesmíte dojet dříve, než za dvě sekundy.
Velmi často se právě nedodržují rozestupy a je problém se kolikrát zařadit s motorkou, natož s autem :(
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia