PRESUNUTE PRISPEVKY

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pavel » 19 Okt 2016, 15:22

Tima, že ty máš tento -
http://www.tipcars.com/magazin-ford-foc ... -6749.html

kdysi jsem měl Ford Sierra 2.3 DLux combi v šedé metalíze, strašně pohodlné auto, luxusní, ale rezavělo, ta výbava tam a MEKY podvozek dával na frak novějším vozům. Kdyby byl teď nový, klidně si jej koupím za rozumnou cenu, byla fakt super, nikdy nezapomenu...a ta lůžková úprava, super rádio, vyjížděcí anténa ze zadního blatníku, Octavia hovno. Oproti Octavie měla jen horší výkon, spotřebu a karoserii, toto auto mělo pro mě opravdu duši, ikdyž taky v minulosti Richi vravel, že nemáme dávat strojou dušu, že su to len stroje
Naposledy upravil Pavel dňa 19 Okt 2016, 15:43, celkovo upravené 1
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod tima » 19 Okt 2016, 15:43

Nie, to je pred faceliftom, modelový rok 2011, ja mám po facelifte 2016 takéto niečo http://ford.sk/osobne_vozidla/novy_focus


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Puggy » 19 Okt 2016, 15:52

Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pavel » 19 Okt 2016, 15:55

No nevím, jestli by jsem si s tímto motorek nějak pomohl, ale motor to špatný nebude, momentálně jezdím Peugeot 407 rok 2005 přivezený z Marseiile, motor 1.8 16V 85Kw a 163NM, koupený se 60tis.km a nyní najeto 122tis, již od té doby na LPG systém LOVATO, bez problémů, tankuji plyn za 11,90Kč, pro mě dobré auto, pohodlné, ale za pět let bych chtěl nové, opravdu nevím, jaké koupím, ty malé turbomotory nechci, pro mě je ideál benzínový 2.0 na LPG, motor bez problémů a investic
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod puccky1 » 19 Okt 2016, 18:10

Pavel píše:Piťo, len tym trojválcom nenasier Pucckyho, ten ho má vo variante 1.2 TSi 63 KW na Škodě Romsteru :)

Povodne som sa nechcel zapajat ale ked citam tie bludy tak sa nestiham cudovat co to tu omielate
V prvom rade Skoda trojvalce oznacuje htp "horko tazko pojde"
Ja mam1,2 tsi 77 kw cize stvorvalec je to uplne iny motor ako htp na 5 zvladne ist 50 aj 200 a nic sa neklepe
Spotreba od 4 ked ides 50 po 20 ked ides 200
Kto neskusil neuveri
Wv ma vazny problem s motormi hlavne benzinove maju problem s rozvodovou sadou a stale sa nepoucili mne menili retaz behom prveho roka dva krat teraz mam nabehane 54 000 a hrkoce zas ako by mala namlatene milion km
Druhy problem priamy vztrek mi prestrekuje benzin az do olejovej vane a kedze ja robim kratke trasy v zime nam neriesitelny problem ktory som riesil dva roky v Skodovke a nepochodil som mam proste jazdit dlhsie aby sa benzin casom odparil a nerozdrapilo mi motor
Ale podme k motorkam
Pito nie kazdy stvorvalec je hluchy I'd zacuatku a taha az hore
Su stvorvalce ktore su naladene na priebezny vykon od sameho spodku ale vacsinou su to turisti
Ked sme pri Triumphe tak kolega mal jedneho na kseft Trophy 1200 stara sunka ale hovoril ze to bolo ine delo jeho Bmw rt 1200 je proti tomu vraj babeta
Tiez isiel na 6 tke 60 az 200 neviem kolko hovoril ze sa to bralo od sameho spodu a islo mu to ruky odtrhnut raz sme sli spolu od Levic zacal predbiehat ja za nim plny plyn a zrazu mi usiel pozeram na tacho ci stojim a ja na tachaci 170 ale mal som pocit ze stale spomalujem




Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 19 Okt 2016, 20:09

tima píše:
Pito a toto ti kto povedal, ja mám trojvalec v aute a je geniálny ... Samozrejme nemám ten rozhádaný, nevyvážený volkswagenacky, čo montujú do embéčiek, ale Forďácky a je mi už jasné prečo od 2012 stále vyhráva "motor roka" :)


Tima, pocul som o fordackom trojvalci. Zial uz prisiel v dobe, kedy som sa s nim v nasom servise realne nestretol. Dovtedy som mal tu cest s vw koncernom a nie dik, neprosim... Prejav nic moc, spolahlivost líná a vykon... no ziadny. Takze ja nemam s nim dobru skusenost. Ale pokrok a downsizing clovek nezastavi, dokonca nedavno som cital nieco taketo:

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000610/ ... a-2-valce-

Az kam tento vyvoj pojde si ani neviem predstavit... nakoniec skoncime pri jednom valci ktory sa bude vypinat dole kopcom :D :lol:

Treba vsak povedat, ze zastancom downsizingu nie som. Technologia sice ide dopredu, no mackat z litra horibilne vykony s nizkou spotrebou sa niekde odrazit musi. Ja som cital prorotstva zrovna na ten ospevovany fordacky motor, ze jeho meta bude 100tkm. Priznam sa ze to nesledujem, neviem ake su realne skusenosti, no tiez si nemyslim ze to budu "neskutocne drzaky". Uvidime casom...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 19 Okt 2016, 20:19

Laci, MT09 som mal v merku, no ak Ta to zaujima pozri si tento test:

http://play.iprima.cz/yamaha-mt-09

Nie je ta masina dotiahnuta ako by mala byt a to mi vadi. I ked motor a prevodovka su super. Navyse posed je obzvlast divny... Ako hovori Srsen vo videu.

Pavel, ja mam detto Lovato splynovac v aute a som plne spokojny. Nevysla montaz delo, spolahlive to je a minule som pozeral ako puk, ked som tankoval za 11eur po vyse 300km (vzdy do plna). A to sa musim priznat, ze autu v tomto smere nedavam starostlivost ako NCcke ani nahodou, tankujem plyn na Jurki :D :lol: Vsetko zatial slape perfektne a ja som happy. Do dalsieho auta tiez pojde lovato, vlastne mame v rodine teraz tri na tento splynovac a vsetko slape super.

Peto, ja som pocul hovno to pojede :D

Jasne, turisticke stvorvaly budu uplne inak ladene ako v podstate (agresivne, supersportove) nahace... A o tych som pisal. Nieco ako Hornet, kawa zetko a podobne. A tam to jednoducho dole nejde. Samozrejme je ina kava pan europan...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Floyd » 19 Okt 2016, 23:15

No a ja mám 5-ročný VW Polo 1,2 s tým najslabším 3-valcovým "na hovno" motorom. Kúpený ako funglovka. Najazdených 51.000 km, 90 % po meste a krátke trate. Veľmi dobrá spotreba, nič nešklbe, len je troška lenivý, ale to v meste vôbec nevadí. Bez jedinej poruchy, spoľahlivý. Jazdím na ňom ja, hlavne Floydova a obe deti.
Dúfam, že po tomto mojom príspevku sa všetko na na tejto našej plechovej rozpočtovej VWNC-čke nezačne je-bať.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod puccky1 » 20 Okt 2016, 06:15

Floydo kedze ho mas 5rocny uz mas na nom inovovany rozvod dlhsie sponovaky tie starsie pri tvojich im bezne uz preskakovali
Neboj na tvojom su uz hadam muchy vychytane

Pito ja sa verim ze ten fordacky motor vydrzi 200 000 im bez akych kolvek problemov kazdy sa toho boji a neviem preco tak isto ako motoriek ked ma nabehane cez 20 000 a pritom niektore maju uz davno 200 000 iba ich majitelia maju na tachaci nieco ine uvedene a majitel je maximalne spokojny
Strasne vela zalezi od udrzby a ako s nim zaobchadzas a druha vec vela ludi co si kupi taky motor tak neriesi kolko vydrzi kedze nikdy na nom neurobi 200 000 km vid ja za 5,5 roka 54 000 km to auto skor zhrdzavie ako bude zodrate

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 20 Okt 2016, 10:00

Ak nemas tie prve generacie Floyd co nemas, uz sa nemusis bat... ale pamatam, ze tie prve ringloty mali problem spravit 50tkm bez vaznejsieho servisu...

Peto, jasne vsetko je najma o udrzbe... Skor som narazal (ked sme uz pri vw koncerne) na motory 1,6mpi a podobne, kedy nie je problem na nich nabehat kludne milion-taxisluzby, kde im davaju zabrat, ci bezny majtelia... Ked som sa este venoval autam, mali sme dve crx-ky 2 gen. s najazdom cez pol miliona na kazdej. Boli to absolutne vyuzivane auta, najma na sprinty do vrchu, slalomy, slovakia ring... Pri poctivej udrzbe aku dostavali, tie motory mali hodnoty takmer ako ked vysli z tovarne. Detto nissan sunny gti, ci poctiva sr20 motor v primere. Tie motory boli prakticky neznicitelne pri nie "ekonomickom" uzivani. A to som tym chcel povedat, ze downsizing imho sa prejavy minimalne v zivotnosti, kedy vymackat z litra 150koni ci kolko to teraz uz vedia dostat z neho je sice viac nez uctihodne, no pochybujem ze budeme ich vidiet ako drziaky dnesnej doby... Ale to ukaze cas a skusenosti majtelov.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pavel » 20 Okt 2016, 10:41

Piťo mám stejný názor jako ty, jezdil jsem kdysi oba motory od koncernu VW a to ty 1.6 ve verzích 55KW/135NM ve Felicii i verzi se 75KW/148NM v Octavii, oba jsou paradoxně jen osmiventily, ale jedou velmi pěkně už odspoda. S tou Felicii jsem pořád tahal vozík a spotřeba 6.5 L, výkonu díky krátké převodovce na rozdávání. V Octavii jel taky pěkně, nebylo jim co vytknout a to s minimem údržby.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Floyd » 20 Okt 2016, 11:55

Ja si aj tak myslím, že staré hladké 1,9 D motory od VW boli najlepšie na svete čo sa týka údržby, životnosti, spotreby... Poznám troch majiteľov, ktorí majú nabehané každý vyše 400.000 km a nemuseli meniť nič zásadné okrem sprotrebného servisného materiálu.
A tak isto motory VW Transporter boli 2,5 D hladké 5-valce, mal som ich tri (kusy, nie valce). Spoľahlivé jadnoduché nezmary. Teraz sa robia len 2,0 TDi štvorvalce. Mám na ňom nabehaných len 38 tisíc km, tak ešte neviem kvalitu motora posúdiť.

Piťo, a ako dlho si bol servisným majstrom ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 20 Okt 2016, 12:53

Floyd, robil som cca 4 roky v servise... Od mala som mal vztah k autam, teraz presiel viac na moto. Preto si viem vsetko spravit doma a tak trosku mam negativny vztah k servisom :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Puggy » 20 Okt 2016, 16:42

To za štyri roky si nemohol vedieť ani kde je tam hajzel v servise :lol:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pavel » 20 Okt 2016, 18:37

To já jsem věděl hned první šichtu na Staré Ocelárně ve Vítkovicích, smrad jak v úprchlickém táboře, prkénka nikde, jen mísa a dveře krátké lítačky :o
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia