Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pupi04 » 22 Okt 2017, 17:01

Ahojte, NC jsem prodal v srpnu a bylo jí 5 let. Šla do světa s původní baterkou a nikdy nebyla mimo moto. Garáž mám jen zateplenou a moto přezimuje jen pod plachtou z teflonu. Pravda, jen jednou jsem jí musel dát na nabíječku a to jen proto, že jsem montoval přídavná světla a bez nastartování jsem neustále svítil a šteloval, šteloval a svítil :D ....
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 27 Okt 2017, 19:00

Tak já mán taky ještě původní baterii, garáž taktéž nevytápěná a nezateplená solo stavba mimo RD. Používám pouze jednoduchou živičku vlastní konstrukce ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 27 Okt 2017, 19:54

Ja som v NC baterku za 3 roky nemal ani raz vonku, parkrat odpojenu, ked som dorabal doma zmastene svetla :D
Nikdy nebola na nabijacke, prve dve zimy v garazi okolo 0°, poslednu zimu v 10°. Chalanisko co to odomna kupil cele leto jazdil a baterky sa ani nedotkol.

Ono je to asi skor o stasti, ako zo vsetkym, moja asi bola vyrobena v stredu :D
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 31 Okt 2017, 13:53

Tak já baterku přes zimu odpojuji a vyndavám i když moto stojí v teplé místnosti a jednou za měsíc jí napojím na pulzní nabíječku. Časem alespoň můžeme posoudit výdrž baterií při různém zacházení. Nechat jí tam celou zimu zapojenou, no nevím, alespoň jí odpojit, určitě tam bude i nějaké samovolné vybíjení a na jaře se to může projevit. Zatím baterku mám 3 roky, životnost typuji tak na 5 let.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 01 Nov 2017, 08:06

Vždycky je lepší odpojit mínusový pól, kdo jí občas přes zimu projede(jednou měsíčně), tak ani odpojovat nemusí. Já zazimuji v listopadu a pak zase odzimuji až v březnu, takže pro mě je vyndání baterky z moto nutnost, mám obavy, že bych nestartnul. Asi zítra půjdu zazimovat, předevčírem jsem dvakrát zmoknul, vítr jak prase, už mě to ani nebavilo. Co se týče zazimování, odstraním špínu, navoskuji tvrdým voskem, vyleštím, namažu řetěz, vyndám baterku, přehodím plachtu, nic víc nedělám :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod vladimir » 07 Nov 2017, 15:19

zdravím Floyd..

hmm.. ja som ten pinec začal ťukať ako 52 ročný.. nikdy predtým som to nehral.. to nejaký čas po rozvode som potreboval po večeroch minúť čas.. alkoholu som nikdy neholdoval tak aby som sa neflákal po krčmách.. takže s kamarátom sme sa večere takto bavili.. potom som na dvoch amatérskych turnajoch skončil tretí tak ma chalani naviedli hrávať súťažne..

teraz mám 58 a ja už v tom športe dieru do sveta neurobím.. jednoducho tie svaly a šľachy sú staré, tvrdé a nikdy tam už nebude ten cit ako u mladých.. najviac som mal v tej našej šiestej lige 31 percent tri roky späť.. potom pri jednom páde v horách na endure som si zranil lakeť a už šli percentá dole.. skoro dva roky trvalo aby mi Bh strana zase ako tak hrala..

to enduro bolo fakt dobré na vyvetranie .. aj keď bolo chladnejšie ale nejdeš veľkou rýchlosťou aby to vadilo..

couž.. to staršie telo sa dlhšie opravuje..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 09 Nov 2017, 14:19

Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem při zimní očistě motorky ošetřil všechny tmavé plasty(světlé tam ani nejsou), dělám to i dvakrát v sezóně včetně zadního kufru přípravkem s názvem "oživovač plastů" není drahý a fakt oživí i konzervuje na celkem dlouhou dobu, je bezbarvý a pak ta černá je opravdu černá, nijak nešpiní, mohu doporučit zn. Rox - (ten je lepší, modrý rozprašovač 750ml) nebo zn. Carlson(červený rozprašovač 500ml), nejsou drahé(do stovky oba) ani jeden z nich nemastí a gumy jsem z boku nastříkal sprejem z Lídlu na pneu, výsledek krásná lesklá motorka, kdo si na to potrpí jako já, doporučuji, konzervuje to i zkrášlí motorku za minimum ceny i námahy, jejich náplň vydrží opravdu dlouho - několik let a možno použít i na auto
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 09 Nov 2017, 19:25

Škoda, že bydlíš tak daleko. Potřeboval bych to taky udělat. :D Mám na motorce bláto a mouchy víc jak měsíc starý. :lol:
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 09 Nov 2017, 20:45

No Jiříku, ty jsi ale ostuda, nechat motorku přes měsíc špinavou. Jo Pavlíku, světlé plasty tam asi nebudou, jak ošetřuješ ale třeba plasty červené, nebo ty neošetřuješ ? Zkoušel jsi třeba někdy silikonové oleje, ke sprejům z Lídlu se vyjadřovat nebudu, jóó, jsou levné, toď ale asi vše. Oživovač plastu Rox jsem jednou použil na autě, podruhé ho ale již nekoupím, možná že mám v autě nekvalitni plasty. :)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 09 Nov 2017, 23:33

Máš pravdu, jsem ostuda. :roll: Musim to napravit. Člověk se furt vymlouvá, že nemá čas. Ale není to pravda, Za všechno můžou ty počítače. Furt do toho musim čumět.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 10 Nov 2017, 08:57

Meky, ty červené plasty jako fake nádrž a prostě vše co je v laku motorky ošetřuji autopoliturou s tvrdými vosky zn. Tempo, dobře a lehce se s tím dělá, je to naleštěné raz dva, taky s tím dělám i kovové díly. Silikonový olej moc nepoužívám(ikdyž doma ho mám), jen na lanka a z Lídlu mám pouze ten sprej na gumy a používám občas i na auto, mě se osvědčil, minimálně to vypadá lépe a trochu ochrany před slunkem tam taky bude. Ten Rox je dobrý spíše na venkovní plasty, na interiér auta používám cockpit. Jak Tempo, tak i Rox dobře odpuzují vodu, když mi motorka zmokla, tak na ní byly takové velké kapky, nechytá se na ní prach.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 10 Nov 2017, 12:07

Sa mi zdá, že mooóc rozmaznávate Vaše druhé (NC) manželky všelijakýmy zbytočnými šminkami.
A potom sa budete čudovať, že utečú za mladšími. Ako Moja prvá utiekla za Piťom.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 10 Nov 2017, 13:28

A lituješ toho Floyde ? Máš mladší, hezčí, co se týče tlumičů možná lepší.. Jak tě znám, určitě je ve skladu umytá a nablízkaná, přeci by jsi nechodil se kochat pohledem na nějakou šmudlu špinavou. :P
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 10 Nov 2017, 13:35

Joo, Pavlíku, bacha na to Tempo, je to v podstatě brusná pasta, dobrá je na starší laky, ideální je třeba na menší škrábance, třeba od větví. Pokud to není mo hluboké, pěkně to zabrousíš. Já osobně bych to na nové plasty nepoužíval. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 10 Nov 2017, 14:20

Meky píše:Joo, Pavlíku, bacha na to Tempo, je to v podstatě brusná pasta, dobrá je na starší laky, ideální je třeba na menší škrábance, třeba od větví. Pokud to není mo hluboké, pěkně to zabrousíš. Já osobně bych to na nové plasty nepoužíval. ;)

Ja URČITE nie ! Pred umývaním spláchnem hadicou s vodou prach, aby sa nedoškriabal lak. A potom len šanpónom dotiahnem kozmetiku a zas Moju opláchnem čistou vodou. Keď sa mi niekedy zachce, utriem Ju aj jelenicou. Žiadne Tempo a iné hlúposti podľa mňa ktoré zbytočne obrusujú lak.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia