Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 30 Nov 2016, 13:28

Když je teď ta plonková sezóna, tak můžeme pokecat i o jiných moto :)

A že to malo dušu (rozumej v kuse pokazené)? Áno to malo...aj teraz keď si čítam cestopis ako na tom niekto jazdí, tak sa mu tá duša prejaví už vo vedľajšej dedine....

Mám na tú dobu pekné spomienky, nie preto že by tie motorky boli také super, ale pre to že to bola mladosť a zážitky.
dukyno

Hele Duky a co se ti na těch motorkách pořád sralo, to nechápu, já jezdil vysmátý bez jakýchkoliv závad, teď samozřejmě nehodnotím Pionýra 50/21, který byl v zanedbaném stavu a dojeb.ný předchozími majiteli, jak jsem již psal.

Má Jawa 350/639 i MZ 150 ETZ ačkoliv nebyly úplně nové, tak byly zachovalé a udržované(hlavně ta Jawka, MZ už méně, ale šlo to). Nikdy mě nikde nenechaly, fungovaly jak měly a nikdy jsem opravdu neměl žádný problém. Jó a přední kotoučovky brzdily až na krev, nic se mi nevlnilo, spotřeba přijatelná kolem 4L/100km při běžné jízdě. Mínusy - Jawa horší dobíjení se světly na neutrál, prasklé lanko spojky(šlo jet i bez něj byl to poloautomat) - MZ - měké přední tlumiče, jinak o ničem jiném nevím. Jak říkám, ke všem těmto motorkám se musíte chovat slušně a ony se vám odvděčí.

Kamarádi mají Jawy 175 i 250 a jezdí na nich každý den do práce po Ostravě a bez problémů, ví jak se k motorkám chovat, švára má ještě po svém dědovi Jawettu Standart rok 1963 po prvním výbrusu a jezdí jako divá, převodovka origo a jede krásně :)

Ale když se k motorkám i jiným strojům bude někdo chovat jako hňup, tak nemá co dobrého od nich očekávat a ať je nepomlouvá.

Kdybych je měl obě od novoti a neměl bych na nich nehody, kdy to do mě někdo napálil, tak by jste se divili v jakém stavu pořád jsou, vždyť i nynější NC je furt jako nová, ikdyž jsem už měl na cestách dvě závady s pojistkami, jednou jsem už myslel, že ji prodám, ale nakonec nee

Strejda, řeznický mistr z Martinova měl kdysi auto Pabědu(luxusní auto na svou dobu) a když pak koupil jako většina Škodu 100, tak si říkal co to je za plechovku :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Nov 2016, 16:45

Pavel píše:jsem už měl na cestách dvě závady s pojistkami


Nezachytil som tuto vec, v com bol problem?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 30 Nov 2016, 16:56

Ten první problém byl, že motorka byla i jela v nouzovém režimu, světla i motor šly na 50 procent, blinkry vůbec, motorka byla v servise Honda měsíc a nic nezjistili, pak jsem si ji raději stáhl a zkoušel problém řešit sám, a byla to hlavní pojistka ta dole nalevo, ty její nožičky se lehce hýbaly a mělo to vliv, pak dobrý a letos zase to samé a stejně jako předtím to házelo chybu na displayi a taky to byla pojistka nedotlačená až na doraz, tak jsem to pořádně dotlačil no a zase jezdím, jen přijít na to hlavně poprvé byla škola, nikdy bych to nečekal, nevím proč to děl zrovna mě, jezdím jen asfaltky za hezkého počasí, kde se to vytřepalo netuším
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Nov 2016, 21:58

No pekne Pavel, ty taky svatoušek a toto :D

Hosi, prislo hnusne obdobie nejazdenia na moto (aspon my co mame rozum :D :lol: ) a teda zas obdobie uprav. Kedze minulu zimu som si NC upravil ako sa dalo, moc uprav uz robit nemozem. No zaujala ma zmena farby ako mal Richi, resp zmena farby istych komponentov. Riesil som trebars karbonovu foliu na kryt rozety a podobne, ale vysledny efekt nebol ziaduci. Bublinky a vselijaky natiahnutia motivu... Potom som prisiel na velmi peknu, lacnejsiu a najma dobre tvarovatelnu metodu-hydrografiku, da sa z toho ozaj pekne veci spravit. Tak ma napadlo dat niektore diely trebars do karbonu, hlavna vyhoda je tvarovatelnost a dostupnost motivu aj na zle pristupne miesta. No a v poslednom rade ma zaujima "plast v spreji", ktory som aplikoval na plexi (foto a popis v prislusnej lubrike :) ). Hlavna vyhoda je ochrana podkladu a najma moznost hockedy uplne odstranit bez poskodenia podkladu. Takze sa mi mozno k tomu skuste vyjadrit, pripadne prispiet nejakymi skusenostami, budem rad :mrgreen:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 01 Dec 2016, 00:22

Pito píše: No a v poslednom rade ma zaujima "plast v spreji", ktory som aplikoval na plexi (foto a popis v prislusnej lubrike
:[/quote]

To akože si použil lubrikačný sprej ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 01 Dec 2016, 10:05

... keď ho mala frajerka v kabelke, čo tam mal dať :lol: ?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod tima » 01 Dec 2016, 11:24

Hydrografiku robia u nás, mám to 1km od domu a silno som o tom rozmýšľal, ak sa ti tam páči nejaký motív, chod do toho, na tom je ešte normálny autolak, tak kvality sa vôbec báť nemusíš. Skúšal sám aj spravit doma, ale nevyšlo to.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 01 Dec 2016, 12:08

Viem ze sa to klasicky este prelakovava, ako posledna vrstva a ochrana. Cize by to malo byť aj trvace ako trebars klasicke autolaky.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod tima » 01 Dec 2016, 16:52

Áno, presne ako hovoríš.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 01 Dec 2016, 18:31

Tima a nahodou link nemas? Ono mne to dost vrta hlavou, kde je pes zakopany. Hydro je lacnejsia pomerne o dost ako klasicky lak a pritom mas tam ovela viac moznosti kustomizacie. Na druhej strane mas airbrush, na ktory sa prakticky chyta hydro, ale ten je zase na druhej strane skaly cenovej hladiny.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod tima » 01 Dec 2016, 20:40

Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 01 Dec 2016, 23:51

Pito, nemyslím si že to bude lacnejšie ako lakovanie. Sám hovoríš že to treba potom ešte nalakovať takže prácnosť je ešte väčšia. Musíš zaplatiť aj foliu, aj prácu, aj lakovanie.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod tima » 02 Dec 2016, 03:54

Áno, je to drahšie a nieje to ďaleko od airbrusu.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 02 Dec 2016, 08:58

Hosi, toto som vycital na forach, kde typci porovnavali ceny lakovania hydro a klasicky nejakeho predmetu. Teda neviem to potvrdit, mne to tiez nepride celkom logicke, preto sa pytam.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod tima » 02 Dec 2016, 09:37

Pitko, ja som tam osobne bol niekoľko krát a holka mi sama povedala že lak ma vide lacnejšie ... len pre info, lakovanie predného blatníka, dvoch vrchných plastov a dvoch tých strieborných V-ciek ma stalo 100€ ... hydro by ma stalo 2-3x toľko, hydro je skôr na image


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia