Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 29 Júl 2017, 17:50

Zizi79 píše:Dufam ze sa das dokopy priatelu


Dik. Som už OK. To najhoršie sa nepotvrdilo, ale dlho som na to čakal. Len musím brat lieky.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 29 Júl 2017, 18:11

Poznám to... Beriem 8 lentiliek večer a 6 ráno... Az potom môžem normálne fungovať...

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Alesko » 03 Aug 2017, 18:14

Ak dobre pozeram, Tak Zdenko vsetko najlepsie, vela zdravia a hlavne vela stastnych km.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 10 Aug 2017, 20:05

Dneska mě skoro sejmul řidič/řidička v VW Polo, k večeru jsem vyjel z garáže kousek od baráku a ještě jsem zahříval motor na přehledném a rovném úseku na okraji sídliště, byl jsem na hlavní a jel rovně, nalevo předemnou na vedlejší zastavilo Polo, tak jsem jel normálně dále, jen jsem jej zaregistroval, že tam stojí a najednou se Polo rozjelo a vjelo mi do dráhy, jel jsem kolem 60km/h a ikdyž mě řidič musel vidět, tak vůbec nezpomalil, tak tak jsem to ubrzdil, obě kola šla do smyku, směřoval jsem na jeho pravé přední dveře zboku, už jsem se viděl, že přeletím přes jeho střechu po nárazu, bylo to o fous, ale těsně předemnou projel rovně. Tak jsem hned zastavil a začal na to auto řvát, vůbec nezastavilo a přidalo plyn a ujelo směr sídliště, ani jsem za ním nejel, ikdyž jsem byl pořádně nasraný, musel bych řidiče vytáhnout z auta a profackovat, tohle se nedělá, málem mě zmrzačil a ještě ujel hajzl. Kdo jej řídil nevím, ale auto si pamatuji moc dobře, zítra to sídliště projdu a nechám mu vzkaz, taková atypická barva modrozelená metalíza, takové tady nejezdí, třeba na něj natrefím. To už těm lidem hrabe z toho horka nebo jsou najebaní, že ujedou.
Vždycky si dávám na křižovatkách majzla a kolikrát i jedu s prostředníčkem na páčce přední brzdy přestože jsem na hlavní, co kdyby a nyní na úseku, kde bych to vůbec nečekal, se stane toto. Tak už teda nevím jak bezpečně jezdit, to mám příště magora na vedlejší raději pustit, aby mi náhodou nevjel do dráhy, nebo místo myšlenek na výlet pořád myslet, kde mě kdo sejme a mám jet jako posera padesátkou, abych to případně ubrzdil, no jet rychleji, tak to neubrzdím.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 10 Aug 2017, 20:32

No a proto se snažím, ať jsem na cestě co nejvíce vidět, přídavná světla, reflexní popruhy nebo vesta. Teď jsem asi lépe vidět a podobné situace již nejsou, předtím byly dost časté. Ono přehlédnout se dá cokoliv, já kdysi v autě přehlédl autobus, policejní.. Kdyby měl reflexní popruhy nebo vestu, možná bych si ho všiml. :oops:
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 10 Aug 2017, 20:43

A zrovna bylo hezky, slunce svítilo tomu Polu na zadní část(řidiče nic neoslňovalo), měl krásný výhled min. na sto metrů do všech stran a mám výraznou přilbu s jasně červenými prvky. Ikdyž nerad, pokud se mi stane ještě něco podobného a neodnesou mě na nosítkách, pojedu za ním, zastavím jej a zavolám policii ať ho řeší.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 11 Aug 2017, 08:06

Pokud to chceš řešit s policii, tak si pořiď kmerku se záznamem, jinak je to zbytečné a bude to jen tvoje slovo proti jeho a nic nevyřešíš, jen příjdeš o spoustu času a nervů. Jedině, že by daný úsek snímala nějaká kamera na sloupě ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 11 Aug 2017, 08:32

Tam zrovna kamery nejsou, a s policii to nyní řešit nechci, to bych ho hned dojel a podržel si ho. Jen bych se ho chtěl zeptat jestli si je vědomý, co udělal motorkáři za prasárnu, nic více.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 13 Aug 2017, 14:56

Floyd, Richi a Supi este raz velka vdaka za pomoc chlapi. Mate to u mna, cokolvek by ste potrebovali, kludne sa ozvite :like:

Kamos vravel, ze hodinu po odjazde sa tam vykniepil dalsi a dnes som volal kamaratke na poradu ohladom streeta a vravela, ze lezi v nemocnici po kóme. Co je toto za sezonu...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 13 Aug 2017, 16:04

Piťo, ani mi nevrav co je toto za sezonu. Skoro každý týden se tady někomu něco stane, já jsem neměl nikdy nic zlomeného a ani jsem nebyl v nemocnici, ale hrozím se toho, když to tady čtu, třeba jak někdo musí hned po ránu užit prášky od bolesti atd. a to jsou ty lepší případy, na motorkářích.cz jsem se dočetl hrůznější případy, fakt raději opatrně, ikdyž mě to taky furt láká jet rychleji, ale většinou se udržím. Zkusme být o kapku ohleduplnější k sobě samým, alespoň kvůli rodině
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 13 Aug 2017, 17:33

Zial, ja som dalsi padlý...

Som hodne nalomeny s motorkami skoncit uplne. Padol som v zatacke, ktotu dobre poznam a siel som do nej pomaly. Bola slepa a vybehol som cez protismer do zvodidiel. Ak by tam slo auto ani nestihne pozret na brzdu a uz tu asi nepisem. Za zvodidlami bola hlboka priekopa, kedze to bol horsky priechod. Cize vsehovsudy som bol 2x v jeden pad pred prahom zubatej...
Naposledy upravil Pito dňa 13 Aug 2017, 17:35, celkovo upravené 1
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 13 Aug 2017, 17:34

PAvel... nahody neexistuju... mal som sa mal vysypat presne do tych kriakov... mam sice komplikacie ale som tu... pri rodine...
- ako hovori klasik "stane sa co sa ma stat" ...

jazdi a uzivaj si...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 13 Aug 2017, 18:44

Neviem co mi uniklo kde sa co stalo ale som rad ze si "len preletel cez zvodidla"
Dnes som mal aj ja dost na male maly chlapec na bicykli s tabletom v ruke mi zrazu zatocil pred motorkou a vybral sa krizom na druhu stranu cesty
To bolo take krizove brzdenie ze som nestihol ani zatrubit iba som pevne drzal riadidla a brzdil co to dalo
Zadna brzda smykom fajna ciara zamnou cudujem sa ze vobec nezapiskala
Prednu som sa snazil korigovat aby som aj tam nechytil smyk nehovoriac o tom ze priatelka bola vylezena hadam az na mojich pleciach a to sa stale drzi madla v zadu keby nie asi by ma pritlacila az na plexi
Zastal som asi meter od chlapca ktoremu asi ani nedoplo co sa stalo lebo len pozrel vlavo zlakol sa povedal sorry a kludne hladiac do tabletu slapal dalej na druhu stranu
Keby som nebol v tej chvili v soku tak dam moto na stojan a fajne nahadzem na holu rit
Moje jedinne stastie bolo ze som siel 50
O kolko metrov by som mal dlhsiu brzdnu drahu keby som siel 60? 3? Alebo 5 metrov? To by som ho uz presiel celou motorkou a bol by som sudeny za ublizenie na zdravy nepredvidanie a podobne somariny

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 13 Aug 2017, 21:07

Presne dnes je výročie mojej havárie, asi najhoršej na fóre NC, keď mi chlapec nedal prednosť a maródil som 4,6 mesiaca. (VR46)
Piťo, prišiel som domov dolámaný, Floydova mi vravela, že už nikdy viac motorka! Ešte v ten deň som jej povedal, že prečo ? Jazdím s nadšením naďalej. Je pravda, že čo sa má stať, to sa stane.
Dnes som umýval dodávku od oleja, ktorý vytiekol z Triumpha, bolo ho hodne. Ale - pozametal som aj pol kila kamienkov 0,46 mm, ktoré vypadli z motorky. Nešmykol si sa možno na takýchto kamienkoch zmiešaných s prachom ?
Naposledy upravil Floyd dňa 13 Aug 2017, 23:55, celkovo upravené 1
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 13 Aug 2017, 21:21

Sorac, mam prerazenu olejovu vanu zo spodu som zistil.

Je to viac ako pravdepodobne. Dva dni silno fukalo a bolo na ceste aj dost necistot. Spolu s blbou opravou cesty...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia